Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

LA MULTI ANI GEORGIANA!VA DORESC UN AN NOU MAI BUN, MAI FERICIT SI FERIT DE PROBLEME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Dragii mei, va doresc ca anul ce vine sa va aduca mai multa sanatate, mai multa putere si mai multe rezolvari ale problemelor Andreiutei. Ea sa faca progrese, sa va aduca bucurii pe fiecare zi incheiata. La multi ani, Georgi si Andreea!

PS. S a rezolvat problema cu cablul de net furat?

Va pup si sunt alaturi de voi in anul ce vine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

De vreo trei zile vorbesc zilnic cu Georgi la telefon, insa nu am avut timp sa scriu pe subiect.

Problema cu cablul de internet nu s-a rezolvat, din ce imi spunea la telefon crede ca undeva pe la sfarsitul lui Ianuarie. Poate sa citeasca mesajele pe care le postam pe forum, insa nu poate sa scrie(are aceeasi problema a telefonului ca si mine).

Azi a trimis pachetul cu produsul castigat la licitatie, banii s-au incasat, multumim cumparatoarei.

Andreiuta a avut febra zilele trecute, am inteles ca de la o maseluta. Una din formatiunile de la limbuta s-a mai retras, insa cea din care s-a recomandat biopsia este tot acolo. Saptamana viitoare se va intoarce si medicul la care trebuie sa vina la consult si sper ca drumul pana la Bucuresti sa il faca doar o data, nu de mai multe ori.
Practic, cand vin sa faca si biopsia.

Ieri a cautat pe internet o clinica de recuperare pentru Andreiuta si a gasit langa Oradea(la 7 km am inteles). Au facut si programare pentru data de 21 ianuarie. O cura de tratament este de 3 saptamani. Clinica pare a avea un program complex de recuperare, anume terapie prin inot, kinetoterapie, se fac invetigatii, reflexoterapie, in functie de fiecare copil si diagnostic, dar si de recomandarile medicului curant.

Inteleg ca a intervenit insa problema drumului. Georgiana are dreptul ca si insotitor la gratuitate, insa nu au fost tiparite ticketele pe anul acesta. Drumul cu trenul pana la Oradea ii costa 600 de lei. 300 dus, 300 intors. Asta pentru ca sotul Georgianei va trebui sa le insoteasca si sa se si intoarca.

Sper sa reusim sa ii ajutam cu o parte din banuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Andreea,Georgiana poate sa faca cerere la Salvare ,aici la Ploiesti la statia de Salvare si nu plateste absolut nimic la transport ,nici la dus ,nici la intors..Daca vrea poate sa ia legatura cu mine sa-i spun de ce acte are nevoie.



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Tichetele vor fi gata la inceputul lui februarie.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Mihaela, poate merge cu salvarea chiar daca copilul nu este in stare critica? Daca da, am sa discut cu Georgiana si am sa o intreb daca un astfel de transport o poate ajuta.

Pe de alta parte, poate sa ia cu ea bagajele pentru cele 3 saptamani?
In cazul acesta, daca s-ar rezolva cu salvarea, ar ramane de plata doar drumul sotului sa mearga dupa ele si sa se intoarca cu totii.

Mada multumesc, am sa verific daca se poate ca tatal sa ridice tichelele de calatorie si daca ii trebuie vreun document care este la mama(pentru internarea la clinica). sper sa fie emise in timp util, adica pana cand revin ele de la Oradea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Andreea,nu trebuie ca,copilul sa fie in stare critica sa aiba dreptul la transport gratuit cu salvarea.Oriunde se duce cu fetita la recuperare,poate merge cu Salvarea,fara sa plateasca nimic.Poate sa ia cate bagaje vrea ea,ptr ca o sa le dea masina din aceia mai mare si plus de asta se duce si le ia de acasa si le lasa chiar in curtea sanatoriului.
Ea trebuie sa mearga cu o saptamana inainte ,aici la statia de Salvare cu:
copie certificat nastere al fetitei
copie dupa buletinul ei
copie dupa certificatul de la comisie
si copie dupa trimiterea de la doctorul de familie si mai face o cerere acolo ,atat.
Cand se intoarc inapoi acasa ,trebuie sa vorbeasca Georgiana cu o saptamana inainte acolo la sanatoriul sa le faca comanda la Salvare ptr ziua respectiva cand pleaca .
Eu cred ca-i mult mai bine asa decat cu trenul.


Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumesc Mihaela pentru info. Multumesc tare mult. Maine dupa-amiaza ma sfatuiesc cu Georgi si vedem ce hotarare ia.

Te rog mult, daca se poate, lasa mi pe privat numarul tau de mobil si poate ne si auzim la un telefon.

Multumim tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Asta vroiam sa spun...cu emisia in timp util....cam greu.....la noi totul se misca in reluare....sa speram ca vor fi emise repede.....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ar fi grozav daca s ar rezolva cu transportul, sa mearga cu salvarea.decat atatea ore pe tren cu o fetita cu probleme........
Miha pt informatii

Mergi la inceput