Mamici si Gravidute Italia (109)

Mamici si Gravidute Italia (109) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

Gabriele, vei ramane mereu in sufletele noastre!Odihneste-te in pace, Ingerasule drag!
N:02/01/2011-D:16/01/2011

Grupul nostru
Asa am inceput: cap. de la 1-99 100,101,102,103,104,105,106,107,108

MAMICI din ITALIAsi copilasii


Roxali-mami de Enricosi-Sonia
Berarpiri-mami de Ambrasi-Giorgio
Abramburika-mami de Silviasi-ingerasulGabriele
Georgyiuli-mami de Giulia Alexandra si- Sebastian Andrei
Yoanag-mami de Giulia
Slimatei-mami de Stefania
Daraban-mami de Delia
Neliacris-mami de Cristian
Monica-mami de Denis Stefan
Kemsy-mami de Loris Stefan
LAlexandra-mami de Alessandro
Nafi-mami de Riccardo
Ginger-mami de A.Mihaisi-C.Grigoriu
Daviduca-mami de Davide Nicola
Camicreata-mami de Sebastian
Raluk-mami de Anais Iasmina si-Maeva Caterina
Snowbunny-mami de Alexandru
Irina-mami de Fabian
Pisellino-mami de Roberto Gabriele
Danangie-mami deAlessio Michellesi-Mattia Gabriel si Marco Andrei
Laura-Luiza-mami de Eduard Daniel
Cris85-mami deGiuliasi-Simone
AllyLaur-mami deEduard Andrei
Anne45-mami de Giuliano
Brocolina-mami de Rebecca





GRAVIDUTE





Annare
Ely si mami de Marina Denise




prietene dragi Lilianafi, Dianag , Serendi


SARBATORITII ANULUI


IANUARIE______________________________________FEBRUARIE
-13/01/2010-GIORGIO(BERARPIRI)__________________-08/02/1977-DANANGIE
-17/01/1985-CRIS85_______________________________-10/02/2011-EDUARD DANIEL(LAURA)
-19/01/1984-BERARPIRI___________________________-11/02/2011-MARCO ANDREI (DANANGIE)
-23/01/2009-DAVIDE NICOLA(DAVIDUCA)____________-21/02/1986-SNOWBUNNY
-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)




MARTIE__________________________________________APRILIE

-11/03/2007-DELIA(DARABAN)______________________-02/04/1976-GINGER
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)_______-15/04/2010-ALESSANDRO(LALEXANDRA)
-14/03/2008-CRISTIAN(NELIACRIS)__________________-19/04/2010-RICCARDO(NAFI)
-19/03/1976-NAFI________________________________
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)________________




MAI_____________________________________________IUNIE

-03/05/2009-MARINA DENISE(ELY)_________________-07/06/2008-ALESSIO MICHELLE(DANANGIE)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)_______________________-20/06/2007-GIULIA(YOANAG)
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-YOANAG




IULIE___________________________________________AUGUST

-02/07/1981-GEORGYIULY_________________________-13/08/2010-MAEVA CATERINA(RALUK)
-02/07/1976-ROXALI______________________________-11/08/1986-NELIACRIS
-07/07/2010GIULIANO(ANNE45)
-08/07/2009-(MONICA)DENIS STEFAN
-13/07/2007-ALEXANDRU(SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY




SEPTEMBRIE______________________________________OCTOMBRIE

-14/09/1978-DAVIDUCA____________________________-02/10/2009-LORIS STEFAN(KEMSY)
-21/09/2007-GIULIA(CRIS85)________________________-14/10/1985-LAURA_LUIZA
-24/09/1978-MARIA_SCU___________________________-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
-30/09/2007-AMBRA(BERARPIRI)___________________-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
________________________________________________-22/10/2007-SONIA(ROXALI)




