MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dregele mele sunt tare ocupata zilele astea , parca au intrat zilele-n sac :)

ninha nu am mancat anghinare niciodata ... e buna ????

orhidut bravoooo .... sper sa va ramana acesti obicei toata viata :) sau cum ziceai ... aplauzeeee

btz-ovi asa da... acuma imi place sa-ti citesc mesajele :) pusi pentru atitudine :) nu-ti fac probleme de ce spun altii ... nu e vorba ca pui copilul la dieta ci precum spunea si puisorul il inveti sa manance sanatos si eu cred ca tarie ca aceste deprinderi vor intra in subconstient si vrand nevrand va fi atent toata viata la asta

Eu de exemplu stiu cand mananca copilul meu prostii la scoala de pe la colegi ... ma refer aici la snecksuri, cipsuri, sucuri ... dupa tenul pe care il are , cand mananca numai ce ii fac eu e super ok si curat, cum mananca prostioare cum ii apar tot felul de cosuri pe fata , e verificat

child, samira asa scurt azi ????

brandusik te puppp, ce faci ????? busy ???

va doresc zile libere placute ...

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

M-am prins ei eu in sfarsit ca ati facut capitol nou. Nu intelegeam de ce voi care sunteti asa active, nu mai ziecti nimic. Ma apuc de citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Astea sunt planurile mele de gatiti de azi si de maine:

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/23869/Reteta-Montignac-Quiche-cu-ceapa-piept-de-pui-si-ciuperci/ Asta pt pachet la servici saptamana viitoare.

http://www.lauraadamache.ro/2010/10/grisine-de-dovleac.html . Astea trebuie montificate.

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/20644/Reteta-Montignac-Mermez-pui-cu-naut-/#entry608716 Mancare pt saptamana viitoare

http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/29513/Rasol/ Asta e pt azi. A fost foarte bun, l-am servit cu sfecla rosie coapta.

http://www.lauraadamache.ro/2011/11/invata-sa-bei-lapte-tarta-cu-banane-si-nuci.html. Din cauza bananelor asta nu e monti dar e foarte buna pt copii. Eu am pus 200 de gr de nuca macinata,100 de faina integrala si 100 de tarate, sirop de agave, lapte monti(smantana dulce cu apa) si le-am facut in forme de briose. Mi-am cumparat azidimineata niste forme din silicon ca niste stelute, foarte dragute,din Lidl cu 15 lei.

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/28354/Reteta-Montignac-Clafoutis-cu-mere/

Voi face asa multe pt ca suntem si noi mai multi(sunt acasa la mama) si trebuie sa fac ceva si pt saptamana viitoare. Din nefericire incep serviciul asa ca s-a terminat cu huzureala

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

iuhu e vichend ..inca 2 sapt si ajung acasaaaaa

azi si eu am in plan sa fac praji de mere si ma gandeam sa fac si ceva cubulete de vita la cuptor cu ceapa si ciuperci..am luat ideea de la andani deci nu am o reteta pentru ea..poate imi fac si o ciorba de afumatura pentru weekend

si pentru saptamana viitoare clar se executa rulada de piept de curcan si poate si niste snitele de vita



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Meniul de azi:
- smoothie verde, paine secara cu gem
- pizza monti
- migdale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Puisorule, Andanii, anghinarea e destul de scumpa la noi, nu stiu de ce. e vreo 6 lei suta de grame. dar e foarte buna, mai ales daca e mai proaspata. si am citit ca e plina de antioxidanti.

ovi, am facut si eu rulada de pui, cu cascaval,ciuperci si mult patrunjel la mijloc, dar am mancat-o imediat, calda, la pranz. cu salata de gulii si sos de ciuperci. a fost super-buna! numai ca acum trebuie sa fac alta!

Ieri am mai mancat si o salata greceasac la cina, dar am scrantit-o un pic cu o inghetata la gustare.

Cum va distrati in we? sper ca nu la bucatarie

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ninha, eu chiar pe la bucatarie ma distrez . Dar cum am mai spus pe mine ma relaxeaza gatitul, nu e o corvoada.

Grisinele sunt super bune. Le-am facut de faza 2, adica doar din faina integrala si ulei de masline.

La pranz avem friptura de porc cu legume mexicane. Ca si desert, salata de fructe cu rodie, ananas, portocale.

O duminica linistita sa aveti

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha cu carne de curcan ai facut rulada da? io cred ca o sa dau cascavalul prin razatoare si o sa fac un fel de umplutura cu mirodenii si cascaval tre sa ma gandesc ce sa mai pun

puisoaro salata de fructe fara banana??? nu e bine

facut ieri praji de fructe mi se pare din ce in ce mai bestiala

azi o sa fac mancarea aia cu carne de vita cu care ma tot laudam ca ieri am mancat numai niste ficatei de pui la prinz si seara praji de mere

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

m-ati pierdut cu praji aia de fructe, e vb de prajitura cu mere? sau?...

rulada am facut-o cu pui, nu curcan, ca n-am apucat sa-l cumpar. si ptr ca aveam un piept de pui prin preajma l-am trimis o noapte la frigi cu iaurt si rozmarin si am l-am facut exact cum a zis ovi, numai ca i-am mai pus si ciuperci. ceea ce a fost minunat, caci a iesit mai suculent. daca o faci din curcan va trebui tinuta mai mult la cuptor, ca el e mai capos ca puiul, se face mai greu.

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fetelor
eu m-am intors de la biserica.

ma duc sa pun masa ca la 2 imi vine soata acasa.

desi am fost imbracata si incaltata bine tot mi s-a parut rece.
am dat drumu la maxim la calorifere si nu mai ies din casa pana maine.

raport partial:

-mere verzi,prune uscate
-o felie de friptura de curcan rece


urmeaza pranzul si cina...si poate o gustare.

o Duminica faina va doresc



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput