Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am vorbit cu Geo. daca vremea este buna, drumurile deschise joi
Vor veni la Bucuresti pentru evaluarea formatiunii de la limbuta. Sunt si ei
Cu lemnele pe terminate, au comandat, insa nu le pot fi livrate. Ramane ca pe 3 martie sa plece la Oradea, in cazul in care vremea va fi buna. zapada multa nu au, dar le este foarte frig. Nu au termopane la geamuri, doar sunt dublate. Cand sunt vijelii sau este vant puternic, se face frig si curent in casa.
Andreiuta este bine, nu a racit, face in continuare terapie. Georgiana saluta pe toata lumea de aici de pe forum, citeste, dar nu poate scrie.
Revin cu informatii referitoare la drumul si consultul de joi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am vorbit si cu Geo. Ieri au fost la Bucuresti cu Andreiuta. a vazut-o doctorul de la stomatologie si i-a chemat pe parinti peste o luna - sa vina singuri la el pentru a sta de vorba. Nu inteleg de ce ii pune asa pe drumuri.
II vor face biopsie din acea formatiune si abia dupa ce au rezultatul biopsiei vor stabili ce este de facut- daca i se scot dintisorii din fata sau nu.

Sambata viitoare vor pleca la Oradea. Au vorbit de ambulanta, problema este rezolvata.

Au dat si de un necaz ieri: li s-a spart o teava de apa calda si li s-a inundat casa cu apa fiarta. De la aburi a cazut un dulap suspendat. Si ca tacamult sa fie complet, cand sotul a incercat sa bata un cui in peretele casei pe dinafara, capatul de la ciocan a sarit in fereastra casei parintilor si le-a spart geamul.

Au avut o zi de cosmar ieri.
Voi reveni dupa ce discut cu Georgiana despre ce nevoi imediate au.
Banuiesc ca din nou pampersi si laptic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Din discutiile cu Geo am inteles ca au nevoie de medicamente pentru Andreiuta si laptic.
Lapticul este acelasi care, cu ajutorul vostru, il iau de pe site de 3 luni si costa 100 de lei,iar medicamentele costa 70 de lei. Pampersi are suficienti pentru moment.

Referitor la apa, au inchis-o si stau fara apa calda. Teava este de cupru si a plesnit. Va trebui inlocuita, dar acest lucru se va materializa in momentul in care au posibilitatea. in acest moment sunt concentrati pe plecarea de peste o saptamana.

Georgiana s-a suparat tare, iar starea a transmis-o si Andreiutei care este de doua zile tare agitata, nervoasa.
Sper sa treaca necazurile care s-au abatut asupra lor.

va multumim tuturor celor ce ne sunteti alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna seara fetelor,doamne ce dor mi-a fost de voi si de acest forum minunat si sufletist.Din 23 decembrie noi nu am mai avut internet dar am reusit sa va urmaresc cu mare interes activitatea de pe tel. .Multumesc din suflet Andreei si lui Gaby,lui Catod si Sanzi,nu stiu ce ma faceam fara ele.MICUTA noastra este binisor,nu am avut probleme cu racelile si chiar daca noi am avut amandoi varicela chiar cand ma pregateam sa plec cu micuta la 1 MAI,ea nu a luat variceala,spre surprinderea tuturor.Toti ne spuneau ca nu are cum sa scape fara sa ia si ea dar multumim lui Dumnezeu a fost bine.In urma controlului la limbuta din ianuarie,dupa ce i-a pilit putin dintisorii am mai stat o luna pana acum ,saptamana trecuta in februarie.Acum ne-a spus ca nu s-a modificat rana ,urmand ca peste o luna sa mergem sa-i ia o biopsie dupa ce o sa vb.cu el.Tot acest DR. de la chirurgie omf,a spus ca se va tot musca pana cand ea va fi constienta si isi va da seama ca o jeneaza si doare.Initial se gandise la o extractie a dintisorilor de jos dar acum nu a mai spus nimic,noi si asa eram destul de socati de ideea cu scosul dintisorilor.Acum stam cu frica si teama ,nu stim ce va fi la biopsie dar avem credinta ca va fi bine,trebuie sa fie bine,micuta e o luptatoare si asta ne ajuta si pe noi si ne face sa mai uitam de griji si suparari.Ieri am fost la control neurologic,la PLOIESTI ,si dr.de acolo a spus ca la micuta noastra e o combinatie nefericita si ciudata intre sindrom down si tetrapareza spastica deoarece capul nu si-l tine iar mainile si picioarele le are oarecum spastice.Inca nu a trecut de nivelul varstei de 3 luni,neuropshiomotor,inca nu prinde nimic in manute,nu duce mana la gurita sau intinde mainile sa o luam in brate.Am venit acasa foarte amagiti si parca o tot auzeam cum spunea.Acum sambta ,pe 3 martie,plecam la recuperare ,3 saptamani,la 1 MAI.Asa cum va spunea si Andreea avem nevoie de 170 ron,pentru comanda de lapte care o sa vina vineri si pentru 2 medicamente,stiu ca pare o suma mica dar pentru noi care nu ii avem ,inseamna mult .Va multumesc ca ne sunteti alaturi dar mai ales ca existati.Va imbratisez cu drag pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Of, Georgiana prin cate ati trecut.Ma bucur ca in sfarsit aveti net,......imi pare rau ca nu am mai vb de ceva vreme,am fost prinsa cu martisoarele, dar asta nu i o scuza..........Doamne ajuta sa fie bine la recuperare,sa va intoarceti mai increzatori in recuperarea Andreei.Drum bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani si o primavara cat mai frumoasa alaturi de cei dragi!!!!!

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna seara TUTUROR.Am revenit cu vesti despre micuta noastra,ANDREEA-CRISTINA.Sambata ne-am intors de la recuperare de la 1 MAI-ORADEA,unde am stat internate 3 saptamani.Micuta noastra a facut diverse terapii dar cel mai mult ia placut la bazin.Eu am crezut ca o sa planga ,dar nu a fost deloc asa ,ba din contra cand a vazut ca poate da liber din manute si picioruse avea asa o fata,tare vesela.Colacelul pentru gat ne-a fost de mare ajutor,ea inca nu isi tine capul desi are 2 ani si 3 luni dar avem mari sperante ca o sa si-l tina.DR.de acolo ne-a confirmat si dumneaiei ca micuta noastra are si o tetrapareza spastica,asa cum ne spusese si DR.de la PLOIESTI,iar cu caputul o sa avem ceva de munca.Nu a plans la nici o terapie,a cooperat destul de bine.In ultima saptamana a inceput sa fie destul de incarcata de mucozitati si a avut si putin rosu in gat,ne-au dat tratament ,e putin mai bine,speram sa scapam cat mai repede.Sunt multumita de terapiile de acolo si de modul cum le aplica,urmeaza sa mergem pe 16 aprilie sau pe 5 mai.Acolo am cunoscut-o pe mamaluiana cu micuta ANA-MARIA,ma bucur nespus ca le-am cunoscut.Mi-a fost dor de voi toate si de acest forum inimos,va si va tuturor pentru ca ne sunteti alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna ziua,

Am cateva lucrusoare pt bazar, dar din pacate nu pot sa ma ocup deloc de ele. Daca se ofera cineva, le [pot trimite.

Sanatate multa Andreiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Georgi ma bucur ca v a prins bine terapia de la ORADEA

Olga ma pot ocupa eu de hainute pentru Andreea Cristina de pus de bazar daca nu s a oferit altcineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Georgi, cand veniti la Bucuresti?
Poate ne auzim saptamana viitoare. Pup micutza luptatoare!

Mergi la inceput