NOIEMBRIE_______________________________________DECEMBRIE

-08/11/2007-ROBERTO GABRIELE(PISELLINO)
-15/11/2010 REBECCA(BROCOLINA)
-21/11/1980-KEMSY_________
-24/11/1976- BROCOLINA _______________________________
________________________________________________-14/12/2007-A.MIHAI(GINGER)
________________________________________________-14/12/2007-C.GRIGORIU(GINGER)
________________________________________________-16/12/1981-LALEXANDRA
________________________________________________-22/12/2007-STEFANIA(SLIMATEI)
________________________________________________-26/12/1981-SLIMATEI
________________________________________________-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

neatza!!
MSILVY--sa-ti traiasca baietelul sa fie sanatos,sa va aduca numai bucurii si impliniri...tie recuperare cat mai usoara si laptic pt.bebel..pupiki si te asteptam cu vesti...
SILVIA---tu sper sa fii bn si sa fi nascut deja....pupiki
pupiki la toate fetele si o duminca cat mai placuta...

[url=''http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163755'']POVESTEA LUI EDUARD GABRIEL[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

DIENUTZA--nu mai gandi pesimist si ai sa vezi ca o sa treci mai usor si mai repede peste depresie si lucrurile o sa intre in ritm mai usor....mai trebuie sa te linistesti si pt.bebelusa ta ca sa poata sa creasca bine si sa fie sanatoasa si linistita..pupiki

[url=''http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163755'']POVESTEA LUI EDUARD GABRIEL[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:


SILVIA -FELICITARI PENTRU BEBE-SA VA TRAIASCA SI SA VA UMPLE SUFLETUL DE BUCURII !!.

Recuperare cat mai usoara si te asteptam cu vesti .

https://picasaweb.google.com/102421590206055963392/15Ottobre2011FotoGiuliTunsulica?authkey=Gv1sRgCMS3KHyIr72AE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutza4 spune:

noapte buna mamicilor...am intrat doar sa va salut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

buna dimineata!!!pt.mine nu e asa buna!!astazi am ma simt fffoarte rau si psihic si fizic mai ales ca am 4 nopti de cand le fac albe din cauza lui EDY cu dintisorii lui dar azi-noapte a batut recordul la urlat de imi venea sa-l "trantesc" de toti peretii nu mai rezistam(o sa ziceti ca sunt nebuna)poate oi fi putin nebuna dar nu mai suportam cum urla si plange si nu vroia absolut nimikplangeam si io cu el in brate ca sa nu-l "trantesc"...sunt rupta de somn si am o stare ca as plange incontinuuasa ma manifest din cauza oboselii si nesomnuluisi ma uit acum la EDY care e in pat si se joaca de zori ca si cum ar fi dormit toata noaptea.
Va pupacesc pe toate si o zi buna la toate..
P.S:ce folositi pt.durerile astea de dinti la bebeii vostri...pls help!!

[url=''http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163755'']POVESTEA LUI EDUARD GABRIEL[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Buna mamici am fost la spital dar ink nu am nascut!am fost la spital totul e bine inafara de presiune si de acum trebuie sa masor presiunea in fiecare zi!sunt putin ingrijorata nu am avut aceasta problema si sper sa fiu bine pana se va naste bebe

Clopotaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutza4 spune:

Buna ziua mamici si gravidutze!

COSTYHANNY imi pare rau ca azi ai o zi proasta, chiar daca e luni ai sa vezi ca maine o sa fie mai bine. Pana la urma e normal sa mai avem din cand in cand nervii la pamant si sa fim obosite de atat stres si treburi . bine ca acuma bebe nu mai plange si are energie, asta inseamna ca e puternic , cred ca a mostenit de la tine calitatea aceasta . Oricum pune mana si trage o repriza de plans zdravana pana te descarci de toate energiile negative, mananca o supa calda si dupa-amiaza il ei pe EDY si trageti si un pui de somn...o sa treaca ziua mai usor . Pupici si fii tare in continuare

SILVIA e bine ca ai fost la spital si ca te-au trimis acasa, asta inseamna ca esti bine, in sensul ca nu trebuie sa-ti faci atatea griji, daca era sa fie ceva care sa dauneze atat tie cat si bebelului atunci te tineu acolo...deci zic eu ca e f OK. Daca tin eu minte bine azi e termenul tau de nastere ,28 cred, ori 26, nu ma mai duc sa verific , asa ca trebuie sa te astepti de la o clipa la alta ca bebe sa vina pe lume. Mult curaj si putere la nastere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

salutare!!!
DIENUTZA--ms de incurajari...da eu sunt puternica si nu ma las doborata asa usor dar in privinta lui EDY raman fara putere ca nu stii ce sa faci,cum sa faci sa-i fie bn si vezi ca nu da rezultate nimic din ce incerci o iau raznapupiki
SILVIA--sunt "dezamagita"(in sensul bun)ca nu ai nascut ca scapai si tu...dar nu-i nimic mai ai putin putin si o sa vezi bebele in bratele tale...da de stire cand nasti...pupikiiti tin pumniisi nastere usoara cand o fi sa fie....ai grija de PRESIUNE!!

[url=''http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163755'']POVESTEA LUI EDUARD GABRIEL[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

apropo ca am uitat:dienutza,silvia aveti cont pe facebook?daca da trim.un mesaj privat cu numele ...pupiki


[url=''http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163755'']POVESTEA LUI EDUARD GABRIEL[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!!!

Bun venit pe lume micutilor Adinei si MSilviei!Sa cresteti mari si sanatosi!

Silvia...bine ca te-ai dus la spital,acolo te lamuresti intotdeaua cel mai bine.Oricum ..pregateste-te ca mult nu a mai ramas,relaxeaza-te zilele astea si ai grija de tine!

Costy..imi pare rau ca Edy sufera asa tare cu dintii si ca nu reusesti sa-l linisteti cu nimic.Am trecut si eu prin perioade de nesomn,al meu nu plange mult,doar se trezeste din ora in ora.Pt dinti eu folosesc Dentinale(gelul pt gingie) si mi-a dat pediatra acum cand am fost la control Chamodent,granule homeopate-10 granule in putina apa( eu folosesc o seringa de la Nurofen),agiti bine inainte sa i le dai (nu ii dai toata seringa odata ci pe parcursul zilei care putin,in 3-4 transe).Ii mai poti pune cate un supozitor de tachipirina(de 125 mg) seara la culcare.Vezi si tu ..poate functioneaza!!!
Esti sigura ca sunt dintisorii???
Ca al meu de exemplu sufera si cu burtica noaptea cateodata,eu seara prefer sa ii dau ceva lejer de mancare si doarme mai linistit.


Vineri am fost cu Sebi la pediatru la visita lunara,are 7,700 si 72 cm.Nu creste extraordinar n greutate dar asta e,mai mult nu-lpot indopa!Avea gatul plin de vezicule,de aia nici nu a mancat toata saptamana..si ne-a dat tratament homeopatic.Cica e virus viral care cirula.
Giulia cred ca l-a luat si ea ca azi mi-a zis ca o doare gatul si era inflamat si cu vezicule.Mi-a facut si febra in week-end asa ca azi a stat acasa.Acum ii am pe amandoi pe aerosol...o veselie!!!

Kemsy...ne luam de manuta,azi a plecat si al meu sot in transferta cu serviciu,sper sa vina in week-end!!!Si sa am o saptamana usoara cu copii!

Danangie ...tu ce faci,cum iti sunt copii?Ai inceput serviciu???

Abramburica...tu ai facut capitolul nou???Daca da,multumim(sau cui l-a facut)..dar treci si la o vorba cu noi!!!!

Ioana,Andreea( hai ca am citit ca ai internet),Stefania,Nelia...cum merge sarcina???Fetelor....mai dati un semn de viata!!!

Roxali...tu cum e cu cassa integrazione???Copii ce nebunii mai fac???

Nafi....tu stiu ca esti in sanul familiei,sunt convinsa ca esti bine si asteptam vesti de la tine la intoarcere.Sa conduci sanatoasa masina!

Alexandra...tu ce ne mai povestesti???

Am scris un roman!!!

va pup!!!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput