Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

histamina, noi am mai propus si cismigiu ce zici?

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Eu una incerc sa vin maine!!

Saddie: nu dau la nimeni in cap, nici nu incerc, fiecare isi creste copilul cum crede.asta nu inseamna ca nu-s informata, daca omu vrea sa-i mai creasca o mana la copil, cine sunt eu sa zic ca nu are voie??Dar cu soia nu e de glumit!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

laurika, ne bucuram, te asteptam cu drag!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Exact asta cred si eu ca fiecare face cum crede ce cuviinta cu copilul lui. Cei din afara pot doar oferi informatii dar nu au dreptul sa judece (nu vorbim aici de abuz, violenta, etc). Si ma opresc aici ca n-are rost sa creez polemici.

Pana la urma unde ramane Carol sau Cismigiu? Pe la 10:30 putem si noi ca ne-am reglat programul de somn si ne trezim iar pe la 8-8:30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

FETELE AM HOTARAT SA RAMANA MAINE, LA 10:30 IN PARCUL CISMIGIU, LA LOCUL DE JOACA
pana acum o sa vina: palomina, saddie,eu, laurika incearca, la fel si adriana,vedem histamina ce zice, mai asteptam mamici!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

care loc de joaca din Cismigiu? Ala dinspre Sala Palatului?


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 10 dintisori si 4 maselute
30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Salut, fetele!

Greu cu scrisul, laptopul nu il pot deschide ca vrea si v acolo. Cu somnul stam tot asa, cu multe treziri, uneori mai sta treaz cateva orex( azi noapte de la 3 la 6). Ii dau calma baby in continuare, seara, pana termin sticluta. Are mai multe cazaturi la activ, fara sange, invata sa cada incet, incet. E mare figura, comunica f bine, raspunde cu da si nu la multe intrebari, iti arata bine ce vrea si cum vrea. Ii place sa ne tot mute, zice " mama co" - adica mama acolo si apoi " tata co". Ne punem unde zice el. Imi da telecomanda, zice " laila" - sa ii pun muzica. Apoi il intreb ce sa faca mama acum? El da din cap si din corp, adica sa dansez. Apoi ne ia de mana, ne invartim. Are melodii la care vrea in brate, sa dansam asa, isi pune capul pe mine si imi da mana lui, sa dansam asa, mana in mana. Ii plac cateva carticele mult, mi le aduce sa le citim, dar musai sa ma prostesc cu to felul de mutre, sunete si povesti-se distreaza maxim. Ataata e de scump, de numa!! Primul lucru cand se trezeste- se uita la mine si imi zambeste laaaarg, apoi striga " tata". Il intreb " sa vina tata?", el daa, daaa. Eu ii trimit sms sotului, daca e acasa vine la noi. Intre timp, vlad il tot striga. Cum ajunge vasi la noi, vlad ii arata cu degetul spre mine si zice " mama" , ii arata ca is si eu acolo. Ma distrez de el de mor. Si cel mai mult ii place cand suntem amandoi acasa, ne implica pe amandoi in jocul lui. Asa imi plac clipele alea!!!

Acum doarme, s-a trezit urland dupa 50 de min. L-am pus la mine pe burta si a adormit la loc. Eu ma pun pe citit, mi-am luat revistele de bebei pe luna decwmbrie :)



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

e bine si cismigiu.e buna si ora.
pic de somn.traduc cu picioarele.vai de germana mea.
mi-am pus deutsche welle in casit sa nu adorm.imi suna a muzica de adormit strumfii..............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

care loc de joaca din Cismigiu? Ala dinspre Sala Palatului?


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 10 dintisori si 4 maselute
30+ cu




da, acolo!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput