Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

:))) wooow Oana venim la Iasi ca e ieftin rau!!!

Sa fim sanatoase, cu bebei sanatosi!
Deea 11+ cu miez dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Va astept Deea.Dar am o intrebare..dr tau nu face ecografii adik nu ai putea sa te duci cu ecografia lui? sau e la fel de scump? stiu ca laboratorul unde imi fac eu analizele este are punct de lucru si in bucuresti...e destul de ciudat cum e acolo ...:)

Oana cu Bebe 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

invatam elly,invatam.ideea e ca eu nu vreau un link la semnatura ,vreau sa apara direct imaginea aia

andreea 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Ba da, dar vreau sa mai fac si in alta parte si fac pe banii mei. La dr meu fac gratis, ca este clinica la care am abonament de la serviciu.

Sa fim sanatoase, cu bebei sanatosi!
Deea 11+ cu miez dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutza83

Fetelor cand ma uit ce preturi aveti o iau razna:))
Pe mine DD m-a costa in total 140 ron . 50 ron eco care am facut-o la dr mea si 90 ron testul de sange care l-am facut la clinica sante sia afost gata in 2 zile.Si interpretarea a facut-o cei de la clinica pe baza ecografiei si a rezultatelor la sange.
Acum TT la fel ma costa.La morfo fetala de 20 22 sapt a zis dr ca ma trimite la un ecograf 3d la un dr aici in iasi care o sa coste mai scumpisor.In rest eco la mine costa 50 ron

Oana cu Bebe 15 +


La ce medic ai fost? Eu am fost la Arcadia, la dr. Chelemen, 220lei eco si 105lei sange dar am platit cu 10% reducere. Cred ca la Synevo trimit analizele.

Mihaela 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Mihaela eu ma duc la dr Miron Nora are cabinet undeva langa piata Nicolina..la Arcadia oricum e scump din orice pozitie:)) Nu mi se pare relevant sa ma duc sa dau atatia bani daca nu am probleme..adik na fiecare face ce vrea cu banii lui

Oana cu Bebe 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Deea asta apreciez si eu la un medic care supravegheaza sarcina, sa fie disponibil la orice ora daca am vreo problema, sa pot sa il sun daca am intrebari..
Oana si pe mine DT m-a costat 120 ron ecografia si 190 ron analiza de sange la clinica privata..destul de mult oricum..iar morfologia la 22 sapt e vreo 350 ron..
Iar ma doare capul rau..nu stiu ce sa mai fac..asa m-a durut vineri seara si toata nopateaz de n-am putut sa dorm

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Elena si eu am avut dureri mari de cap sambata si duminica si cand am simtit ca nu mai rezist am luat paracetamol simplu. una dintre fete spunea ca a avut si ea dureri si ca a baut niste cafea si a fost mai bine. Alte remedii nu cunosc.

va pup pe burtici

[11+] In curand mamica si am o minune in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Din pacate nici paracetamolul nu ma ajuta..iar cafea deja am baut azi..as mai bea una dar e prea tarziu si mi-e frica ca nu mai dorm la noapte..multumesc oricum de sugestii

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Gata, am venit si eu de la ecografie. Si eu tot cu vesti bune. Totul e normal, in grafic, bebe e bine. Dadea din picioruse si se rotea si se invartea de abia l-a masurat.

Si dupa ce am insistat la dna dr, spre sfarsit, ne-a zis si ca parca are o virgula intre picioare. Iupiiiiiiiiii! It's a boy!

Corina 13 + cu

Mergi la inceput