Prietene la bine si la greu - 146

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B
De la Andrei pentru toti sarbatoritii zilei, cu dedicatie


Multumim !!!

Super filmulete cu Andrei cel vorbaret.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Magda, mai bine taie tortul feliutze sa vezi ca isi revine pauza

Gata, l-am taiat ! Acum arata bine sau tot ca berea la metru este ?

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, celor crai Alex, Rares si Matteo si printesei Amalia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Dana desi nu a cerut sa votam, eu zic ca mie imi place mai mult Lucas (eventual Luca)

Simina am vazut ca a bagat Maria la 140 lei. Este varianat in romana cu 100 de functii. Noi am luat cu 160 varianta bilingva, cu 116 functii. In cazul nostru e mai bine asa, ca doar masa e profa de engleza si e musai ca puradelul sa invete engleza.



A aparut si catalogul Carrefour cu reduceri. SI au multe bucatarii ... Ne trebuie ca sa gatesca fata de Craciun.


M-am uitat cu drag la Lila-cantareata-de-karaoke-si-povestitoare-de-cartea-junglei si la Andrei-povestitorul-care-isi-scoate-papucii-si-canta-Mos-Craciun. Nu-mi vine sa cred cat poate vorbi/canta un copil de 2 ani. Pai, or sa-mi cada mie sprancenele si unghiile pana o sa zica fi-mea spranceana si unghie. si o sa incepa sa existe cu adevarat Mosul, pana o sa-i cante ea. La noi de abia incepe sa mai rupa un pic cate uin cuvant sa mai inteleg si eu (nana=banana, ape=apesi, un-doi-tei, popu= baby corn). Asta ce am reusit sa deslusesc in ultimele saptamani. Oare mai sunt si alti copii asa ca noi, sau si la vorbire suntem ultimii, ca la kg, inaltime, varsta la care a mers - a fost ultima) Oare sa o duc la un psiholog sa vada daca e vreo problema? Na, ca am intrat iar in panica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B

De la Andrei pentru toti sarbatoritii zilei, cu dedicatie

http://www.youtube.com/watch?v=2ichgjg630s



Doamne, ce scump e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

ALEX

RARES

AMALIA

MATEO


Am fugit, coc pe tort








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Dankutza, nici alex nu vorbeste inca, relax...lasa copilul in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Dankutza, stai calma! Ca o sa inceapa sa vb cand te astepti mai putin! Vei vedea! Poate va scoate vreo fraza filosofica din prima...Ca janisz al meu in limba maghiara: i-a zis la tata`so ca un copil nu trebuie certat...(nu ma puneti sa reproduc ca e grele rau cu scrisul)

Raluci, uite, sa ma anunti, vb serios!


Asa...gata va pup din mers, ca mergem la cumparaturi...scot azi pitica prima oara la Mall! O fac molista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Danku - relax mami Nu tb sa duci fata la nici un psiholog. Este o frumoasa, finuta si o desteapta. O sa vb cand vrea ea si cand se va simti pregatita, atunci sa te tiiAi fost totala cu "o sa inceapa sa existe Mosul pana va incepe ea sa cante" Pupam Cezarica cea superba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Picimea e inca la orizontala, eu am reusit sa mananc ceva in fuga si am venit repede sa apuc sa scriu cateva vorbulite pe ziua de azi.

Lili, m-a topit Lila cantareata! SUPEEEEEERRRRRRRBBBB!

Cory, Andreiutul este MORTAL!!! Multa mamaliga mai avem noi de mancat pana-l ajungem.

dana , ma bag si eu ca musca sa spun ca tin cu ursu' si imi place mai mult Luca(s).
Oricum ar fi, MULTA SANATATE va doresc din suflet!

raluci, unde ai pus pozele de la ziua lui Mus , ca nu le vad in albumul comun?

Apropo de nume: si Timi a inceput de vreo saptamana sa spuna cum il cheama si sa arate ca are doi ani. Pe sora lui o cheama Todoca.

Andre, pupam Chiara artista si mamica ei bolnava. Sanatate maxima!

Licurici, cum sunteti? La noi e pe trecute virusache...de data asta am scapat ieftin, doar cu Vit. C, Colargol, apa de mare, sirop de ridiche neagra, miere si propolis.
Abia astept sa iesim din nou afara la aer, ca m-am saturat de muci si de stat in casa.

dankutza, stai linistita si lasa fata in pace. Si asta nu ti-o spune o mamica de fulgusor ce vorbeste in fraze sau tine spectacole la doi ani, ci una care se bucura ca un copil cand isi aude pruncul articuland cate un cuvintel nou. Daca a inceput sa vorbeasca mai stalcit iti garantez ca in urmatoarea luna te vei minuna aproape zilnic de noile achizitii la cap. vocabular.


Si inainte de a fugi la spalat vasele, vreau sa urez MULTA SANATATE SI ANI FERICITI fulgusorilor nostri dragi, care acum 2 ANI au venit pe lume si au schimbat pentru totdeauna viata parintilor.


AMALIA

ALEX

MATEO

RARES





Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput