Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Asta-mi trebuie daca l-am lasat la putza goala iar eu frec menta pe net:toata casa e plina de caca,canapeaua,jucariile,covoarele,pana si un perete,el nu mai zic,papucii mei,pana si suzeta a condimentat-o un pic.
Si nu mai zic ca PUTE ca in grajd

ELADEA daca e "disperat" dupa titi si refuza canuta/bibe/orice nu stiu daca ai putea sa-l intarci pe parcurs ca si fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Asta-mi trebuie daca l-am lasat la putza goala iar eu frec menta pe net:toata casa e plina de caca,canapeaua,jucariile,covoarele,pana si un perete,el nu mai zic,papucii mei,pana si suzeta a condimentat-o un pic.
Si nu mai zic ca PUTE ca in grajd

ELADEA daca e "disperat" dupa titi si refuza canuta/bibe/orice nu stiu daca ai putea sa-l intarci pe parcurs ca si fetele.




ioooooooiiiiiii...am patit-o si eu o data... dar nu chair asa rau, ca l-am vazut la timp...

mai, el apa bea din sticluta...dar numai apa....alaltaieri cand ma dadeam de ceasul mortii iar izvoarele au cam secat, ca deh, nu mancasem/bausem nimic toata ziua...a incercat al meu sa-i dea lapte din biberon, adica din sticluta cu apa apoi si din alta sticluta...i-a pus si putina miere, si fara miere...degeaba...lua o gura, se stramba de zici ca bea acid si arunca sticla...

dar eu nu mai pot asa...tre sa fac ceva...

a fsot frumos, a durat mai mult decat imi puteam inchipui...cred ca e cel mai 'longeviv neintarcat' din odisee...(daca nu gresesc...)

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Gabi...nasol..ti-ai gasit de lucru :) curatenie generala! :):)
asa eu cu frigiderul..am avut, n-am avut chef, l-am spalat :):) (mi-au schimbat toata partea din spate.
sunt acasa cu piticii- stefan tuseste, ala micu e cacacios.no.bine ca-s deodata si nu pe rand.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ilinca, e oribil.eu cred ca il calcam in picioare pe individ.
eladea si io in club cu tine.
as vrea sa ii dau pana la 2 ani,dar nu mai vrea el.e exact pe dos ca la tine.
ochidut, incearca sa bei niste apa cu sare, vomiti si apoi iti va fi f bine. e un remediu din yoga.
sotul il face. eu nu pot.sincer.lui ii face f bine.

zi oribila
durere
caut bona
tre sa alerg dupa acte pt mama, pt alzheimer.nu maia re voie sa stea cu bebe deloc.eu nu cred ca e asa grav.nu stiu.

cei de la enel m-au sunta sa imi spuna ca nu e ok noul contract,ca eu sunt nudul proprietar si nu am drept de folosita si deci tre sa trec contractul pe numele mamei sau al tatei.
mama nu poate, nici tata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cristina, sa fii sanatoasa, sa ti se indeplineasca dorintele si sa fii mai relaxata

Citat:


citat din mesajul lui paula_m

O gramada de petreceri in decembrie!!!



Se pare ca noi vom petrece cel mai mult. Crissy, te-am luat

Histamina daca nu mai vrea eu zic sa fii multumita cat a fost pana acum, o perioada ideala. Stiu ca voi sunteti un caz special dar nu poti sa-l obligi. Eu am doua care s-au intarcat singurele si sa fiu sincera m-am bucurat ca au ales ele momentul. Amandoua spre final le puneam sa suga si ele ar fi vrut sa se joace ba si mai rau, aveau chef de muscat.
Daca tu chiar crezi ca merita mai poti sa te mulgi o perioada si sa-i strecori laptele in mancaruri.

Alina, inteleg ca se apropie operatia. Sunt cu gandul la tine

Ah, tot vroiam sa felicit fetele care s-au implicat in campania pentru Vladut .

