Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_let spune:

Hristos a inviat!

Toni pentru tine si minunea ta!
Eu nu am mai intrat de ceva timp pe DC intrucat nu mai am timp - m-am reintors la servici (aranjament dinainte de nastere), iar restul timpului ramas il petrec in totalitate cu pitic mic ce va fi botezat peste cateva zile. Este minunata micuta ta! Sa creasca mare si sanatoasa si sa va umple sufletele de bucurie! Si micuta mea a fost nascuta prematur, dar noi am fost ceva mai mari. Am avut mari emotii la inceput, dar au trecut si suntem bine. E o grasana de 6,1 kg si 64 cm. :))
Numai bine tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

dana, sanatate multa, bafta la operatie!
hista, ce inaltime!bravo.
tonirro, esti o mama exceptionala. si pt bebelina ilinca, si pt ceilalti copii ai tai. tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Multumim pentru incurajari!
Nicol operatia va fi pe 9 mai iar pe pitic il cheama Filip Alexandru.
Ma simt chiar puternica si am mai putine temeri cind vad si simt atitea ginduri bune indreptate spre noi.
Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

te ajut cuscra, cum sa nu!sau ai uitat ca fi-miu e strict interesat de carina?????????
deci sunt direct interesata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Mai Nicol imi place puiul tau foarte mult, dar tocmai de asta parca i-as zice sa stea mai departe de Carina.E asa un baietoi....ca nu imi vine sa cred ca e a mea.Smulge jucariile, alearga non stop, se catara pe te miri unde.....parca ea ar fi baiatul si Filip fata.Filip miroase florile, se mai joaca si cu cite o papusa.
Dar poate se va schimba si ea cu timpul ca in rest se potriveste cu strumful tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dana,pai sa nu se schimbe,ca si al meu e la fel.
sa nu se schimbe deloc.stii tu, cine se aseamana, se aduna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Dana iti tin pumnii pentru operatia lui Filip! Sa dea Dumnezeu sa va intoarceti cu bine acasa, iar Filip sa nu mai aiba nici o problema!!! Noi stam numai pe-afara, si suntem innebunite dupa animale! Am terminat cu kineto si acum mergem de 2 ori pe sapt la inot, unde ne balacim, si ne place f tare! Cu mancarea stam mai prost.....dar speram sa vina si zile mai bune!

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

sa dea Dumnezeu sa fie bine la operatie lui Filip!

noi alergam, vorbim, agatam pustoaice!
adevarat barbat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniela13 spune:

Buna fetelor! Sunt noua pe-aici, am si eu o fetita nascuta prematur la 28sapt, a avut 1130g si 34 cm, Apgar 7/8. A stat vreo 2 luni jumate aproape in spital, am avut emotii si cu , retinopatia, a avut gradul 1 dar s-a rezolvat de la sine. Acum are 7 luni(necorectate) si e o grasuna, are 7kg si ceva, e mancacioasa si vesela. Eu insa nu mai am rabdare sa creasca, sta ajutata in fundulet si isi suceceste capul in toate partile, dar nu reusesc s-o conving sa se rostogoleasca de pe o parte pe alta. Dar tot citind pe aici parca mai ma linistesc si o las in pace, o sa le faca ea pe toate in ritmul ei, nu? Atat deocamdata, multa sanatate tuturor piticilor grabiti si sper sa citesc numai de bine:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Bine ai venit Aniela, sa-ti creasca printesa mare si sanatoasa!!! Ana mea, la 8 luni reale incepea sa mearga in 4 labe, de intors de pe spate pe burtica si invers, gemenele mele au facut la 6 luni. Adevarul este ca noi am facut de 3 ori pe sapt kineto, de la 5 luni. Copiii prematuri, asa mici ca ai nostrii, trebuie stimulati si lucrat f mult cu ei. Voi nu faceti kinetoterapie? Ai fost la dr. neurolog?

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput