Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_coven spune:

PS. Asta mica sta in funduletz daca e tinuta, si capul si-l tine binisor, o mai ia el la fuga fara corp dar nu tare. Eu merg la serviciu din 2 aprilie, incerc sa o pregatesc pt asta (si pe mine...). Mai ales ca nu accepta biberonul!
Cānd ajung in Arad voi merge la o pediatra de acolo, ca parca am mai multa incredere in ai nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Ioana,
regula de aur la prematuri este SA NU GRABESTI NIMIC!
de ce asa de repede la job?

kineto ai incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

crina, mergi in orice dimineata la spital, la etajul 4, in holul cu lifturile, vei vedea cabinetul ei: din holul mare se intra pe un hol ingust si e o usa pe stanga, parca a doua, cu numele ei. astepti si intri. dar tre sa te duci pana in 12-13. vizita in saloane o face pe la 9-10. bafta!
totusi, ar fi bine in prealabil sa vezi sa nu fie plecata la vreun congres in strainezia.nu stiu cum sa afli asta. probabil cel mai bine e sa suni acolo si sa intrebi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Multumesc Adi asa am sa fac, ma interesez inainte, sa nu fie cumva plecata. Sa vedem cand voi putea ajunge, ca vezi si tu ce e afara! Am vrut zapada, dar acum m-am saturat! Vreau sa vina primavara, vara, sa se duca zapada asta!

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

crina afli daca e in tara sau nu, sunandu-ma pe mine, pt eu o sun pe dansa.
et 5 adi ,mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Ok Histamina, te voi anunta cand ma voi hotari. Multumesc fetelor. Dana tu ce mai faci, n-ai mai scris pe-aici. Sunt bine gemenii tai?

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

crina, nu ai pm activat
asa ca iti dau nr aici 0724 364 344

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Am notat. Thank you!!

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Buna fetelor!
Sintem bine, am fost fara calculator citeva zile.Piticii mei au incercat sa ii infiga ceva computerului prin nu stiu ce orificii(tati stie mai bine ca el s-a chinuit sa il repare)
Am incercat sa deschid laptopul, i-au smuls niste taste.Zici ca sint Taz, diavolul tasmanian.Sint ca niste taifunuri mici.Nu mai zic ca Filip are un talent de asi lua usi in cap, colturi de la dulapuri(care au avut protectii dar le-au dat singuri jos)
Am vazut discutia despre dr Culcer.Eu personal nu am fost la ea, cred ca e buna , dar avind experienta unui ginecolog foarte cautat si celebru insarcina, am preferat sa merg la pediatrii mai putini cunoscuti dar care sa stea de vorba mai mult si mai pe indelete.
Crina cred ca faci bine ca te-ai hotarit sa mergi la spital, verisoara mea, care mergea la cabinetul dr Culcer, imi spunea ca eate foarte aglomerat, nu prea se respecta programararile si de multe ori i s-a intimplat sa intre in cabinet si cu alti doi trei copii(unuia ii scria o reteta, altuia trebuia sa ii verifice analizele de singe, pe ea o punea sa dezbrace copilul ca il vede imediat).Poate la spital e mai bine.
Ma alatur si eu pareri generale despre diversificare.Cred ca trebuie asteptat cit mai mult , pentru a fi ei cit de cit pregatiti.Noi am inceput la 7 luni si jumatate, cam 4 corectate si sincer a fost un tur de forta pentru rabdarea mea.Nici acum nu avem performante deosebite la capitolul asta, dar sint mai mari, deja nu mai sint eu atit de disperata cind ii vad ca nu maninca.3

Crina, ai zis ca vrei sa vii la doctor ca Maria nu a mai crescut.Sa stii ca si noua ni s-a intimplat sa treaca 2-3 luni si sa nu creasca decit cel mult un cm , iar ca greutate deloc.Poate ca lunile urmatoare va recupera.Oricum e bine sa consulti un doctor, asa te mai linistesti tu, dar eu cred ca nu are nimic, are doar ritmul de crestere diferit de al celeilalte fetite.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/a
lbums/l521/Daniela_Marin/
Am mai crescut putin- http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/vara%202011%20si%20putin%20mai%20mari/?action=view¤t=IMG_0101.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Cifra 3 si emoticonul din mesaj, a fost tastat de Carina.Cum v-am zis nimic nu mai pot sa fac fara sa isi bage ei nasul.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/a
lbums/l521/Daniela_Marin/
Am mai crescut putin- http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/vara%202011%20si%20putin%20mai%20mari/?action=view¤t=IMG_0101.jpg

Mergi la inceput