experiente mistice - (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Kariguld, nu cred ca iti va raspunde asa cum nici mie nu are curajul sa-mi raspunda.
Asteapta perdeaua de fum a prozelitelor ca sa ne indeparteze si ca ea sa-si poata posta "no limit" litaniile aiuritoare fara sa fie intrerupta.



no, da n-am intrebat-o de constelatie lumilor indepartate si teoria facerii lor. o sa intreb pana imi raspunde. iar daca nu raspunde am voie sa cred ce vreau eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Sunt si persoane care nu stau 24 de ore din 24 pe forum ca sa raspunda imediat, din aceasta cauza mi-am permis sa raspund eu, mai ales ca a mai fost formulata aceasta intrebare.
Iar numirea unor persoane ca find prozelite si chestiile legate de perdele de fum fac parte tot din categoria atacurilor la persoana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Sunt si persoane care nu stau 24 de ore din 24 pe forum ca sa raspunda imediat, din aceasta cauza mi-am permis sa raspund eu, mai ales ca a mai fost formulata aceasta intrebare.
Iar numirea unor persoane ca find prozelite si chestiile legate de perdele de fum fac parte tot din categoria atacurilor la persoana.

Cu prozeliti, bullies sau alte categorisiri sunt de acord ca sunt jignitoare. Perdeaua de fum nu vad de ce ar fi atac la persoana.

Si eu astept cu interes raspunsurile, dar zic sa avem rabdare, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Kariguld, nu cred ca iti va raspunde asa cum nici mie nu are curajul sa-mi raspunda.
Asteapta perdeaua de fum a prozelitelor ca sa ne indeparteze si ca ea sa-si poata posta "no limit" litaniile aiuritoare fara sa fie intrerupta.



Pentru ca ai editat.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

, , esti prima si sper ca nu ultima care ma lauda ca am editat.Pot sa te pun la semnatura?
Fiind si Moderator nu imi va mai reprosa nimeni ca editez nepermis de mult,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Din punctul meu de vedere sa spui ca lansez perdele de fum..echivaleaza cu a spune ca incerc sa distrag atentia sau ca vreau sa deturnez aiurea discutia. E o tehnica de manipulare folosita pentru a abate atentia de la ceea ce se intampla cu adevarat. Ceea ce nu e cazul, nu am avut asemenea intentii.


Sper totusi sa inceteze odata discutiile astea..daca unii simt nevoia sa scrie despre ce viseaza, cum se roaga, cum leviteaza..sa fie lasati in pace sa o faca..care e problema..ca nu v-a cerut nimeni sa "zburati" si voi..asta ca sa fac si haz, ca prea multa incrancenare a fost pe aici zilele astea. Si s-a ajuns la niste discutii..care chiar nu isi aveau rostul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Dar cine va opreste sa zburati fericite...in ceata?
Puteti sa incepeti imediat numai ca va trebui sa va bazati pe un singur suflator,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Aaaa, pai spune asa..ti-e frica te pomenesti ca la tine nu ajunge suflul..lasa ca iti povestim noi..ca si asa vad ca citesti cu aviditate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Aiurea, postarile lui 3X3 le mai folosesc pe post de somnifere pt. ca au efect instant, garantat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Aiurea, postarile lui 3X3 le mai folosesc pe post de somnifere pt. ca au efect instant, garantat.

Atunci sa vedem partea buna a lucrurilor: nu creeaza dependenta si nici nu fac rau la ficat.

Revenim la topic, sau facem unul nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_21 spune:

de ce credeti ca e nevoie de curaj pentru a raspunde la niste intrebari? voi raspundeti la toate intrebarile puse de altii?
ce scrie in biblie si in orice alta carte este interpretabil , in functie de mintea care o citeste.
minte care e invatata deja de parinti, de profesori, de preoti si de toti care stiu ei ca asa trebuie sa fie.
nu toti ajungem la aceasta intelegere tocmai pentru ca nu toti suntem capabili sa ne iubim aproapele.
pana la urma asta inseamna a evolua.
sper ca am fost destul de coerenta.

Mergi la inceput