Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

si noi am avut un hemangiom pe coastele flexoare, pe partea dreapta.s-a resorbit de la sine la un an si jumatate.
l-am tratat cu cea mai mare indiferenta.


maine iesim sper, la iarba verde.facem 10 ani de cand suntem impreuna.

strumf inca mai e mucios si cu tuse,dar sper sa ii treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Nicole, sa dea Domnul sa sarbatoriti multi, multi ani de acum incolo.
Si noi am fost muciosi acum doua saptamini, am trecut prin toate fazele, de la secretii abundente apoase pina la cele mai dense si purulente, dar au trecut acum, si tusea de asemenea fara prea multe medicamente.
In schimb au avut vreo doua zile cind au avut scaune diareice, i-am trecut pe regim, acum nu mai fac scaune moi, dar fac dupa fiecare masa, ceea ce mie nu mi se pare chiar in regula.Si in plus ne-am mai si pricopsit cu o iritatie de scutec,nu am avut niciodata piana acum, de nu mai stim cum sa scapam de ea.Am incercat, Bepanthen, apoi sudocrem, acum le-am luat si un unguent antimicotic ca le-a aparut niste bubite mici rosii.Ne salam de fiecare data cu apa, schimbam scutecul f des, dar parca tot nu trece.
Daca ati avut vreodata asa ceva puteti sa imi spuneti cu ce a trecut?
Abia sapt viitoare ii duc la dr, ca sa avem si rezulatele analizelor din scaun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dana, cutaten mama.e genial.
noi am avut una urata de tot si cutadenul e solutia+stat fara pempers peste zi,dar dat cu cutaden.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Dana, noi nu am avut prea multe iritatii, iar cand au avut le-a trecut f repede cu Nidoflor. La cat mai multi ani fericiti Nicole.....!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Dana am uitat sa-ti spun ca m-am uitat la pozele de la petrecere si am vazut doi gemenei foarte frumosi si foarte draguti, o adevarata domnisoara si un adevarat cavaler!!!! Sa-ti traiasca, sa creasca sanatosi si fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Multumesc fetelor!Sintem mai bine, la Filip a trecut de tot iritatia, la Carina s-a estompat vizibil, sper sa scapam de ea.Pina acum nu au avut niciodata asa ceva.Le-am dat cu Pimafucin, ceva asemanator cu Nidoflorul si au reactionat bine.
Crina multumim de aprecieri si de urari....si vezi ca Filip e liber, asa ca vorba lui Nicol, pot sa fiu o soacra buna.Si mie imi plac fetele tale, sint foarte dragute, cine stie......


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy_lady spune:

desi suna ciudat, in cazul nostru, pe la vreo 3-4 luni, ne-am chinuit cateva saptamani cu o iritatie de scutec care nu ceda la absolut nimic, un pediatru ne-a recomandat o solutie ertarordinar de simpla: uscatorul de par. Practic, la fiecare schimbat de scutec (sau dupa baie) il spalam la fundulet si ca sa ne asiguram ca e perfect uscat il uscam cu foenul (evident cu aer caldut). Nu i-am mai dat cu nici un fel de creme si in cateva zile iritatia a disparut si de atunci nici ca am mai avut probleme - si nici alifii pe fundulet n-a mai vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_let spune:

Buna fetelor!
Va retin si eu atentia cu o intrebare ce ma cam ingrijoreaza...de cand au stat puii vostri in fundulet? Fetita mea tocmai ce a implinit 6 luni si dna dr neonatolog, la controlul de 5 luni ne-a spus ca abia peste o luna sa o punem in fund(adik acum, la 6 luni). Asa am si facut. Pentru ca ieri, cand am ajuns cu ea la Budimex cu ceva reactii la vaccin (febra), sa ne zica dr de garda ca deja trebuia sa stam in fund si ca ar tb sa facem recuperare. Tare m-a imgrijorat... La voi cum a fost?

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Mihaela , la mine Filip a stat in fund pe la 8 luni, adica aprox 5 luni corectate, pentru ca atunci cam asa calculam si Carina cred ca pe la 9 luni.
Eu zic sa nu iti faci probleme, cred ca s-a mai spus aici de multe ori , fiecare copil reactioneaza in felul lui si face lucrurile diferit fata de alti copii.De exemplu Filip nu s-a rostogolit niciodata de pe burta pe spate si invers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sweetcrina, aia e dementa rau de tot cu poezia in engleza. spune-i si tu ca ai tai recita zilnic luceafarul in lb sparga pe roluri. auzi ce dobitoaca, 80 de cuvinte si strofa in engleza! or fi si copii asade precoce, dar nu asta e etalonul.

ai mei cred ca o sa manance bucati si o sa faca la wc la cerere! acuma serios vbind, ioakim mesteca si scuipa, nu papa decat bicuiti, fructe pe scobitoare(cate o bucatica in varf), banana, paine, chiftea, ar manca mici cu mustar si toate delikateriile si eurile din oras. ana nu mesteca nik. casa plina de bucatele de paine cu unt/dulceata/almette/iaurt/smantana/branzici, fructe si legume bucatele. astept sfanta zi cand nu vom mai manca pasat.






>>>Continuare

Mergi la inceput