Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui momosica

Buna seara.Va rog eu mult sa ma sfatuiti si pe mine .Micuta noastra de ieri dupa amiaza are un ganglion sub barba,nu pe gat,chiar sub barba,cam de marimea unui bob de mazare,nu se vede ,se simte doar la palpare si nu pare sa o doara .Ea de cand i-au dat dintisorii de jos ,nu ii are derepti,ii are putin zimtati,sunt albi,dar ii face rana sub limbuta de vreo 2 luni.Pediatra mi-a recomandat acum ceva timp sa-i dau cu glicerina cu nistatina si apa bicarbonatata,dar nu are ce sa-i faca sa nu se muste.Acum mi-e foarte teama,stau cu sufletul la gura ca nu stiu ce este acel ganglion si am observata azi dupa amiaza ca parca inghite mai greu,chiar si lichidele.Maine ma duc la pediatra cu micuta dar parca nu am liniste ,si mie foarte teama ce ar putea fi.Va rog mult daca ati patit si voi sau ma puteti sfatui si pe mine ce ar putea fi ca sa rezist pana maine.MULTUMESC


Georgiana, linisteste te ca sigur nu e ceva grav, bobita aceea sigur nu are leg cu inghititul, poate a facut putin rosu in gat si de asta inghite mai greu, sau vreo afta ceva in gurita dar ma indoiesc ca o bobita mica sub barbie sa aiba leg cu gatul si inghititul.mergi maine si vezi ce e si sa ne tii la curent.Vezi ca daca esti supi in seara asta nu vine Mosul pe la tine!Asa ca nu te mai ingrijora dinainte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Georgiana, nu uita sa intrebi de dintisori. Am sa discut cu medicul meu stomatolog si daca este nevoie, veti veni pana la Bucuresti.

tin pumnii stransi pentru maine la control si sper sa se identifice natura problemei.

Ne auzim dupa ce va linistiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Maine pleaca un pachetel spre Andreea.
Pune cineva adresa mai la vedere, ca am pierdut-o....stiu ca era scrisa pe undeva, dar nu o gasesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Citat:
citat din mesajul lui momosica

Adresa este comuna GURA-VITIOAREI,sat FAGETU,strada CIMITIRULUI,nr 307,judetul PRAHOVA,codul postal 107307.

http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=gabby2011&catid=&search=Cauta&searchtype=2


Aici este adresa, doar sa scrieti pe ce nume sa punem coletele, cine le va ridica de la posta ?

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Iosif Andreea Georgiana
Iosif Vasile Dumitru


Acestea sunt numele. Eu am trimis pe Iosif Andreea Georgiana.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna ziua.M-am linistit,se pare ca piticul are rosu in gat si pediatra ne-a spus ca se simt mai multi ganglioni si ca e normal ,plus ca are si limba unde e muscata ,inflamata rau.Ne-a dat tratament cu antibiotic si ceva de imunitate.Multumesc lui Dumnezeu ca nu are nimic grav,speram sa treaca gatutul repede .Ne-a recomndat un control la endocrinolog ,pentru a vedea valorile tiroidei si dupa ce mai cresc putin dintii care i-au dat si un control la stomatolog .A venit si la pitic mosul, ca deee a fost cuminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui momosica

Buna ziua.M-am linistit,se pare ca piticul are rosu in gat si pediatra ne-a spus ca se simt mai multi ganglioni si ca e normal ,plus ca are si limba unde e muscata ,inflamata rau.Ne-a dat tratament cu antibiotic si ceva de imunitate.Multumesc lui Dumnezeu ca nu are nimic grav,speram sa treaca gatutul repede .Ne-a recomndat un control la endocrinolog ,pentru a vedea valorile tiroidei si dupa ce mai cresc putin dintii care i-au dat si un control la stomatolog .A venit si la pitic mosul, ca deee a fost cuminte.



Georgiana ce ma bucur ca nu a fost ceva mai grav, sper sa i treaca repede gatutul.Nici nu avea cum sa nu vina mosul la copii cuminti intotdeauna face el ce face si ajunge.Sanatate micutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

sanatate multa la voi

eu confirm ca maine pleaca un mic colet spre Andreea, nu e mult, dar din tot sufletul.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

alex_andra multumim mult pentru pachet,azi l-am primit.hainutele ii vin bine,carticica o sa ne fie de mare ajutor,este exact ce avem nevoie cand va mai creste putin multumim pentru tot,multumim ca ne esti alaturi .multumesc tuturor ,multumesc ca va ganditi la micuta noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Ma bucur ca va plac:)
Nu o sa ma opresc aici, o sa mai fac pachetele pentru fetita ta, e diferenta de un an intre fetita ta si fetita mea, deci se potrivesc si la anotimp.

Acum nu am fost pregatita pentru ca am dat majoritatea hainutelor, dar de acum inainte o voi avea in vedere si pe Andreea ta.

Mergi la inceput