Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Incerc sa ascult Magic FM live, dar nu pot, voi puteti? Dati reteta, please.
Edit: vad ca nu am winamp-ul instalat, iar cu VLC nu merge.
Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Cuchilici, eu i-as pune 100 de lei intr-un plic si gata. cred ca dr. apreciaza mai mult banii decat bomboanele.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

buna, burtici. Incerc sa va raspund pe rand, sper sa nu uit pe nimeni.
In primul rand, imi pare rau pt vestile proaste...fiti optimiste! DT si TT sunt doar data statistice...eu cum nu le-am facut, sunt mai putin stresata (ingrijorata putin, dar sper ca va fi bine)
Aever, nu tin secret, doar ca inca nu am aflat :D.Luni am programare si sper sa vedem atunci (oricum e ult control la aceasta doamna ginecolog)
Elly, scuze ca te stresez, dar cum activez PM? Ca am intrat peste tot si nu am gasit nimic :D
si in legatura cu durerea in partea dreapta, nu-ti fa griji, e doar bebe :D si pe mine ma doare cand stranut, tusesc, rad sau fac miscari bruste...plus ca de 2 zile simt niste intepaturi in burtica, iar bebe nu a miscat deloc in aceasta perioada....vad luni daca e totul in regula...
Edit: vad ca am reusit cu PM, nu am vazut Optiuni. Poti sa trimiti acum, daca vrei. Multumim!

Irina 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

Incerc sa ascult Magic FM live, dar nu pot, voi puteti? Dati reteta, please.
Edit: vad ca nu am winamp-ul instalat, iar cu VLC nu merge.
Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 12+

Trebuie sa instalezi winamp, e gratuit pe net.

Elena 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Irina, mergi la: Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private
Cand reusesti sa activezi da un semn aici si ori eu ori celelalte fete iti vor trimite parola.

Elena 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

am reusit, astept parolele, multumesc frumos!

Irina 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirina5

am reusit, astept parolele, multumesc frumos!

Irina 18+



Ti-am trimis !

Elena 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

am reusit sa intru, acum incerc sa pun si eu niste poze, multumesc frumos
Sunteti toate ff frumoase!

Irina 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Dragutelor, multumesc de explicatii; dupa cum vad, aici e putin diferita procedura, in sensul ca faci Combitestul (11-14 sapt) si doar daca nu iese bine mai faci si analiza de sange in trim.2, fara eco. Amniocenteza, daca rezultatele nu sunt foarte promitatoare si e necesara, e gratuita aici, si ti se face si CombiGene (testare genetica + consiliere). Ceea ce ma surprinde (nu am stiut la sarcina trecuta) e ca in cazul in care ai tu dubii, chiar daca riscul ti-a iesit foarte redus, poti sa faci amnio si CombiGene GRATUIT, la cerere (cu toate ca vb aici de o clinica privata!).

Cori, mami de Bubulina - 1 anisor si acum bebe 2, ... 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

hello!

Noi am tras putin pe dreapta. Acum ne-am trezit.

Ma bucur ca ati rezolvat cu parolele. Elena

Noi ne simtim mai bine, nu ne-a mai durut burtica. In schimb, am observat ca am inceput sa ma sufoc. Adica, daca stau pe spate simt ca nu mai pot sa respir bine, ca imi apasa ceva pe piept. Am citit ca e de la burtica, pt ca a crescut si apasa diafragma si plamani.
Am pus si eu la album o pozica cu burtica

La mine, Babyboom misca in fiecare zi, dar eu sunt si slabuta si stau si mereu in pat. Asa ca simt si cea mai mica miscare. Probabil ca daca eram mai activa, nu sesizam fiecare giumbusluc.



Elly 17+ cu Babyboom

Mergi la inceput