"Buburuze 2009 La multi ani" Eva te asteptam!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:


Ema, multam pt reteta. Suna bn si cred ca nu-i dificila. Am sa incerc

Picky, cum mai sunt printesele tale? Nu stiu daca pot incarca filmuletul, ca e destul de lung. Eu incerc.

Lali spor la trebi

Sa va spun ca pe Razvan nu l-au incantat prea mult jucariile, nici hainutele. Dulciurile pe locul 2 si primul loc a fost luat de carte. Si-a dorit-o fffff mult. A vazut-o intr-un pliant din Real si de cate ori vedea revista aia de jucarii, el deschidea la carti si mi-o arata ca -i place ff mult. Nu e pt varsta lui, dar vad ca e pasionat de rechini si balene
http://www.cartiabc.ro/Ron-Taylor-Valerie-Taylor-Calatorii-Oceane-p-17247-c-0-p.html
asa ca pana la urma m-am conformat si vad ca n-am dat gres. E topit dupa ea. O poarta peste tot si spune la toata lumea despre cartea lui de la Mosul
Sunt bucuroasa ca am putut macar cu ceva din cate i-am luat sa-l fac fericit

Acum va las si merg sa ne jucam.
si multa sanatate.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaaaa


haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue si revin un pic mai tarziu

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce ati patit zilele astea? pe und umblati?
Eu recunosc ca ieri am fost libera,dar am plecat toata ziua,mai exact pana pe la 16:30 si fiind si pe tocuri,cand am ajuns acasa nu imi mai simteam picioarele intregi..dureri de mama-mama..se cunoaste ca mi-am pierdut antrenamentul de a merge toata iua pe toace

pickynasol ca ati intrat pe antibiotic sanatate multa la printesuce ca sa se faca bine cat mai repede
ana uite ce fetoita ascultatoare ai si sta ea acolo la mami.Usor-usor o sa le terminati si voi pana vine beblina.Si tu cu sarmalute? eu am pe fooc azui srmalute cu legume:orez,ciuperci,morcov..
Am vazut-o pe sora-mea sambata seara cateva minute,dar era suparata..cred ca nu e de bine
getik mai harnicutelor ce gospodine sunteti tu cu ari
sori a scapat ieri de pedeapsa Miru,asta nu inseamna ca o sa primesca toata jucariile,ci cate putine si prin rotatie.Oricum,se vede o schimbare la ea..e calma,docila si fara atat de multe figuri si fitze de Buftea
cuscra ia uite ce se distreaza omul... lasa fata ca e bine asa
picky nu-i asa ca parca nu-ti venea sa te dai jos de la volan?
lali cat varuiesti fata?Mai ai mult?Ce faceti azi?
sori chiar faina cartea..noi asteptam si filmuletul sa stii


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna ziua fetelor

fetelor fimea ieri mi sa intoxicat cu vapori de tiner, de vospsea a dormit la mama 2 ore si a dat cez cu vopsea si aseara a tusit ari la greu si azi m-au sunat de la gradi ca tuseste in continuu acu ma duc dupa ea si ma duc la doctora sa vedem ce imi da sunt varza rau de tot

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutariiiii

Ma chinui sa incarc filmuletul si cateva poze. Sa vad daca imi si iese. Dau un semn cand sunt gata. Sa stiti ca le pun pe email (de-mi iese figura ).

Ma apuc de treaba

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

hai salutare
intru si eu ca omul si ce vad....geto, fata haiiiiii....da ce facurati copilului?????? cred ca stii ca meritati o bataie si sa stati voi intr-o incapere in care tocmai s-a vopsit si sa-mi spuneti cum va simtiti dupa. fata draga, din micile astea impridente din inconstienta se ajunge la dezastre. deci cred ca stii ca-mi vine sa va bat pe toti, da??????
picky....asta cu nemancatul e clasic ....asa se intampla cand ai si multe medicamente ...plus disconfortul....offff, sa treaca repede
sorilea....pt nimic si hai cu fotooooo
cris...ma destrabalez si eu nitel, na, ce sa fac.....sa vedem maine, mai da si maine de baut ca e Nicolae

