Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

peste 2 sapt am programare la echo, stiu ca pot afla si acum, dar nu vreau sa fac mai mult de un echo pe luna...data trecuta a fost foarte agitat la echo, nu-i plac ultrasunetele....nu a stat nici la poza...(sau poate se bucura ca a venit si tati pt prima data)
Sunt foarte nerabdatoare sa aflu ce este (desi presimt ca e )

Am uitat sa mentionez ca am citit undeva ca bebelusii cu mame peste 35 ani sunt foarte inteligenti, asa ca fiti mandre ca va veni barza!

Irina in 16 saptamani si 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Ellysor, si eu ma gandeam sa le scoatem, daca nu mai intra la noi, ca si-au facut casuta.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Ellyshor eu zic sa le postezi o intrebare la noua odisee, enumerandu-le ca sa nu se supere daca le stergem. Sau poate Pm, daca nu sunt prea multe?
Virginia iti multumesc ptr apreciere dar nu e mare lucru de admirat, sunt foarte norocoasa ptr ca Eva e foarte cuminte. E adevarat imi e greu cu drumurile si noaptea e naspa dar acum m-am obisnuit, dorm cu candela aprinsa si ma simt protejata. Mai sunt si dimineti grele cum a fost azi dar pana la urma ne intelegem noi si reusim sa nu intarziem. E rau ca si Evei ii este dor de "barbatul nostru" cum zice ea si in fiecare dimineata e trista. Dar numai astazi nu e maine!
Fetelor spuneti-mi ca sunt nebuna, eu ieri am avut senzatia ca
simt pe bebe miscand. Am 10 sapt si un pic! Nu sunt sigura , ptr ca nu s-a repetat senzatia de aseara...
Pupici, intru intr-o sedinta

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Bravo ,ONUTZA,asa sa ne aduci numai vesti bune si la rez de sange.Sa-ti traiasca grasanul,sa fie sanatos!si cumintel pan la termen!fii ZEN in continuare...!

Virginia 15+,mami de Ioana(22.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Onutza felicitari pentru bebelasul sanatos. Eu cand am facut TT am primit rezultatul in aceasi zi. La mine a costat 200 sangele si eco.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 17+ Robert Aaron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

FELICITARI ONUTZA!!!!SINCERA SA FIU NU MA MAI ASTEPT SA ZICA CINEVA CA VA AVEA O FETITA!!!DAR E BINE SI ASA,SANATOSI SA FIE!!!!

andreea 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Multumesc !!!Asta e anul baietilor:)))poate nu se schimba nimik pana la urmatoarea ecografie:) Acu sa mai inveselim ziua un banc:
Bancul zilei, read it and share it! Mama lui Bula statea de vorba la cofetarie cu doua vecine. Subiectul: Ce multi bani cistiga copiii lor.
Prima:
- Vasile, baiatul meu, a ajuns mare chirurg si are atit de multi bani incit a facut cadou o masina unui prieten de-al lui.
A doua:
- Gheorghita , baiatul meu, a ajuns mare avocat si are atitia bani incit a facut cadou un apartament unui prieten de-al lui. Mama lui Bula:
- Bula al meu n-a invatat nimic, nu s-a ales nimic de el, e somer, se drogheaza. Si colac peste pupaza e si homosexual. Norocul lui e ca are doi amanti, unul doctor si unul avocat, care i-au facut cadou o casa si o masina

Oana cu Bebe 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Ce vorbarete ati fost astazi mai burticilor!!
Virginia – iti multumesc ca te-ai gandit la mine. Ieri am fost terminata si fizic si psihic si cum am ajuns acasa m-am bagat la somn. Azi iar o zi cu stres si nervi si ceva boceala din partea mea, dar e bine ca ziua este pe sfarsit si o sa merg acasa. Incep sa ma gandesc din ce in ce mai serios sa il rog pe domnul doctor sa imi dea medical sa stau acasa.
Onuta sa iti traiasca baietelul sa va bucurati de el. Ma bucur din suflet ca sunteti bine. Ce imi place ca se inmultesc carucioarele pe prima pagina.
Mirina si Blanca bine ati venit si sarcini usoare va doresc. Blanca ideea ta cu spitalul si numele doctorului mi se pare minunata.
Ellyshor – referitor la fetele care nasc in iulie cred ca poti sa le stergi din listuta daca ele au inceput sa intre la odiseea lor. Nu ti sa pare o idee buna sa ne trecem spitalul si medicul pe prima pagina? Mie mi se pare o idee minunata, asa vad si eu daca ma intalnesc cu fetele de la odisee pe la spital .
Ioana si eu as merge cel putin o data pe saptamana la doctor sa il vad pe puiut .


multi pupici pentru gravidutele mele vorbarete


[11+] In curand mamica si am o minune in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Onuta foarte tare bancul si felicitari pt grasun. Sa se faca mare si frumos in continuare:*

Ioana, viitoare mamica de baietel (cel putin pana acum) 15 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

Felicitari onuta pentru grasunel. Abia astept sa ajung si eu la fata ZEN pe la 17 saptamani cand om fi siguri ca-i ok . De-ar trece mai repede saptamanile astea

Mergi la inceput