Prietene la bine si la greu - 149

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Licurici, eu spun sa pui ceva pe globul ala de sticla si sa il mai dezvelesti numai cand reusesti sa inveti barza drumul spre Bucuresti. ok?! Nu de alta, dar daca se pun viitoarele gravidoase pe tine sa le si botezi daca tot le spui care ce si cum. Eu spun ca indiferent ce vazi in glob sa nu mai spui cu voce tare ca te pune lumea la cheltuiala.....


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Hi hi ....vrei sa anunti ceva? Eu nu spun nimik

Mami fericita de Mariuta
si de samburel de 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Sa o iau sistematic:
Raluca, felicitari mamica draga. Refacere rapida! Probabil deja alaptezi exclusiv , ca doar te asteapta tandemul acasa... Abia astept sa ne povestesti cum e...
Bun venit bebe Cezar! Sa fii sanatos si fericit
Trebuie sa recunosc faptul ca te invidiez ca a durat jum de ora. La mine a fost 2 ore de la momentul intrarii in spital. Numai expulzia a durat 30 minute( ma rog, de la dilatatie 10 la oac-oac). No, recunosc, m-ai luat!!!
Da, si eu cred ca secretul e in antrenament. Problema e ca la mine sunt din ce in ce mai mari : bb1 3650; bb2 4460; pai un eventual bb3 ar depasi 5000 si eu tot natural as vrea... asa ca mai bine zic passsss!!!!!!!!

Monis, uf, uf, uf ce se mai chinuie si Santi . Poate scapati totusi curand de bataia asta de cap
N-am dormit dar am avut o zi buna! Am pus cupil mic in wrap si am umblat la aer vreo 4 ore. pot sa spun ca am avut cea mai linistita zi de cand e Tudor acasa. Cateva smiorcaituri scurte si atat... azi nu a avut colici( ma rog, de ce a fost nu as avea motive sa ma plang)
Probabil asta e reteta... Maine o verific iar, si daca e asa... "AFARA" scrie pe mine...
Nu e usor cu 2 prunci mici afara, mai ales singura, dar decat 6 ore de plans in care nimeni sa nu mai fie bun de nimic, mai bine 4 ore de plimbare pe jos... Cu totii avem de castigat asa.
Doamne ajuta sa functioneze asta!!!!!

Strumfi, pupam si aici Andruta frumusica sa nu mai fie asa maraita

stanucel si eu spun ca atat timp cat fetita ta mananca sanatos nu ai de ce sa-ti faci griji. Daca ar manca numai dulce si fainos .... dar daca tu stii ca are un meniu echilibrat stai calma


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:



Bun venit Cezarica!

Felicitari Raluci!



Mami, refacere rapida iti doresc, bebe sanatos, necolicios si mult laptic pentru tandem!
Asteptam cu mare drag detalii!

Mami fericita de Mariuta
si de samburel de 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Daca tot am limbarita (tastarnita) la ora asta si ma dau singura pe aici, ma tin demult sa te intreb, madame Licurici ia fa tu fapte bune, scoate globul si zi-mi ce am eu in burtica?

Mami fericita de Mariuta
si de samburel de 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Licurici, eu spun sa pui ceva pe globul ala de sticla si sa il mai dezvelesti numai cand reusesti sa inveti barza drumul spre Bucuresti. ok?! Nu de alta, dar daca se pun viitoarele gravidoase pe tine sa le si botezi daca tot le spui care ce si cum. Eu spun ca indiferent ce vazi in glob sa nu mai spui cu voce tare ca te pune lumea la cheltuiala.....




Hi hi ....vrei sa anunti ceva? Eu nu spun nimik

Mami fericita de Mariuta
si de samburel de 8 saptamani

Ma gandesc la fetele de la Bucuresti care se straduiesc sa aiba un bebe si nu reusesc. Poate o manuta de ajutor de la oracolul de la Mangalia nu le-ar strica!!!

EDIT: Io nu stiu la ce te gandesti tu, dar la mine nu e vorba de bebe3. Nici nu am primit inca liber la siecs... asa ca ... n-am nimic de anuntat... Sper nici sa nu mai am de acum!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Licurici, eu spun sa pui ceva pe globul ala de sticla si sa il mai dezvelesti numai cand reusesti sa inveti barza drumul spre Bucuresti. ok?! Nu de alta, dar daca se pun viitoarele gravidoase pe tine sa le si botezi daca tot le spui care ce si cum. Eu spun ca indiferent ce vazi in glob sa nu mai spui cu voce tare ca te pune lumea la cheltuiala.....


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Hi hi ....vrei sa anunti ceva? Eu nu spun nimik

Mami fericita de Mariuta
si de samburel de 8 saptamani

Ma gandesc la fetele de la Bucuresti care se straduiesc sa aiba un bebe si nu reusesc. Poate o manuta de ajutor de la oracolul de la Mangalia nu le-ar strica!!!

EDIT: Io nu stiu la ce te gandesti tu, dar la mine nu e vorba de bebe3. Nici nu am primit inca liber la siecs... asa ca ... n-am nimic de anuntat... Sper nici sa nu mai am de acum!!!!


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


eu ma gandeam la botez...dar fiecare lucru la momentul lui

Mami fericita de Mariuta
si de samburel de 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Monica, botezul e pe 10, dupa cum deja sigur stii. Mai mult nu mai povestesc acum, am timp dupa... Acum ar trebui sa dorm... ca bebe doarme si eu frec menta... si sotul doarme... asa ca nu te fac nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Auzi, da asta e pagina noastra?!?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Auzi, da asta e pagina noastra?!?!?!


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Se pare ca da...ma retrag si eu la nani langa pui. Somnic usor!

Mami fericita de Mariuta
si de samburel de 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:


La multi ani frumosi si fericiti Iustinutz!
Mami drag, sa-ti traiasca, infloreasca si sa te bucure mereu!






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput