Ma iubeste pe mine sau banii mei?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002


Mada, scuza-ma, stiu ca te doare, DAR ce legatura are ce ai scris tu cu subiectul?




pe aia cu "crastavetele are 75% apa" cu Florin Piersic v-o mai amintiti? no cam asa si cu ea, cam la orice topic reuseste cumva sa bage "crastavetele". nu trebuie cautata neaparat o legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Doamna in rosu, oricati bani ai avea, gaseste omul care sa te iubeasca pentru ce esti tu, nu pentru punga cu bani. Zau, mi se pare penibil! Da-i un sut in dos, sa se intoarca in saracia lui,daca e genul asta de om.


uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Mada , observ ca se lauda cu fiecare ocazie cu cat de multi bani are ea..Fara suparare Mada, dar crezi ca n-am inteles asta pana acum?? Trebuie sa fie chiar postarea si lauda????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki31 spune:

Eu pun pariu ca nici nu-i are dar de atat de tare ii doreste incat incurca visul cu realitatea.
E penibil deja,zau Mada.Si ca o paranteza eu m-as gandi cum sa fac copilul ala sa uite trauma pe care a trait-o,nu cum sa fac sa-mi trambitez averea pe forumuri.
Scuze de off topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

sincer, eu cred ca exagerati si nu e prima data, cand o persoana intra pe forum si spune ca ARE BANI, toata lumea ii sare in cap ca se lauda.

dragilor, chiar exista oameni/femei, care chiar au multi bani.ei nu au voie sa intre pe forumuri? nu au voie sa si expuna prb de viata.
cu siguranta, tocmai acesti bani le dau prb de viata mult mai acute ca altora!!!

e firesc sa vb de bani, pt ca banii sunt una dintre prb cuplului lor.



ladyinred: verisoara mea este fix in situatia ta. are super multi bani, dar super multi, umbla cu un tip cu 9 ani mai tanar, ea are 32, el 23, sing dif e ca ea NU este div si nu are copil, pt ca n a fost niciodata maritata. l-a ajutat si il ajuta pe tip sa si intretina o mica afacere.
nu as putea spune ca l intretine, dar in mod cert excursiile in afara si majoritatea lucrurilor mai scumpe, le plateste ea.
ce i ofera el? sex bun, e funny, e cu ea peste tot, unde are ea chef, are o personalitate f placuta, o place, o trateaza minunat, o face sa se simta super femeie.
si ea e o tipa f frumoasa si f aranjata.

este evident ca pt el conteaza f mult si latura materiala, dar in acelasi timp este o chestiune tacita, pe care o stiu amandoi, ca n ar fi fost impreuna dc nu le convenea acest targ reciproc.
e un tip f rational, nu vrea sa traga din greu ca sa si faca o familie, sa intretina el o femeie si alte chestii. prefera o femeie ca vara mea.

spre deoseb de tipul tau, EL isi asuma rolul si sta in banca lui.

al tau, care in mod evident prb ca urmareste un confort al lui, vrea sa iasa din rol, sa nu si faca partea lui cum trebuie, adica sa inceapa sa te insele, din motive doar de el stiute. viciu, dorinta de a epata la femei, pe banii tai, etc.

ca tu esti asa indrag peste cap e prb ta. revino cu picioarele pe pamant si accepta realit asa cum e.
EL nu e un print pe un cal alb. cand s-a combinat cu tine a facut=o, exact cum a spus si fosta sotie, si pt banii tai si pt o viata de confort. i s a luat si de casnicie si mai ales de saracie. dar uita ca atunci cand intri intr o relatie de confort, ai si tu un pret de dat. atata tot.

se bazeaza pe faptul ca esti indragostita si joaca tare, pt ca vrea sa te incalece de tot. pt ca ideal pt el este sa te aiba si pe tine si libertate.



ce sa faci tu? nu ti bate capul, vine singur inapoi. ignora l. intre timp, da ti un restart si incepi sa vezi cum e viata. dc nu ti convine genul asta de relatie, da skip si mergi mai departe.

apropo de femei cu bani si barbati mai tineri: maseurul meu, e un tinerel de vreo 25 de ani, umbla cu o tipa de vreo 35, cu bani. amandoi stiu asta. la un mom dat il tenta o colega de varsta lui. a incercat sa forteze nota, dar iubita l a pus la coltz.si a revenit instant.:)

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

legat de masina si casa care sunt pe numele tau: mi se pare abs firesc ca ai procedat asa.:)

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mey ia terminatzi-o cu exagerarile ca vine babyblue cu rigla acum!

Asa mey babyblue,ce sa faca si ea,sa stea sa astepte ca vine ala inapoi!
Uite cite exemple ai tu in imediata apropiere!

Si la subiect,habar n-am ce sa spun,sunt povesti care efectiv ma lasa asa fara replica:un iubit mai tinar care si-a parasit familia pentru o ea ,tinara,frumoasa si mai ales bogata,ea cu un copil,el cu nostalgii...etc,etc,etc!!!

Ce stiu este ca totul s eplateste in viatza mai devreme,sau mai tirziu!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

a venit cu rigla si ti-a albastrit degetele!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Roxy corect.L-am citit si eu pe Caragiale...era 95% apa in sceneta cu Florin Piersic la care se face referire....si da,sa-si bage mintile in cap si sa inteleaga ca banii de fapt nu cumpara nimic.

Sa zica mersi ca nu tre` sa-i foloseasca sa-si vindece copilul.Ca-i foloseste sa cumpere iubire...asta e mai rauuuuuuuuuu .....
Roxy sigur nu ai studii de psihologie?
Prea intuiesti si spui exact ce trebuie.Si intelegi exact ce trebuie.Sau pur si simplu esti o femeie cu bun simt nativ.....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

a venit cu rigla si ti-a albastrit degetele!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Deci le poate vedea si forumul!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput