Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si inca o tura de cafeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
sunt rupta de somn, m am trezit din 2 in 2
dupa galopul de aseara, credeam ca o sa doarma de o sa rupa patul....da de unde
pana nu beau cafeaua nu i cobor din patuturi
oricum le am pregatit fructele, ca sa nu zbiere prea mult, dupa ce io i cobora din patut

ref la vandutul apartamentului......sanse prea mari nu are, la ce vechi e blocul si in ce zona "mirifica" e asezat.....si fara caldura si fara termopan (decat la dormitorul baietilor)

in fine om vedea noi ce om face
iri...slabe sanse de reveneala
tanti vanilia, a ajuns buni lenuta?

pupici fetelor si multi ani sarbatoritilor de azi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna dimineata!
Aici suntem Irinukaaa!
Am umblat ieri toata ziua de asta nu am apucat sa intru, recuperam azi. Felicitari Simo pentru cuibusor! Si felicitari fetelor pentru plimbarati, abia astept si eu momentul asta si sper sa nu semene cu mine, ca eu am fost lenta rau, la 1 an si 2 luni am mers.
Astazi terminam si noi cu antibioticul
Tunde un mare buchet de pentru o femeie deosebita si un mare pumn in bot pentru Dl. B, Mirela daca ii faceti pachet sa ma anuntati ca vi-l dau si pe al meu.
Si sa va impartasesc si eu din fericirea mea, mi am luat si eu un pachet de pe zipbox parca cu tuns, masaj capilar, manichiura, pedichiura, o sa am si eu in sf parte de ceva, acum mai ramane de vazut cine ramane cu copilul

SZMai e cineva care alapteaza si nu are rusi sau doar eu sunt defecta?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

La multe lunite sarbatoritilor!!!

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata!

Sunt tot racita/... stanut, si ma simt cam naspa. As sta la caldurica in pat, dar... nu se poate. Noroc ca se joaca aici langa mine cumintel.

Am fost ieri la Metro si am luat si noi jucarii. Vreo doua pt Tudor si inca una pt un baietel, ca tre sa mergem la o zi de nastere. erau reduceri de 40%, chiar OK preturile, doar ca la asta de langa noi nu erau sortimente atat de diverse.

Nasol cu certurile in familie. Si noi mai ajungem sa ne certam, dar nici o data din cauza lui Tudor. Se joaca cu el mai tot timpu. Am senzatia ca al meu a asteptat sa aiba un copil ca sa se poata purta iar ca un copil. Se tavalesc pe jos, se "alearga" prin casa. Stiu ca daca ii las singuri vreo doua ore, cand ma intorc, Tudor e leoarca de transpiratie.

de citit.... nu am mai apucat sa citesc nika. Si mi-e tare ciuda. Tot zic, ca gata, de maine ma mobilizez, dar parca nu am rabdare si nu imi sta mintea la ce citesc.

Cred ca miercuri ma duc la birou sa depun cererea de intoarcere la munca

Hai sa aveti o saptamana excelenta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Neata! Irinuka, mi-s prezenta

Noi avem muci, tuse, caca des si dinti care stau sa iasa, o zi parca trece intr-un secol. Am inceput sa am stari de ameteala..cred ca de la nesomn si pt ca sunt zile cand pur si simplu uit sa mananc..mda, cafeaua nu uit niciodata sa o beau..cred ca trebuie sa ma organizez mai bine. Azi am facut ceva rau rau rau Azi noapte cand mi s-a tot foit si a tot scancit asa ca l-am luat langa mine in pat sa-l linistesc. Am adormit langa el, in pat pe mijloc, singura... Cine credeti ca a facut patabum patabum poc? Cu ocazia asta imi semnez demisia din postul de mama proasta si neatenta Imi vine sa-mi dau numai pumni in cap!!!!

Cu simptomele de mai sus sunt mama denaturata ca nu-l duc la pediatru? Dar nu a facut febra, in rest bag ser si bb.. Mananca binisor.

Deea sav, nu esti defecta, esti o norocoasa!

Ce am ras in sinea mea de Roxx si pop-corn, exact asta citisem si eu A trebuit sxa recitesc de vreo 2 ori sa imi dau seama ce vroia simo sa zica.

Cu cartile, oh...cat as vrea sa am mai mult timp. Am o carte cat un dex pe care am inceput-o..iudaismul, am zis sa nu fiu ignoranta..daca stau in tara lor, macar sa stiu cate ceva despre ei.

Profit ca doarme Edi si ma duc sa strang prin casa, azi vin unii sa vada apartamentul, ca mr proprietar vrea sa vanda... Prefer sa nu ma gandesc..

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Scrisesem si eu o polologhie de mesaj in care ma vaitam de al meu sot. Mi-e lene sa o scriu iar, poate o fi un semn ca a disparut, asa ca scriu doar finalul: o imbratisare stransa tuturor fetelor care au probleme cu sotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza

Incep "voios" o noua zi... Abia astept sa vad ce urmeaza.
Dimineata asta mi-a facut cu ochiul si mi-a zis ca e o zi perfecta pentru incercat Relax&Tone si o carema anticelulitica. Liniste pe schele, nici o bormasina, nici un ciocan, nici o serenada... Dau textila jos si ma apuc de cremuit... Habar n-am de cat timp era ala in fata ferestrei... Tind sa cred ca n-a observat mare lucru, ca operatiunea era in desfasurare de 2-3 minute. Si in plus, daca vedea ceva, cadea de pe schela.

Aseara am avut alta experienta cool. Darius a desurubat biberonul cu ciorba... Am scapat de pampersi scosi, ca l-am consemnat in pantaloni, acum ne ocupam de desurubat. Habar n-am cum reuseste. Prima data am crezut ca din cauza manerului, dar de cateva zile nu-i mai pun maner si el tot desurubeaza...

Felicitari micilor "mergareti", Andrei si Raysa.

La multi ani sarbatoritilor zilei Stefan, Ilinca si Leah!



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Felicitari micutilor mergatorii!!!
Simo felicitari pentru parterul casei! Ce repede se misca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Gabi sanatate multa! Si eu trebuie sa ajung saptamana asta sa depun cererea. Mai trebuie sa ajung si la dr de fam sa imi fac vaccinul antigripal ca l-am luat de 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata,

Hai ca n-am crapat, desi pot s ajur ca mi-am vazut moartea cu ochii... nu mi-a fost asa de rau in viata mea - dupa o zi si-o nopate de dureri crunte de cap, de muschi, frisoane...acum ma gandesc ca s-ar putea sa fie fierea mea. Am mancat cam cu pofta perisoare cu smantana, o mancarica cam grea. Pt ca nu am semne de raceala..nu stiu ce-oi avea, inca sunt varzaa...aseara imi afceam planuri sa chem salvarea, dar nu stiam ce as face cu Ana.... Acum am bagat 2 paracet, 2 colebile..o cafeloaie strong...vreau sa treaca, sunt singura cu copiii!!

Tunde cand nu iese nimic, dar se infunda, pune-i ser sau vibrocil. Iti recomand din tot sufletul sa astepti pana dupa 3 ani cu operatia de polipi, stiu ca atunci e definitiv procesul lor de dezvoltare. Cu B...imi pare rau si stiu prin ce treci, ar treb sa vorbim la telefon, sau ceva...am si ganduri din astea cateodata, am senzatia ca suntem numai in certuri ...of, da Doamne sa le vina mintea la cap.

Simo mi-ai pus un zambet pe fatza cu mesajul ala al tau.

Multumim de urarile de sanatate, Robert e mai bine cu ochiul, Tobrex da rezultate, transmit si eu sanatate puilor bolnavioari si mamicilor

Kitzy felicitari pt puiul mergator. Si Ana a luat-o tot de la 10 luni fix, deja a trecut o saptamana si fuge prin casa dupa Robert - ea are exemplul in fatza, il imita in tot ce face.


Mergi la inceput