Cleaningfornication (7)

Cleaningfornication (7) | Autor: Tanti Zavaidoc

Link direct la acest mesaj

"Repede, pana nu ne revenim la ratiune!"
(King Julien-Madagascar)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ratiune...si simtire!




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Nu, ratiune si ne-simtire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Nu, ratiune si ne-simtire!

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)






28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna repede si de la mine ca acusi ne ducem sa ne luam diploma si dupa dans din buric.

Am fost la mos am dat mana cu el si mi-a zis sa scot mopul din dulap sa il sterg si poate sa ma tin si de el un pic,glumet mosul asta ,dar eu pentru ca tin la fratia noastra i-am zis pas si nu scot nica nica ,.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167469&whichpage=1

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Buna! En_kvinna, de ce nu intri la subiectul Suedia?

Regula de care spui e instituita din mai 2010. Multi functionari insa nu au aflat mult timp de ea, asa ca s-a mai putut lua personnumer de la Skatte o perioada.

Eu zic sa mergi tu-e suficient sa mergi singura-la Migrationverket, iti iei nr de ordine si vorbesti cu cine o fi la ghiseu. Zici cine esti, cand ai depus cererea si ca vrei sa stii daca se lucreaza la dosar. De obicei asta grabeste procedura. Garantat!

Daca totusi te grabesti sa te inscrii la SFI, mergi la Kommun si cere numere personale provizorii. Spui ca ai dosarul depus, dar mai dureaza si de fapt nu e niciun motiv sa nu primesti rezidenta. Cu numerele provizorii te poti inscrie la scoala.

Eu inca nu am facut prajitura cu mere, ca a uitat colegul de apartament sa cumpere oua. Se amana deci pentru diseara, dupa ce ma duc EU sa cumpar oua

La povestea cu mopuitul nu va induc in eroare. Nu ma suspectati de asa ceva, ca inca nu e cazul. Mai am doua hopuri si apoi ma apuc de curatenie si meniuri de sarbatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
Eu inca nu am facut prajitura cu mere, ca a uitat colegul de apartament sa cumpere oua. Se amana deci pentru diseara, dupa ce ma duc EU sa cumpar oua

Da, da, da - mai cunosc pe unul care se duce cu lista facuta de mine la supermarket si nu gaseste NIMIC. Cateodata am dubii ca e in supermarket ... ma suna si imi cere directii, de parca eu sunt GPS.
Deci va rog - un efort de imaginatie ...EU acasa la cratitza si EL in magazin - EL nu vede nimic din ce e pe lista - Eu de acasa, o iei pe randul 4, mergi pana la jumtatate, pe partea stanga vezi niste cutii de cereale ... pe randul cel mai de jos, trebuie sa fie niste cutii cu un cocosh ... ALEA SUNT !
Pai nu era mai rapid sa ma fi dus eu ?

Aici e dimineata acum - ma duc la hockey (cu copilul desigur, dar iau si eu lectii de razbunare, poate imi vor fi de folos vreodata )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Buflea...succes!




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
o iei pe randul 4, mergi pana la jumtatate, pe partea stanga vezi niste cutii de cereale ... pe randul cel mai de jos, trebuie sa fie niste cutii cu un cocosh ... ALEA SUNT !


Asa am descoperit eu ce memorie vizuala de exceptie am! Nici nu stiam daca sa ma enervez sau sa fiu recunoscatoare. Am ales sa nu ma enervez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui buflea
o iei pe randul 4, mergi pana la jumtatate, pe partea stanga vezi niste cutii de cereale ... pe randul cel mai de jos, trebuie sa fie niste cutii cu un cocosh ... ALEA SUNT !


Asa am descoperit eu ce memorie vizuala de exceptie am! Nici nu stiam daca sa ma enervez sau sa fiu recunoscatoare. Am ales sa nu ma enervez

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

eu cu ajutorul memoriei vizuale..fotografiam..ultimele capitole ce le aveam de invatat, la ultimul examen scris-la facultate..cand aveam creieri burdusiti de informatie..de simteam la propriu ca-mi explodeaza(si nu glumesc).

La examen inchideam ochii..si in functie de ce-mi pica..aveam paginile in fata ochilor..rand cu rand!




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

My Lady - wow!!!

Mergi la inceput