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Andreea, i-am luat eu lui Raul, jucaria aia care arunca bile. E super!! El o plimba prin casa, ca se poate folosi si ca un antemergator si eu arunc cu bilutele. E bine ca nu arunca cu bilele tare, ca mi-era teama de geamuri...Dar e super faina!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Am reusit sa citesc tot...

ieri a fost o zi groaznica, buza lui Matei s-a umflat foarte tare, s-a triplat ...offf si a fost marait ca il durea...acum i se face coaja si e putin galben, sper doar sa nu se infecteze sa ajungem la alte minuni dar macar s-a dezumflat
Marius are o perioada groaznica la birou, a venit seara la 7 acasa...
si ieri ca niciodata m-am chinuit sa il adorm pe Matei de la ora 20:30 pana la ora 23
dupa ce a adormit langa mine in pat Marius avurt sa il mute si l-a trezit asa ca am luat-o de la capat si dupa inca o ora a adormit langa mine, s-a foit toata noaptea nu a vrut sa stea invelit, se urca pe perne...offfff si dimineata la 7 s-a trezit
nu stiam ce a fost cu agitatia asta, ziceai ca i-am dat Cola...dar azi cand m-am uitat in gurita am avut senzatia ca ne ies si canini plus ca avem 3 premolari iesiti...mai incerc sa ma mai uit
diaree nu are deloc, febra nu...doar ca nu mananca deloc, asa ca ne-am revenit Slava Domnului!!
acum doarme de un sfer de ora...

Cristina La Multi Ani, sa ai parte de tot ce iti doresti tu dar mai ales liniste si fericire!
ti-am trimis PM

Ludmila te inteleg perfect, eu am stat in Germania 18 luni fara Marius, doar ca eu veneam acasa la 2 saptamani sau venea el la mine, dar a fost foarte greu...nici nu imi pot inchipui cum va e voua si cu Vladut...oricum trebuie sa treci printr-o astfel de situatie ca sa intelegi exact cum e...

Paula la noi nu a nins, eram afara la plimbare si mi s-a parut ca fulguieste dar era chiciura de pe copaci

Ramona eu il duc azi pe Matei la mama si iesim diseara cu gasca in club...maine dimineata mergem sa vedem niste usi de interior si ne e mai usor fara Matei...de data asta imi convine mie vinerea mai bine decat sambata

Eladea, vine un timp in care trebuie sa renuntam...asa cum ai zis: a fost frumos si a durat mai mult decat ti-ai fi inchipuit...pai eu daca il lasam pe Matei ar fi fost in stare sa suga pana mergea in armata
m-am bucurat din suflet ca arenuntat fara mai probleme...desi am inceput cu completari si a durat 2 luni pana a renuntat

fug sa mananc ceva si apoi poate reusesc si eu sa comand niste jucarii pe Amazon.



1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna fetelor...offf iar am lipsit mult timp...sunt la zi cu cititul dar mare lucru nu mi/a ramas in cap...Antonia a fost la mama 1 sapt...a invatat sa strige dupa tatae toata ziua...eu am fost singurik acasa si am cam lenevit...marti m/am dus si eu la gl cu gandul sa mai stau cateva zile dar....miercuri dim imi da sotul msg ca pana seara la 11 sa fim acasa ca vine...de miercuri seara e acasa dar doar pt 4 zile...si nu mai vine de craciun...Antonia e innebunita dupa el,l/a recunoscut imediat si il striga toata ziua...dar el ca de obicei mai mult pe afara decat cu noi...aseara chiar m/am suparat ca a iesit la 7 afara si cica nu sta mult si a venit dupa 3 ore cand deja Antonia dormea

Cristina.... sa ai parte de tot ce e mai bun si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Oana, in cartier la noi e zapada. Doar nu sunt nebuna... Si ningea azi dimineata. S-a depus zapada. Strat subtire, dar tot e alb. Haideti la noi azi si facem om de zapada

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

saluti

Cristinutza LA MULTI ANI fericiti si sanatosi alaturi de familia ta frumoasa. Petrecere frumoasa!

ilinca, ce sperietura.... bine ca nu au fost urmari grave. Ai iesit din soc? Cred ca te-ai speriat ingrozitor. Ce prezenta de spirit sa tii puiul bine. Pup.

Ludmila, ce frumos ca vine tati vostru acasa. Si cum simte Vlad asta... Sa aveti o seara minunata!

Bumble, curaj mami, totul va fi bine! Recuperare usoara iti doresc.

Nici mie nu imi place frgul, dar prima ninsoare ma emotioneaza, si in rest imi place doar in vacante.

Eladea cum e Clujul? S-a ivit o oportunitate sa ne mutam in Cluj, cu jobul sotului, si tare imi surade ideea, dar pe de alta parte ma sperie

Mergi la inceput