Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Prematurii: Esentele tari

Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 30

mihaela_let

257 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimihaela_let Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaela_let un Mesaj Privat
Hristos a inviat!

Toni pentru tine si minunea ta!
Eu nu am mai intrat de ceva timp pe DC intrucat nu mai am timp - m-am reintors la servici (aranjament dinainte de nastere), iar restul timpului ramas il petrec in totalitate cu pitic mic ce va fi botezat peste cateva zile. Este minunata micuta ta! Sa creasca mare si sanatoasa si sa va umple sufletele de bucurie! Si micuta mea a fost nascuta prematur, dar noi am fost ceva mai mari. Am avut mari emotii la inceput, dar au trecut si suntem bine. E o grasana de 6,1 kg si 64 cm. :))
Numai bine tuturor!

Mami de Eva Ioana Cristina 17.12.2011
Mergi la inceput
adipapazi
adipapazi

1967 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adipapazi un Mesaj Privat
dana, sanatate multa, bafta la operatie!
hista, ce inaltime!bravo.
tonirro, esti o mama exceptionala. si pt bebelina ilinca, si pt ceilalti copii ai tai. tinem pumnii.

Adi, mami de ana si ioachim
Mergi la inceput
danasima
danasima

150 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanasima Adauga semn de carte la raspuns Trimite danasima un Mesaj Privat
Multumim pentru incurajari!
Nicol operatia va fi pe 9 mai iar pe pitic il cheama Filip Alexandru.
Ma simt chiar puternica si am mai putine temeri cind vad si simt atitea ginduri bune indreptate spre noi.
Multumim!

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
Am mai crescut putin- http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/vara%202011%20si%20putin%20mai%20mari/?action=viewĄt=IMG_0101.jpg
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat
te ajut cuscra, cum sa nu!sau ai uitat ca fi-miu e strict interesat de carina?????????
deci sunt direct interesata!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput
danasima
danasima

150 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanasima Adauga semn de carte la raspuns Trimite danasima un Mesaj Privat
Mai Nicol imi place puiul tau foarte mult, dar tocmai de asta parca i-as zice sa stea mai departe de Carina.E asa un baietoi....ca nu imi vine sa cred ca e a mea.Smulge jucariile, alearga non stop, se catara pe te miri unde.....parca ea ar fi baiatul si Filip fata.Filip miroase florile, se mai joaca si cu cite o papusa.
Dar poate se va schimba si ea cu timpul ca in rest se potriveste cu strumful tau

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
Am mai crescut putin- http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/vara%202011%20si%20putin%20mai%20mari/?action=viewĄt=IMG_0101.jpg
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat
dana,pai sa nu se schimbe,ca si al meu e la fel.
sa nu se schimbe deloc.stii tu, cine se aseamana, se aduna.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput
sweetcrina
sweetcrina

61 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sweetcrina Adauga semn de carte la raspuns
Dana iti tin pumnii pentru operatia lui Filip! Sa dea Dumnezeu sa va intoarceti cu bine acasa, iar Filip sa nu mai aiba nici o problema!!! Noi stam numai pe-afara, si suntem innebunite dupa animale! Am terminat cu kineto si acum mergem de 2 ori pe sapt la inot, unde ne balacim, si ne place f tare! Cu mancarea stam mai prost.....dar speram sa vina si zile mai bune!

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
sa dea Dumnezeu sa fie bine la operatie lui Filip!

noi alergam, vorbim, agatam pustoaice!
adevarat barbat!

Mergi la inceput

Aniela13

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Buna fetelor! Sunt noua pe-aici, am si eu o fetita nascuta prematur la 28sapt, a avut 1130g si 34 cm, Apgar 7/8. A stat vreo 2 luni jumate aproape in spital, am avut emotii si cu , retinopatia, a avut gradul 1 dar s-a rezolvat de la sine. Acum are 7 luni(necorectate) si e o grasuna, are 7kg si ceva, e mancacioasa si vesela. Eu insa nu mai am rabdare sa creasca, sta ajutata in fundulet si isi suceceste capul in toate partile, dar nu reusesc s-o conving sa se rostogoleasca de pe o parte pe alta. Dar tot citind pe aici parca mai ma linistesc si o las in pace, o sa le faca ea pe toate in ritmul ei, nu? Atat deocamdata, multa sanatate tuturor piticilor grabiti si sper sa citesc numai de bine:)
Mergi la inceput
sweetcrina
sweetcrina

61 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sweetcrina Adauga semn de carte la raspuns
Bine ai venit Aniela, sa-ti creasca printesa mare si sanatoasa!!! Ana mea, la 8 luni reale incepea sa mearga in 4 labe, de intors de pe spate pe burtica si invers, gemenele mele au facut la 6 luni. Adevarul este ca noi am facut de 3 ori pe sapt kineto, de la 5 luni. Copiii prematuri, asa mici ca ai nostrii, trebuie stimulati si lucrat f mult cu ei. Voi nu faceti kinetoterapie? Ai fost la dr. neurolog?

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010
Mergi la inceput
Pag. din 30 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com