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Nici eu nu ma laud, de sambata am avut dureri de burta continuue, surde, nu stiu ce a fost...sambata noapte ma durea cam tare ca deja intrasem in panica sa nu nasc (cu toate ca nu erau contractii ca la carte, nu tu regulate, si aveam o durere continuua) In fine, ieri cu aceiasi durere am stat toata ziua in pat. Baietii mei au fost la cumparaturi si au avut grija unul de altul (am baieti mari). Azi m-am trezit bine, asa ca am luat-o la picior sa rezolv din treburi si uitea asa ca m-am intors pe la ora 13.00 acasa. L-am culcat pe Vladut si m-am apucat de lucru la laptop ceva pt serviciu...dar vad ca ma doare spatele... Maine dupa-amiaza merg la control la doctora sa vedem ce zice. Dar oricum, ca sa nu mai fiu asa stresata mi-am facut bagajul de spital, am scos bani (ca nu aveam din nou niciun ban in casa ), macar daca stiu ca ma apuca sa am cu ce pleca la spital
Casa tot in lucru, avem pe cineva care lucreaza si asa sper sa termine mai repede, ca nu mai pot. Sotul la serviciu... Chiar faceam haz de necaz ca nu stiu daca o sa ne gaseasca Mos Nicolae ghetele la ce haos este in casa

Cris, imi pare rau ca sora ta era trista, sper sa nu fie nimic grav! Pe unde v-ati plimbat ieri?
Getik, sanatate multa, sa ne tii la curent cu starea lui Ary. POate nu o fi de la vopsea..
Picky, sanatate multa fetelor, cum mai se simt? Off, stiu cum e, nici Vladut nu sta la picaturi, noroc ca acum ia siropul cuminte ca inainte numai cu forta reuseam sa-i facem tratament. Ce ma bucur ca-ti place masina, super, sa va bucurati sanatosi de ea! Da, stiu cum e cu depresia, dar cred ca ma apucase pe fondul durerii de burta, ca vad ca daca ma simt fizic mai bine sunt mai optimista. Oricum, important e sa fim sanatosi si noi si bebita, gasim noi un loc unde sa stam pana sunt toate gata. Dar mi-ar fi placut sa simt si eu ca am rezolvat tot si ca pot sa nasc in voie, sa zicem asa
Sorina, ma bucur ca l-a bucurat pe Razvan cartea, cred ca e si tare frumoasa! Nici eu nu ma astept sa-l bucure prea mult ce primeste de Mos Nicolae, dar asta e, nu m-am chinuit prea mult cu cadoul. Am zis ca ce e mai interesant sa primeasca de Craciun si cand o aducem pe bebelina acasa (vreau sa-i dau un cadou din partea ei)
Lali, ce bine ca ai fata cuminte, eu nu m-as fi incumetat sa ma apuc de zugraveli cand era Vladut bebe...pai era numai un plans Spor la treaba, sa terminati repede!
Ema, daca tot ai bagat retete de prajituri, fa tu bine, si trimite si niste prajituri la mine ca acum mi-ai facut pofta

Gata, pup, ma intorc la treburi serviciresti

de steluta norocoasa Luca-Vlad si 38+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare,

Aici vremea e urata..ploua, e frig..
Am dus-o azi pe Stefi la gradi, a fost ok, dar am primit in gentuta ei zeci de harti, ca deh daca a lipsit 1 sapt trebuia sa recupereze, nu?! Si am aflat si o veste care nu mi-o doream sa o aflu,..au aparut paduchii in scoala, asa ca ma rog ca Stefi sa nu ia ca o sa fie vai si amar de noi si in casa
Maine trebuie sa duca la gradi un pantofior (bine azi trebuia) si sper sa fie ok si maine si sinterklaas sa-i bage si ei ceva acolo, ca maine cica vin la ei nos nicolae. Acum stau si-mi storc capul ce terebuie sa bag in pantofior ptr sinterklaas, zwarte piet si calul lor..greu e uc traditiile astea..greu frate...

Getik a dat cu vospea in camera unde dormea fata?! sau nu am inteles bine?! mergi uc ea la medic si pe viitor aveti grija ..sa ne spui ce a zis medicul.
Cris asa-i ca nu-mi mai venea sa ma dau jos, azi am mers sa iau fetele singura cu masina..a fost ok..de dus nu am dus-o de dimineata ca nu prea mai ma pricep la parcari..
Sorina ma bucur ca Razvi a fost incantat de carte, sa stii ca Anna a mea e innebunita dupa carti/reviste..cum le veze e gata, pana nu le apuca nu se lasa.

Pe unde umblati fetelor...

Ieri am fost o tura pe la magazinul de jucarii, am luat cate ceva ptr ele, ar mai fi trebuit dar am zis ca mai o lasam si pe alta data, nu de alta dar incepsue sa se crizeze Stefi ca le cam vrea pe toate..insa nu am cumparat mosi, biscuiti si diseara trebuie sa-le pun ceva in ghetute, ma refer la dulce..Annei poate un iaurtel de fructe, ca altceva nu stiu..sau na un biscuite si o ajut eu sa-l pape ..iar acum nu ma pot deplasa cu ele, ca vede ce cumpar..asa ca astept sa vina tati de la munca (sper ca nu tarziu) si-l trimit pe el.

v-am pupacit, merg sa-i fac o supa crema de brocoli fetei, nu de alta dar altceva nu-mi mananca


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:


Gata le gasiti pe mail



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Daca nu v-am spus pana cuma,ei sa stiti si voi ca mi s-a redus programul de lucru..lucru de la 8:00 la 16:00
mai devreme am luat gatul la un cocs si doar ce l-am terminat de ciopartit sa le fac in seara asta o friptura de cucosh de casa la cuptor cu cartofi tavaliti prin mirodenii si ulei de masline si langa niste castraveciori acriti de je..
A adus masa-mare o punga de clementine si cum nu ma asteptam,a bagat fii-mea in ea o juma de punga aproape .
Nu prea mi-a fost in apele ei astazi..are ea ceva,e mai moale si a si cerut sa doarma,1 ora cei drept,dar e neobisnuit pentru noi.Ba o doare "spate",ba ca o doare "butica"..

getutza daca dati cu lavabil,cu vopsea sau cine stie ce nebunie glade,nu stati nici voi,daramite pitica.Sper ca este ok acuma
crscrelo tu o ti din distractie in distractie,vreau si euuuuuuuuuuuuuu..partca mi-i dor de oleaca de destrabalare.Sa-ti traiasca fratele cu nummele
ana deci..la eco normal ii arata ca "un fel de sarcina" ca sa coitez dr. dar i s-a recomamdat sa merga sa i se faca o eco intravaginala.Sincer,chiar mi-as dori sa aivba un bebe.
Eeee,daca Mosul gaseste ghetutele lui Vladut,e ok
Ia nu te mai innebuni cu atata treaba tine bebelina la caldurica inca putin ca sa terminati cu renovatul,da?
Ieri am fost in magazine in principiu ca sa-i aratam mosului ce fel de calut sa-si gabe in sac ca sa aduca la fata..si m-au ingrozit preturile..199,50 ron.cred ca o sa dau o fuga in tomis III la casuta cu povesti ca acolo mereu am gasit ce aveam nevoie
picky cand multe vor la gradi. dar daca stai sa te gandesti,pentru copii e ceva neasemuit de frumos.Ceva ce la noi in tara s-a pierdut si noua adultilor ne pare rau.
Si acum imi aduc aminte cum ascundea mama cu tata sacosa cu banane si pe cea cu potocale in debara si prima papusa cat mine de care pe care am prim it-o cand aveam 5 ani..eheee,ce vremuri.Era ceva frumos..
Giorgi,stii cum facai tu? Cum am facut eu cand nu mai aveam matizul de la junca si m-am tezit ca trebuie sa conduc ditamai hardughia de skoda pe sosea ca sa nu mai zic de parcari ca se uita lumea la mine ca la OZN-uri cum cobor din masina in mijlocu;l drumului,studiez spatiul de parcare si dupa ce ma invart minute bune ma sui si imi dau toata silinta ca sa-i trag o parcare.Acum nu mai dau 2 bani.
E o smecherie cand parchezi,indiferent de modelul masinii.Spune-i lu' Nicu sa-ti arate si sa vezi ce parcari o sa tragi de o sa stea toti masca
sori mai importanta e cartea decat tot ce i-a adus mosul.
Stii ca Razvanul tau e cea mai inalta buburuza,nu?si sta la masurat pe cand fii-mea fuge de zica ca o fugareste cineva

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput