Prichindei nazdravani 2008–Vine Mos Craciun! (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

De ce m-am suparat eu asa de tare de-am 'bagat' atatia bani in mine?
Pai mi-am zis daca mai suna postasu de vreo doua ori...si mai emit astia de la electrica facturi gresite...raman chiar fara nimic
Cand am deschis aseara fact. de curent...am zis ca mi se increteste parul...era citire...si aveam de plata (cu regularizari)...vreo 190 lei...noi ce nu depaseam 85 lei/luna
Frateeee....mi-au citit indexul gresit...cu vreo 250 kwati...mai mult decat avem ACUM
Asa ca azi a bagat omu' reclamatiune...no, da nu-i asa simplu...tre' sa reciteasca...emit alta fact...
Deci concluzia mea este ca la acest sf de an...toti vor banii nostri...prin orice mijloace...saracie maxima si bataie de joc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

Mariana pai exact de asta mi-e teama si mie...sa nu inceapa si ea sa faca ...ce-i fac altii
Nyny...cam asa sta treaba...ne rugam la Dumnezeu sa nu apara ceva mai grav...e clar: educat. nu au 28 de ochi
Tatiana...pai ar trebui sa incepi antrenamentul la sala...renul Rudolph tb sa fie in forma maxima pt 'atomice'
Alina am discutat cu mama fetitei ...si cica ei nu se 'musca' acasa...in fine...ale gradinitei surprize!

Si acum sa va zic...m-am 'scobit' de 250 lei(descoperire de card...) si mi-am luat: geaca lunga ...groasa...pantaloni raiati mulati...si doua 'lochite'...de la Takko...ca la Kiabi n-am ajuns
si cam asta a fost moshu meu...doar de nu mai vine omu' cu vreo surpriza


Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Sa traiasca moshu' darnic ! Sa porti cu placere achizitiile . Io de la omu' nu ma astept la cine stie ce... Chiar si daca vine cu fundita la undita tot sunt , nu de alta da' stii zicala..."omului nemultumit i se ia darul inapoi"

Sa-ti mai spun de o deprindere de la cresa ? Isi roade unghiuta mare de la manuta dreapta .



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doiniota sa porti cu placere cadourile,acum m-am intors de de la posta am fost sa ridic un pachet,i-am luat si deliei la oferta Imunogrip junior la oferta dfe la un plafar 1+1 gratis 26,6Ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Mariana...pai de la omu tot la undita m-astept si eu...atata ca de sarbatori...poate-i mulineta
Ufff...nasoala faza cu rosul unghiei? Cum tratezi situatiunea?...si Teo are astfel de obiceiuri proaste...cu unghiile dar in special cu pielitzele...am incercat chiar si lacul amar de unghii...dar in afara de faptul ca m-am amarat eu...si vreo 4 zile m-am chinuit...ea, nu stiu de ce...nu a 'reactionat' deloc...sau cine stie?...poate-i placa la max amareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Doiniota sa porti cu placere cadourile,acum m-am intors de de la posta am fost sa ridic un pachet,i-am luat si deliei la oferta Imunogrip junior la oferta dfe la un plafar 1+1 gratis 26,6Ron

http://alinahandmade.blogspot.com/


Super ! Si pe mine ma batea gandul sa-i cumpar dar din lipsa de fonduri...m-am lasat pagubasa. Mai avem de terminat ursuletii cu echinaceea!



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Alina si eu is cu ochii pe oferte pe la plafaruri...ca nici nu stii cum mai pica cate ceva
Dupa atatea antib. chiar era cazul sa-i dai Deliutei ceva de genu...asa ca oferta a picat la tzanc
Si Teo...ia acum ursuleti...si Septilin...il ia de la un an si vad ca ii merge bine...Doamne ajuta-ne s-o tinem tot asa!...si catina cu miere baga cate 2 lingurite sau 5 pic. propolis cu miere...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

Mariana...pai de la omu tot la undita m-astept si eu...atata ca de sarbatori...poate-i mulineta
Ufff...nasoala faza cu rosul unghiei? Cum tratezi situatiunea?...si Teo are astfel de obiceiuri proaste...cu unghiile dar in special cu pielitzele...am incercat chiar si lacul amar de unghii...dar in afara de faptul ca m-am amarat eu...si vreo 4 zile m-am chinuit...ea, nu stiu de ce...nu a 'reactionat' deloc...sau cine stie?...poate-i placa la max amareala

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Ooops...mulineta ? Asta-i cu bataie lungaaa La mai multe !
Ref. la "situatiune"...suntem in discutii... Ea are ca antecedent si suptul acelui deget, arata saracu' intr-un fel...vai de el...la toata lumea spunea ca Mutzi a muscat-o de degetel. Si ca sa vezi ce chestie...neaga ca ar roade unghia. Marti ne-au dat cateva poze de la cresa si intr-una din ele era cu degetul in gurita. Eu comentez: "Ce faceai aici Bianca? Ori spargeai seminte?" Ea nici o reactie...vine ta'su si i le arata ii zice "Ce-i cu degetul ala in gura Bianca ?" Ea: "Spargeam seminte, tati!"
Ii repet ca daca mai rontaie unghia o sa o doara si o sa-i cada degetul si-i arat cat de urat arata in poza cu pricina, astept sa se dezvete singura asa cum a facut-o si la suptul degetului . Ca sa nu-mi mai aduc aminte de tzitzi, pampers, olita...

Aaaa, stai ca mai are un "hobby" luat de la iubitul ei David, isi musca buzele si-si face cojite, noroc ca o "lecuiesc" cu vit.A!



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata dragelor !

Poftiti la si .
Scriu rpd mesajul ca ne merge netu' ca melcul . In sfarsit dupa 3 nopti de nesomn am reusit sa ma odihnesc . Cupilu' n-a mai pufait ca ci a shuerat gentil . Sa ne ajute DD sa scapam de muci si tuse. Sunt tare mandra de nazdravana, mi-a laudat-o doamna de la cresa ca e inteligenta si isteata (cra, cra, cra ) si ca a fost singura fetita din grupa care a recitat 2 strofe dintr-o poezie cu 3 strofe spusa o singura data in clasa. A fost si un baietel care a spus-o in totalitate. In rest...am facut aseara cu cupilu' placinta cu spanac ...ne-am uitat la "Next top model" in paralel cu "Academia lui Horia"...

la munci ca am o zi...

si va doresc o zi buna!

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Marianala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Marianala felicitari ptr laude si spor la munci.
Al meu sot este acasa ca este bolnaveste foarte racitacum sa nu yi sdea piticeica mor nu altceva

Mergi la inceput