INSEMINARE 83

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Dancutza, adipink2000 multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Alexa, felicitari pentru rezultat! Poate aveti noroc cu inseminarea, Doamne ajuta!
Miky, in ziua 10 aveam rezultatul de 12. Pana nu vezi rosu, mai este o sansa, tin pumnii stransi!!!
Adipink, multumesc din suflet!
Crisia, ma bucur mult pentru rezultatul bun de la HSG!

MIe mi-a iesit azi o analiza proasta, m-am programat saptamana viitoare la doctor, sper sa nu fie ceva grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Multumesc Andra, bafta la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Alexa, felicitari pentru rezultat! Poate aveti noroc cu inseminarea, Doamne ajuta!
Miky, in ziua 10 aveam rezultatul de 12. Pana nu vezi rosu, mai este o sansa, tin pumnii stransi!!!
Adipink, multumesc din suflet!
Crisia, ma bucur mult pentru rezultatul bun de la HSG!

MIe mi-a iesit azi o analiza proasta, m-am programat saptamana viitoare la doctor, sper sa nu fie ceva grav.



Multumesc mult Andra, bafta multa la doctor!

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaB

Fetelor, azi m-am intors acasa dupa laparoscopie.
E o operatie destul de usoara, iti revi dupa 3-4 zile, iar cicatricile sunt super mici. Dar totusi e o operatie si nu poti merge la servici imediat :) Abia te deplasezi cateva zile.

adipink2000: Merci frumos pentru urari. A fost Ok operatia mai mult asteptarea te omoara. D-rta mea este Nastase Ana. Are o mana f buna. Mi-a verificat trompele si se pare ca nu sunt infundate ci doar foarte lungi si spiralate.
Vrea sa incerce o IA stimulata. Sa vedem...
Iubita vreau mai multe detali despre laporoscopie ,sunt programata si eu marti ,mi-e o frica de mor ...........!Daca vrei iti las id-ul meu sa vb pe mesenger ,sa nu le impuiem capul fetelor:ionita.angelica@yahoo.com
Kmy-blak unde esti ,zine ceva ,cum a iesit testuletul verisoarei ......hai ca ne lasi sa fierbem aici!


Monique77: nu am apucat sa intreb de IA, dar o sa intreb sapt viitoare ca o sa o fac si eu din nou. Idea e ca fetele au dreptate te costa pe langa IA-ul efectiv toate medicamentele si eco din inainte...Daca mai faci si IA cu stimulare sunt ceva bani. Mai multe iti pot spune sapt viitoare.


6 IA nereusite; Trompe infundate; MTHFR homozigot; FSH 11.64; AMH 8.17


Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaB spune:

Operatia e Ok. Mai mult asteptarea doare decat recuperarea.
Sa vorbesti cu anestezistul sa ii dai ceva banuti in plus si sa ii spui ca iti este f rau dupa anesezie si vomiti foarte mult. O sa iti dea niste antivomitive chiar inainte sa te scoata din sala si iti va fi super bine. O sa poti sa te recuperezi fara sa iti fie rau. Vomatul e groaznic la o burtica taiata.
Eu am 3 cicatrici micute, 2 la trompe si una chiar la buric .. nici nu se va vedea. Vorbeste cu doctorul.
Eu acum sunt la a4a zi dupa operatie si sunt supet. Ce ce drept nu alerg si nu ridic greutati.
Nu iti face griji, totul va bine. Sa iti isi dopuri de urechi sa te poti odihni daca e galagie la reanimare sau in salon.

6 IA nereusite; Trompe spiralate; MTHFR homozigot; FSH 11.64; AMH 8.17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor, am revenit!!!
deci verisoara mea a zis k poate isi face maine test , azi mai asteapta, intreband-o daca mai are acele dureri k la menstra a zis k nu mai are nik, concluzia logica: SARCINA!!!!!!!( deci a facut inseminarea pe 5 nov, si dupa calculul ei ar ti treb sa vina cm-ul pe 23, eu am spus 25 , k a mai avut odat intarziere de 2 zile, simptomele de ciclu dispar, raman sanii durerosi, si pofta de mancare mai crescuta, sora mea sta cu ochii pe ea, la pofta de mancare, a mai adaugat si starea de oboseala si cateodat faptul k refuza cafeaua dimineata, mentionez ca si sora mea este de 2xmamica si ceva idee despre simptomele sarcinii si ea crede la fel k mine, k peste 9 luni o sa mai fie un membru in familia noastra!!!)
cred ca ea o sa se bucure sau o sa creada ca i s-a indeplinist aceasta dorinta cand o sa-i creasca burtica!
sper sa nu ne inselam si daca ea nu isi face testul pana luni si nici nu vin rusii eu o declar oficial



kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

revin!!!
si-a facut testul:II

va doresc la toate sa vedeti cat mai repede aceste liniute miraculoase!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



E clar! Bebeii astia s-au vorbit si au asteptat toamna! Nu au vrut sa apara vara, ci toamna... si sa speram ca si iarna!
Imi frec manutele si astept urmatoarle gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Crisia si Alexa_B, FELICITARI pentru reusita investigatiilor!!!!
Totul este bine, caile sunt libere iar minunea nu va intarzia sa apara!!! Trebuie sa apara curand
Multi pupici dulci pentru voi



14 weeks +

Mergi la inceput