Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely , da-i nurofen... ca daca ai sti ce-i doare... cica adultii n-ar suporta asa durere...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

lalely , da-i nurofen... ca daca ai sti ce-i doare... cica adultii n-ar suporta asa durere...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Daca la noapte se mai scoala asa,sa fi sigura ca ii dau!!
Pupicei..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

uff iarasi parca sunt in pana de ideei de decorat/design
spuneti mi si voi cum vedeti dormitorul ideal pt voi??? ce culori??
daca in living merg pe marp/wenge/crem/bej/auriu........podele maro-wenge cu dungulite ff subitiri cre, canapea maro sau gri sa vedem ce gasit si as vrea sa fie cu pernele mov sau macar ceva dungulite cu mov , draperiile maro-bej.....sa mai fac si un perete cu tapet???


mamica implinita cu 2 comori !!



pai daca ai dungulite in podea si in canapea..si draperiile nu sunt doar uni..as zice ca nu mai merge tapet..cel putin nu unul inflorat/cu model...poate unul uni dar greu de spus culoarea..
mai bine as zice sa lasi peretii toti la fel si sa accesorizezi cu tablouri si altele..oare v-am dat linkul acela cu foto-tapet ? acum nu mai stiu cum se numeste dar daca mi-aduc aminte iti spun..erau modele deosebite..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

uff iarasi parca sunt in pana de ideei de decorat/design
spuneti mi si voi cum vedeti dormitorul ideal pt voi??? ce culori??
daca in living merg pe marp/wenge/crem/bej/auriu........podele maro-wenge cu dungulite ff subitiri cre, canapea maro sau gri sa vedem ce gasit si as vrea sa fie cu pernele mov sau macar ceva dungulite cu mov , draperiile maro-bej.....sa mai fac si un perete cu tapet???


mamica implinita cu 2 comori !!



ha ha..am gasit..
http://www.happywall.ro/index.php/cat/c237_Arta-moderna.html

numa ca sunt f multe..trebuie sa ai rabdare sa te uiti prin ele..eu l-am descoperit dupa ca mi-as fi tras un perete traznet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Buna fetelor,

Bineinteles ca nu am mai reusit sa intru caci David m-a innebunit azi..Azi noaptea facut exact ca bubulina lui Happy se trezea la max 30 minute asa ca de dimi eram zombi..Oare ii da dintisorul nr 2???
Pediatra mi-a zis sa ii dau 2,5 ml de Nurofen..poate ii dau mai incolo caci nu s-a culcat inca...

Miki...am vazut ca si tu intentionezi sa te intorci la 11 luni.Ai ideea cand anume tb sa ne intoarcem???Cand a implinit 11 luni fix sau in timpul lunii 11 ??Eu de exemplu am intrebat la primarie si mi s-a zis ca ma pot intorce si pe 01.04 in conditiile in care am nascut pe 15.04,dar nu stiu daca tipa aia era chiar bine informata.Ea era acolo la ghiseu dar mi-e teama sa nu fac vreo greseala si sa pierd stimulentul (si daca tot ma intorc mai devreme il vreau sa il dau bonei)

Va rog dati-mi si mie idei de pregatit papa la steamer.Eu am facut doatr pt David deocamdata dar vreau sa gatesc si pt noi...



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




nu stiu exact, am citit si eu pe la legislative pe aici si din cate am inteles trebuie putin inainte..deci la tine cred ca e ok 1 aprilie..la mine insa e 2 amrtie si mi se pare prea de tot sa ma duc pe 1 si sa mai cer si stimulentul..deci cred ca undeva pe la mijlocul lui februarie ma intorc..dar o sa merg si eu aici la directia de asistenta sociala sa intreb..si totusi mai sigur e un telefon al directia aia generala din bucuresti de pe campineanu..dar acolo nu rpea se raspunde la telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

MIKI, DELIA la o fasia de tapet uni pe unul din pereti si inca o fasie pe peretele de la intrare ma gandeam...
eu cautam ceva sa imi placa pe acest site http://www.royaldeco.ro/tapet_borduri16.htm ca au magazin la mine in oras


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki super site-ul!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bunaaa!
Cui mai e pe aici...

Miki, multam pt raspuns. Legat de talvalg, oare pot sa ii fac eu masaj, sau trebuiesa caut pe cineva? Oricum, nici la mine nu sta... de-abia reusesc sa ii mai fac o tentativa de masaj seara inainte de baie; se intoarce pe toate partile, se ridica in fund .

Strumphy, multam pt incurajari. Eu am o stare ciudata de liniste. Ma mir, ca de obicei cand e vorba de vreo problema cu el, ma apuca plansul imediat.

Lalely, pupici pt David, sa reuseasca sa doarma mai bine mititelul. Luca n-are inca niciun dinte. Dar de cateva ori cand a fost tare agitat si musca rau, i-am dat seara fie eferalgan, fie camilia. Nurofen n-am in casa, ca am eu o "pasarica"legata de el. Am eferalgan si panadol. Astept si eu momentul primului dintisor...

Yasmi, legat de podele, zici ca le faci maro inchis? Intr-adevar se combina frumos cu pereti deschisi, crem, auriu, cum zici tu, dar tare se vede praful si orice pe maro inchis. Noi avem usile "nuc" si mobila de bucatarie. Hai ca pe mobila nu se vede chiar rau, dar pe usi, m-apuca niste nervi... orice deget pus aiurea se vede . Sigur, cu podelele e altceva, ca nu mergi in maini . Noi avem parchetul "fag" si peretii peste tot in nuante de crem, galben, bej, adica in aceeasi paleta, ca cica asa e bine pt ochi. Am facut pt contrast usile si tamplaria geamurilor "nuc". In living am luat o canapea... nu gasesc culoarea in romana... pff , "aubergine" scria pe ea. E un mov din acela inchis cum e un soi de liliac daca stii... . Ar trebui sa ma culc ca-s cam varza...

Pup fetele! M-apuc sa caut scaun de masa pt Luca!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am pus pe picassa 3 poze ca si exemplu de ce as vrea sa fac. pozele reprezinta livingul meu asa cum este. dar nu o sa fie aceleasi culori si mobilierul astfel asezat.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina pune poze plss!!!! la noi nici nu se pune / s a pus problema ca tamplaria sa fie alta culoare decat wenge. asta a fost batut in cuie. am vrut mai mult wenge dar cititnd ce mi-au spus fetele am ales gresia placa mare portelanata crem-bej iar mobila de bucatarie o sa fie o combinatie de ceva deschis cu putina culoare inchisa.
podeauan nu este ff inchisa. am pus o poza.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput