fiv dr dragos albu 49

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

da ari, si io brutus!
inca ceva: beta s-a ridicat destul bine pentru 6 sapt.: peste 12.000.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

felicitari alilumi !
felicitari anna!
qiao, ai luat-o razna ? lasa porumbelul in pace si nu-l mai spala pe picioare. daca e o pasare salbatica, nu mananca in fata ta. doar daca moare de foame, asa ca , nu te mai uita asa la el. are si el nevoie de intimitate!
bccami, eu sunt tare in ceata cu embrionii. am facut punctia luni in timpul pranzului, transferul joi in timpul pranzului, si pe foaie mi-a spus ca e transfer de ziua 2, ca au fost 2 embrioni cu cate 4 celule fara fragmentatii de grad 1 si un embrion cu 6 celule fara fragmentatii, de grad 1-2.
vad ca explicatiile care mi s-au dat mie nu se potrivesc cu ale voastre, toate sunt diferite

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Annafelicitari ptr. nastere si ptr gemene.Sa fiti sanatoase si tu sa ai laptic si putere sa ai grija de ele.Felicitari si taticului!
Camisa ne mai tii la curent cu ce faci ptr.embriotransfer,ca sa citesc si eu.Si eu astept o menstruatie obisnuita si apoi sa ma programez ptr.FET.
Qiao,esti asa de bunaChiar ca a avut noroc porumbelul.Imi place ca e deosebit,mai rar am vazut culoarea asta la porumbeiDe fapt nu-i stiu decat pe cei de la bloc si pe cei din piatza,care vin cand le dai mancare.
Ralu,cand vrei sa faci FET?Eu ma gandeam sa merg in ianuarie.Poate o sa fim colege?
Aristica,eu am sa merg la FET,dar sunt mici sansele.La Budapesta se pun numai 2 embrioni.Nu vrei sa mergem la Istambul?De noi e mult mai aproape,facem 5 ore si poate ei pun mai multi embrioni,avand in vedere ca suntem cazuri atat de specialeTe pup

(1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos)
Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Ali,pai eu te strig prin casa sa te intreb de pisici,in toiul noptii, si tu,saraca de tine,esti asa de necajita cu sangerarile asteaBine ca se vede bebele la echo si este in parametri normali.Mai poti sta cumintica pe acasa sau trebuie sa te duci la servic?Daca poti sta acasa,eu zic sa stai in pat si sa-ti suplimentezi tratamentul de sustinere.

(1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos)
Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

simo, deocamdata nu stiu daca merit felicitarile...

roxi, pisicile tale sunt in siguranta in gandurile mele!
nici eu nu mai stiu de capul meu... oricum nu mai am nimic de suplimentat, asta-i sigur (chiar am exagerat pe alocuri!). doctorasul nostru a ramas ferm pe pozitie si la ultimul apel.
asa ca, mama natura este "la butoane". eu stau cuminte acasa, mai in pat, mai in fotoliu... sunt si eu norocoasa din punctul asta de vedere (si poate si din altele, dar sunt prea obo acum, sa mai realizez).
in fine, paraul rosu vad ca a incetat... si sper sa scap odata si de pete si de scurgeri, sa apuc sa ma bucur si eu... sau macar sa ma relaxez psihic...
si ma mai rog cu sarg sa aud o inimioara luni, la eco... si apoi, dupa 8 luni de "burticareala" sa imi tin si io in brate puiul...
eram asa mandra de bobitza mea pe care o lauda doctoresa ca e infipta bine, tapana si dodoleata... Of, of, sa ramana acolo, sa creasca mare, sanatoasa!

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh!!! si sa nu mai existe infertilitate pe fata pamantului!!! ca tare e amara ca fierea (mai dulce e No-Spa asta forte pe care tre sa il iau la 8 ore!)...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

bccami, maripet, fruntea sus! o sa fie bine!

qiao, esti prea tare cu porumbelul ala. am ras sa lesin, auzi, "individ cu pene". e si un roman, porumbelul, de patrick suskind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Neata si-o cafea la toate fetitele

Qiao - cumnata ta la cat timp a inceput FET-ul? Nu stiu exact situatia ei dar cand ai timp da-mi un PM legat de asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

bccami la cumnata mea a fost alta situatie. ea a facut punctia in mai si nu a putut sa faca ET pt facuse sinechie de col si dr nu a putut sa intre, a congelat embrionii, a tratat sinechia cateva luni, iar FET a facut in noiembrie.

ali nu imi da si tu palpitatii, te rog. eu te astept cu povesti din "burticareala"

simonia daca era in salbaticie era alta situatia, se curata de la sine, dar asa el sta cam in acelasi loc, calcase in gainat, pe urma s-a bagat cu picioarele in mancare (de, nu are maniere) si avea pantof cu toc la un piciorus. stai linistita, nu stau pe capul lui, il supraveghez din umbra ca sa imi dau seama de starea de sanatate (daca si cat mananca si bea apa, cum face gainatul, daca sta zburlit si motaie etc) Mi-a venit tarziu ideea sa il cantaresc sa vad daca ia in greutate .... cam ca la bebelusi :))) Deci ma antrenez

adipapazi pe ala nu l-am citit, mie mi-a placut Pescarusul Johnahtan Livingstone de Richard Bach


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

ali,multa bafta.....ma bucur ca ai reusit sa afli ca e bine pozitionata si destul de strong sarcina...........asa sa fie in continuare.....
eu pana acum ma simt bine,multumesc lui Dumnezeu........pana pe 12 dec la eco,ma canta sfintii .....e posibil sa ma duc pana atunci in alta parte sa vad ca sunt bine localizati si nr lor,manca-i-ar mamica pe ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

miruna eu nu as avea rabdare pana pe 12 dec

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput