Copilasi iubiti de sept-oct 2010(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani sarbatoritilor!
Sper ca ati fost cu totii cuminti si ca a fost Mosul pe la fiecare! Ai mei au primit dulciuri si fructe mai speciale(ananas, pomelo si rodie), ceva hainute. David a fost dezamagit ca nu a primit jucarii, dar i-am zis ca de asta se ocupa Mos Craciun! In schimb a primit o nuielusa de care era mandru!
Azi e ziua de nume a sotului!Va tratez cu si

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

la multi ani sarbatoritilor de azi, va doresc multe cadouri frumoase si placute in ghetute si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Si la noi traditia este ca de Sf. Nicolae copiii sa primeasca dulciuri si fructe, iar eu vreau sa o pastrez. Mos Craciun este cel cu daruri multe. Cum anul asta suntem prea mici pentru dulciuri, am ramas la fructe si niste botosei imblaniti pentru casa.

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Multumesc fetelor pt felicitari! cu intarziere va ofer praji cu mere, miniamandine si suc de potocala.
L a primit fructe si o papusa marioneta de la ikea (asta de la noi). Bunicii au fost mai generosi si i-au adus o caciulita, o carticica cu animale si un bb cu suzeta, care scoate tot felul de sunete..



Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna dimineata fete!!
va servesc o cafeluta

si noi pastram traditia... de la anul de mos Nicolae va primi dulciuri,fructe...anul asta a fost o exceptie ....ca e micuta

va pup o zi frumoasa!!!


https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/Elenyss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Neatza!
Beau si eu cafeaua cu voi pt ca acum a adormit M

Noi i-am luat pt Mos Nicolae un cub din lemn cu diverse activitatii si 2 perechi de pantaloni grosutzi.
Ieri M a fost tare vesel pt ca l-a vazut pe Mos Craciun, spiridusii si s-a jucat cu multi copii, pacat ca a plouat si n-am reusit sa ajungem si in Oraselul copiilor, dar ne rugam sa se indrepte vremea

O zi buna!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Anca, te felicitam sau a fost alarma falsa???

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu cred ca anca o sa faca un leusor si dragon,ca anul viitor e anul dragonului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

mai dar ce presupuneri faceti voi!!!!Toate testele facute pana acum sunt negative. Nici macar o a doua liniuta firava.

Mami Anca cu Andrei Ionut
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

Cu intarziere urez si eu "La multi ani" celor ce au sarbatorit de Sf. Nicolae.

histamina, de abia astept sa ne spui ca ai dormit o noapte intrega, e greu sa tot vezi intervale orare si sa faci calcule, cate ore de somn iasa :D

camisv, Ioana nu papa peste deloc, tu cum i-l prepari lui Tudor? doar fiert? ce peste? Am vazut pozele cu Tudor, e un scump.

Am vazut ca ati vb de mancare, programul Ioanei este cam asa:
8-8:30 160-200 lp + o felie de paine cu unt+gem, sau unt+cascaval, sau branzica
10:30-11 un fruct, de regula mar, ca asta ii place
12-13 100-150g fel II
13-17 somn (dupa trezire mai leneveste in pat)
18 iaurt/supica/cereale/fruct/biscuiti
19:30-20 100g-150g gris/paste cu lapte/cereale cu lapte/sau ce mancare e facuta pt noi si ar mere si pt ea
22 150-180 lp
cam de la 22:30 pana la 8:30 nu se mai trezeste, binenteles ca sunt si exceptii sa se trezesca nopatea, mai bea cata laptic si somn la loc, dar mai rar.
Doarme destul de mult ziua, si nu reusesc sa-i dau mancare cat ar trebui, si asta o tot cantaresc ca is tot cu lingurita dupa ea, ca nu sta locului deloc.



Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Petrecere 1 anisor

Mergi la inceput