Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(62)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Da, Camelia, am fost pacienta dnei dr. Dracea. Te stiu de la acel capitol. Sper sa prind un pic de curaj pt ca pana acum nu am auzit decat compatimire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

irip eu sunt o gravida cu gemeni , mai sunt pt vreo 12 ore, tot cu FIV tot de la Dracea, eu maine fac 37 sapt, nu spun usoare dar au trecut,
la mine doc care m-a supravegeat ridea cu sotul ca dupa ce am o garsoniera confort redus am inchesuit in ea 2, eu am uter infantil, si am rezistat mai mult la pat dar am dus la termen, si ultima dat cand mi s-a zis vai ce greu va fi a fost vineri cand imi faceam analizele preanestezic, asa ca incurajare,
va citesc demult, va stiu povestile adi m-a sperie povestile cu baiatul tau, eu am crezut tot timpul ca fetele is mai dificile, povestile sugubinei ma disteaza nespus
camelia cand ajung acasa vorbim, nasa mea e avocat

36+ si



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Hellen, iti tin pumnii! Cum sunt bebeii? Sunt pregatiti? Presupun ca tu esti nerabdatoare sa ii vezi. Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Super Hellen ca ai ajuns pana aici, bafta maine, va fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna seara!
Hellen, Dumnezeu sa fie cu tine maine si sa ai o nastere usoara! Ma bucur c-ai ajuns pana aici!


Ana, mami de doi strengari si 32+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irip

Gabitza35, ce copii frumosi ai! Sunt minunati! Voi la cate saptamani ati nascut?


37 sapt +1
multumesc de aprecieri....

tot noi,mai noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

hello, fete viteze,

irip, lasa lumea sa vb, o sa fie bn!

bai, asa ma intreb si io: ce naiba o fi greu cu un copil? vorba unei mame de gemeni: bai, io daca aveam numai 1 copil, ma plictiseam rau de tot!

hai, mai, ca baiatul meu e dificil la papa, dar in rest e un frumos si un destept. a fct caca si a venit azi la mine: ccccccc, zicea, cccc! si daca vretui sa stiti, a si mancat singur 1 galbenus intreg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

buna dimineata!
Adipapazi: ai dreptate cu plictisitul:)). Hai sa ma laud si eu cu baietul: azi nopate mi-a dormit prima noapte intreaga din viata lui!!. stiu ca o fi doar intamplarea dar tot ma bucur. stateam cu ta-su nopatea si vorbeam ca e taare bine. ne duceam sa vedem respira...sforie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Salutare fetelor!

Irip, sarcina usoara! O sa fie frumos, o sa vezi! Eu sunt acum in saptamana 30 si am primit cele 2 buburuze fara programare. Am trecut si eu prin amenintare de avort la 11 saptamani, spital, pumnul de pastile, ecografii peste ecografii...Si desi la inceput eram socata si speriata de ce mi se intampla...mai ales ca intradevar cei din jur cand auzeau nu puteau spune decat "biata de tine", acum nu concep viata fara ele si sunt convinsa ca ma voi descurca fara probleme. Sigur se gasesc resurse. Iar dovada sunt mamicile de aici de pe forum care fac o treaba minunata iar copilasii sunt toti niste scumpi fara probleme.

Eu saptamana trecuta nu prea am scris...am fost PRAF! Mi s-au administrat cele 6 fiole de Celestone intr-un interval de 12 de ore, si in afara de socurile de adrenalina pe care le-am avut de nu puteam sa stau intr-un loc si nici nu am dormit vreo 2 zile, tensiunea nu mi-a scazut sub 13 deloc.
Acum suntem bine...am fost vineri la control si vestile chiar au fost bune. Fiecare briosa are in jur de 1300gr si la cum ne prezentam toate 3, avem sanse sa ajungem la termen...in rest...tot in pat...

Va doresc o saptamana buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna tuturor!
Adi, cavalerul tau chiar merita aplaudat! Bravo, daca a inceput sa zica deja cand face treaba mare!
Monas, felicitari pt somnicul prelungit, Doamne ajuta s-o tina tot asa!
Eu am avut primii copii apropiati ca varsta, n-a fost nimeni care sa ne ajute, doar eu si sotul si nu ne-a fost greu decat putin cu primul (pt ca nu eram noi experimentati). Fetita nici nu stiu cum a crescut, nu ne-a fost greu deloc. Asa ca nu mi-e teama cu doi, desi majoritatea se plang cu unul...Am intalnit cazuri in care aveau bona, erau ajutate si de mama si tot li se parea greu
Important e sa fie sanatosi, ca restul vine de la sine!

Ana, mami de doi strengari si 32+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput