Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

la multi ani sanatosi si frumosi Razvan si Laurica!

crisitna, pt alergii nu iti trebuie decat 80 d elei cat e consultatia la dr irna Bucur la mediclass.e ff buna.
iti spun din experienta.
sa stii ca sunt irelevante mare parte din teste pana la 5 ani.

daca vrei,da-mi un mail la nike974@gmail.com si iti trimit o lista cu alimentele cu cel mai mar epotential alergen care trebuie evitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Voi m-ati zapacit cu link-urile privind jucariile,cred ca daca mi-as permite,i-as umple o camera numai cu jucarii,asa-mi plac.

Vroiam sa-ti zic Corina ca am vazut acel calut,nu stiu daca indeplinea si functiile specificate de tine,pe un site,cu 105 ron.Dar nu mai gasesc site-ul.
Si noi avem la bunici un calut,asta vara nu l-a simpatizat tare,sper de Craciun sa fie mai incantat.
Eu as vrea sa ii iau un catel mic,ii plac enorm cateii,pe afara ii smotoceste pe toti patrupezii vecinilor,le baga mana in gura,vrea sa le scoata ochii,ii trage de urechi/coada,ii ia in brate,o nebunie totala.Si stiu ca si cainii sunt foarte protectori cu ei.Cred ca ar fi o distractie totala zilnic.Sa vedem cum facem la anul,poate reusim sa ne luam o casa (nu apartament) si primul lucru care il vom face ii vom achizitiona un catelus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

CriSN am intrat pe link-ul trimis de tine si am citit despre fimoza/circumcizie .Fereasca Sfantu ce am citit acolo,mi s-a facut pielea de gaina.
In alta ordine de idei,ma bucur mult ca ti-ai rezolvat problema la servici si ca esti mai linistita.Pana la urma cu SN ce vei face?Va merge la cresa din ian?Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

btz, pe mess o sa intru cand va face Bea nani. Acum s-a trezit, dar vreau sa-i arat lui

puiutz, uite cu ce m-am jucat eu ieri: Puzzle. E usor de facut, dar tb sa ai timp si stiu ca tu lucrezi. Bea a fost foarte incantata de el, intentionez sa ii fac altele cu cerc si triunghi separat (schimbam si culoarea) si mai tarziu unul singur care sa contina toate formele. Cand vede calul zice IA. E facut din carton gros (ambalaj de la o papusa) cu hartie xerox colorata, calul l-am listat la imprimanta. Ai sub poza link de unde m-am inspirat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

larica si razvan la multi ani, sa fiti sanatosi!
fetele ziceti-mi si mie o reteta de sos, am niste farfale si nu stiu cum sa le fac, sunt in pana de idei!!
crissy, asa i-am dat si eu 5ml seara, doarme mai linistit un pic.
fug pe afara cu tudor, va pup

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna fetelor.

Am atasat si eu cateva poze cu Theo pe mail-ul comun.

Azi am o zi tare aglomerata. Trebuie sa merg cu mama sa-si cumpere ghete iar apoi am programare la dentist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Histamina multumim pentru reteta de piure. Voi incerca si eu. Theo nu mananca deloc piure de cartofi, in schimb am observat ca dovleceii ii plac. Asa ca cine stie...poate il nimeresc cu combinatia de la tine.

Am incercat zilele trecute reteta cu ficatel si galbenus de ou postata de una dintre mamici. Scuze dar nu imi mai amintesc de cine..

A iesit asa de bun. Insa numai mie mi-a placut caci Pisicu' nu a vrut mai mult de o lingurita.

Crissy ti-am vazut minunatiile de fetite in poze. Faceti atatea activitati frumoase impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Eladea ref la colostrul cu probiotice de la firma secom. Si eu i-am dat lui Theo in mai multe randuri. E ok insa nu-ti pune sperante prea mari. In cazul nostru, manca un pic mai bine insa nimic spectaculos. Si a fost la fel in toate cele trei cure de o luna pe care le-am facut.

Dar tot m-a ajutat caci iata avem si noi 10 kg.

Crissy multumesc pentru info. Poze stiu sa pun, insa are dreptate Cristina, probabil ca ar trebui sa-mi creez un alt cont de picasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Victo tablite magnetice cred ca poti gasi si pe la noi si la preturi destul de bune zic eu. Eu am luat de la toyplex cu 25 Ron (marime medie caci erau si mai mici la 10 ron si mai mari la 40 ron). Si cred ca sunt si pe la magazine de cartier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Lauri_ca!!!
Razvan !!!
Sanatate multa si norok

Mergi la inceput