Licurici de ianuarie-februarie 2009 (156)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Bine ai venit acasa Nadia! Am vazut-o si pe fb, e scumpa foc .

L-am vazut si pe bebe Bogdan, e un frumos si deja seamana cu fratele lui mai mare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Ma bucur Irina ca iti place de Bogdan, nu de alta dar la ce frumusete de fata ai...

Ne descurcam, mai greu mai usor. Marius e foarte entuziamat de bebe, l-ar lua in brate si l-ar tot mangaia. Se topeste tot cand bebe face grimase de ras si eu ii zic ca rade la el. E tare suparat cand plange. Si e un pic derutat de ce nu mananca mancare si cum e cu laptele de la mami. Ar vrea sa ii dea si jucarii si sa doarma cu el in pat. Cu noi a fost cam nervos de dimineata, acum un pic parca e mai calm.

Mie imi e greu cu operatia inca. Ma mai ustura si doare mai ales cand ma ridic din pat, ca e cam jos patul fata de cele din spital. Ma bucur insa ca de data asta am scapat de complicatiile cu constipatia de data trecuta .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Crisspy cred ca Flowerbee tine minte mai bine ca ea mi l-a recomandat, sper sa vada sa intre si sa ne spuna, daca nu, o sunam

Fetele ce bebei aveti voi acolo, sa ne tineti la curent cu ce mai faceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Bravo miere!
Am vazut poze cu bbii noi, niste frumosi


Crisspy, si noi avem tommee tippe, sau cum se scrie...eu sunt multumita tare de ele.


eu ...ma retrag, cred ca dau in depresie, nesomnul si lipsa de timp ma omoara.
Am sa revin...odata
va multumesc ca ati fost alaturi de mine

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Vlad mi-a facut febra azi, i-am dat nurofen alternat cu panadol la 4 ore dar vad ca nu scade. Ii dau tantum verde in gat (cred ca are rosu in gat), vit C, septilin si plantusin de tuse desi nu prea tuseste. Ce naiba sa mai fac, nu sunt obisnuita cu febra prelungita ca nu am prea avut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Miere si Paula bine ati venit acasa . Bebelusi mancaciosi va doresc ca tare greu e cu aia care nu mananca

Patri de ce nu faci un exudat sa vezi daca e viral sau nu? Eu stiu ca daca febra nu trece in 72 ore atunci e bacteriana infectia si e nevoie de antibiotic. Face febra mare?

Eu sunt patita cu Razvi cu temperatura . Incearca si impachetari si bai mai caldute, la noi functioneaza. sa va treaca repede

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Miere, felicitari! Refacere usoara! Bebe Nadia, iti dorim sa ai o viata frumoasa, cu sanatate, impliniri si iubire multa!

Crisspy, eu am incercat toate biberoanele posibile. Singurul pe care l-a acceptat a fost Nuk cu tetina de latex pt ca aduce cu forma si consistenta sanului. Eu nu mai aveam lapte si dra facea greva foamei. De dispertare, sotul meu s-a dus la farmacie si adus toate tipurile de lapte si biberoane. A acceptat Topfer Pre si biberoanele Nuk. Eu as fi vrut sa accepte Dr. Brown din cauza refluxului, insa dra a fost mai modesta. Primul biberon l-a acceptat de la Mihnea, nu de la mine.

Succes!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Miere, Paula, bine ati venit acasa!
Paula, ce frumoase sunt pozele cu Marius si Bogdan
Miere, ce a zis Aidan de Nadia? Imi plac asa de tare pozele facute de sotul tau, dar are si modele frumoase
Patri, cum mai e Vlad? sanatate multa!


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 35+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Suntem mai bine, dar imi pare asa rau ca in 23 trebuia sa mergem la ziua unror prieteni de-ai lui vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Miere sa ma ierti dar am ratat momentul in care ai hotarat numele printesei

am vazut-o si pe FB, e o ciufulita scumpa!ce dor imi e de bebe
vai vai gandul la asa puritate imi aduce soricei prin preajma

e extrem de interesanta si frumoasa alegerea voastra
Aidan=Nadia prin anagramare perfect inversa

intregul vostru perfect...asa mi se pare,
asa imi place mie sa spun despre copiii mei / cumva ca ii iubesc la fel de mult si ca nu mai pot concepe viata altfel...ei sunt intregul nostru perfect

frumos!

felicitari inca o data si sa ajungeti sanatosi acasa!



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">despre Zana Maselutza



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput