fiv dr dragos albu 49

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Acum mi-am dat seama. Trebuie sa faci chiuretaj sau se elimina singura sarcina?

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Arabella cand ai transferul?

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Am facut deja chiuretajul, inca de joi.
Ai embrioni de calitate - sa avem incredere ca va fi si bebe.
Oare cati iti pune acum? Ai discutat cu Albu?

Mie mi-a zis ca ii pune pe toti 5. Deci as avea o singura sansa.
Si el asa a zis ca pot dupa prima menstruatie sa ma apuc de schema. Dar vreau sa mai astept pana in febr-martie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Nu stiu sigur cum i-a inghetat. Am inteles ca ii pune pe o cartela si cand dezgheata trebuie sa-i dezghete pe toti de pe cartela respectiva. Daca sunt 8, probabil i-a pus cate 4. Atunci ii punem pe toti 4. Oricum el vroia de la fiv sa-mi puna 4, dar nu am vrut eu ca mi-a fost frica sa nu se prinda mai multi. 2 este ok sa se prinda, dar 3-4 deja este prea mult. Om vedea. Maine cand ma duc aflu mai multe.

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Nu-ti fa griji, ca sarcinile cu 3 sunt f rare iar cele cu 4 aproape nule.
Eu vroiam 4 dar m-a convins sa-mi pun 3.
Oricum dupa inghetare am inteles ca-si mai pierd din proprietati si cu cat mai multi cu atat mai bine. Si in protocolul ala care ni l-au dat la citit scrie ca la FET sansele scad cu aprox 10%.
Eu sper in cele 20-25% care raman.

Apropo, pt fetele care au pierdut sarcina si au luat tratament benga ca mine, am niste sani imensi. Parca zici ca mi-am pus silicoane. Sunt mari, pietrosi si durerosi daca umblu la ei.
Chiar am zis ca ar trebui sa le fac o poza - am si eu tate
A trecut cineva prin asta? E normal? Cand vor da inapoi? (nu de alta dar sa apuc sa fac poza )








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

cami in Austria a scris balanta ca un FIV te duce cam la 10.000 Euro si nu ne permitem sa dam atatia bani.
Cochetam cu ideea lui PK de la Buda si a lui Taifun din Istanbul.
Dar pentru ca fiv 3 a fost facut o data cu tine, e prea devreme sa demaram fiv 4. Din pacate n-a aparut nici menstruatia (sunt in ziua 34 dupa cel mai indulgent calcul, altfel sunt in ziua 39, dac-as calcula primele pete). Astept sa se regleze ciclul, sa fac hormonalele, sa merg la o discutie cu PK si undeva, prin vara, vom face urmatorul FIV, pe protocol scurt.
La Albu ramanem pentru celelalte: eco, ciupercute pe la dodoasca, primele zile de stimulare cand o fi cazul, prin vara, discutii despre restul analizelor, scrisori medicale pentru clexane redus...chestii d-astea, uzuale.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Oauuuu, chiar ca costa....
Buda vine de la Budapesta, nu?
Tinem legatura si vedem cum evolueaza lucrurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix04 spune:

cami, ...iti doresc mai mult noroc data viitoare
qiao, sa-mi spui si mie te rog daca sti ceva mai mult despre tratamentul pentru e coli.Eu am crezut ca am scapat de el dar pe sarcina a aparut si sa sti ca nu ti-as dori ca e tare pacatos...Daca poti sa scapi definitiv de el inainte sa ramai gravi ar fi minunat.Eu oricum dupa ce ajung sa nasc vreau sa merg la cantacuzino ca cica ar face un vaccin bun pentru asa ceva.sti ceva tu mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

Dragelor, un pic de liniste va rog fiindca am sa va dau o veste minunata !!!!!

A nascut anna in dimineata aceasta, la 11, o fetita de 1,500 kg si cealalta de 2,500 Kg. Toate fetele sunt bine si va transmit salutari!!! :)

Doamne ajuta la cat mai multe nasteri pe acest forum!!!

Va pup



35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

bine...ora 11 nu e tocmai dimineata, da' m-am zapacit! :)

35+ cu

Mergi la inceput