Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

De arsuri ce sa zic? Fiecare sarcina cu "belelele" ei. Deocamdata nu ma confrunt cu asa ceva. Insa in prima sarcina n-am avut greturi, nu ameteli...in schimb cand a inceput sa creasca burtica au inceput si arsurile....si erau rele tare, si noaptea aveam.....pe noptiera aveam in fiecare seara paharul cu lapte si uneori tot nu-mi trecea. Cand stateam intinsa era jale...iar din arsuri ma lua cu voma......si am dus-o asa pana am nascut .....nu prea suna a incurajare, asa-i?
Acum insa mai am episoade de greata, nu ca pana acum 2 saptamani...dar totusi mai sunt...uneori cu evacuare. Sper sa pacalesc arsurile.
Va pup, ma duc sa trag un puiuc de somnic.....n-am facut cine stie ce azi, dar parca imi simt burtica intarita.

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta si cu fratior sau surioara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Eu iau doar elevit. Nu mi l-a dat dr, m-am bazat pe experienta de la prima sarcina, atunci mi-a zis ca daca iau elevit sa nu mai iau si acid folic ca este deja continut in doza suficienta si de elevit. Cati doctori atatea pareri!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta si cu fratior sau surioara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Trebuie sa ne facem o adresa de mail comuna unde sa ne postam numerele de telefon...asa, in caz ca una din noi nu da niciun semn, o putem suna.....asa am facut la prima odisee si a fost tare bine.....sa vezi ca si in travaliu primesti sms-uri de la fetele de la odisee cu incurajari, sa auzi ca toate fetele se gandesc la tine ...parca-i mai usoara nasterea. Ce bine era daca acum aveam nr de tel al Deei.....

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta si cu fratior sau surioara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

POATE INTARZIE DOAR.SUNT SIGURA CA DEEA SI BEBITA SUNT BINE!!!
DE ACUM INCOLO VREAU DOAR VESTI BUNE !NU VREAU SA MAI AUD DE NIMIC RAU!:p


Andreea(bebe)² 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Mi_bebelina, avem deja un mail comun. Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi in legatura cu greutatea buburuzei din burta.
Ma gandeasc si eu la Deea, astept sa intre cu vesti bune.
Eu am facut o multime de treaba azi, curatenie, acum vreo 15 min ma si culcasem, doar ca asunat telefonul si mi-a zburat somnul cat colo!
De luni sunt in concediu, ce bine ca o sa stau in pat in loc sa ma tarai cu ultimele resurse energetice la munca!

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

E foarte buna ideea cu numerele de telefon, cine doreste, evident.
si eu sper ca Deea e ok, si cred ca e prea devreme sa ne facem griji. Nici nu stim la ce ora a avut programarea.

Sa fim optimiste!

Diana avem mail comun, cont comun pe DC, cont comun pt "picasa" pt poze, toate le gasesti pe prima pagina. Parolele se trimit prin PM.

Elly 15+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

la 10 :15 a avut deea program a scris ea intr-un post..ieri parca.Ma gatesc ptr luarea din motz..va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutza83

la 10 :15 a avut deea program a scris ea intr-un post..ieri parca.Ma gatesc ptr luarea din motz..va pupacesc


Nu stiam, sorry. Mai asteptam, stiti cum e cu programarile astea ca uneori se mai intarzie. Eu la dr mea intotdeauna mai stau o ora in plus pana intru, asta ca sa stiti cum e la mine, sa nu va faceti griji.
Apoi n-o fi mers direct acasa, poate a mai avut treaba. Eu zic totusi sa fim optimiste.

Elly 15+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

imi pare rau sa citesc destre Mirela si Hilde si sora Addyei.Sa speram la vesti mai bune.
Eu am racit,capul e tot o durere.Mai rau e ca si Ursul sufera la fel.Off
Sper ca voi sunteti bine,aveti grija de voi

Felicia 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor ma tot invart pe aici...poate poate apare Deea cu vesti bune, m-am uitat in posturile de ieri si a avut programarea la 13:15. Eu sper ca e totul bine si ca e pe la parinti la masa.


Elena 10+

Mergi la inceput