Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

neata!
doar 2 treziri, ura! facut la olita, papat si acu somn.
sunt happy ca am depistat un loc de unde iau pampersi 70 buc cu 58 lei...cu 10 lei mai ieftin decat la carrefour si kaufland.

la multe lunite Stefan, Elena, Andrei, Karina, Raysa!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui shubulina

Neata!!!
Victorieee!!!A dormit pana la 9!!!

Ana,mami de bebe cel mai frumos


Sssst, scrie mai mic sa nu rupi vraja. Bravo, Bogdanel!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.

Andutza cu starea de spirit sunt ok, chiar prea euforica plus ca am senzatia ca peste o sapt vine Craciunul. Sunt suparata din alte motive si nu vrea sa va plicti pe voi cu problemele noastre. Atat pot spune:Nu se mai poate asa...

LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!!!!!

Felicitari pt Bogdanel si Luiza!!!

Sunt in zona in cautare de locuri de munca banoase.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Buna dimineata si de la noi!
am intrat pe scurt sa urez si eu La Multe Lunite sarbatoritilor zilei inclusiv puiului meu scump Stefan!
Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!

luati de la noi cafea,tort,briose,suc,fiecare ce doreste!


Mirela te rog nu arunca cu pietre, zic si eu....... mucii de obicei apar cand le e frigut....acuma vezi tu unde,poate noaptea se dezvelesc,poate pe gresie....vezi tu...Sanatate!


Vreau sa va cer sfatul ca io nu stiu unde gresesc,mai,puiului meu ii e frica de baita,si mai ales cand dau drumul la apa,se sperie f tare,tremura tot si incepe sa planga.vreau sa spun ca lui de la inceput nu prea i-a placut la baita,tot timpul are pumnii inclestati,dar macar statea sa il spal.am inceract cu apa mai lalaie,cu apa mult mai calda,cu jucarii,efectul e la fel,de cand a vazut um curge apa din robinet nu mai sta deloc in cadita,abia reusesc sa il spal.Cu ce am gresit?


o zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Ha ha Andutza.Oricum,nu face el o obisnuinta din asta.
Luiza,poate a fost apa prea fierbinte cand era micut...poate i-a intrat apa in nasuc...nush ce sa zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Fusei la banca
Aditza,Lucia,Maimutzik.am primit banii ..sarumana!

mai am de capatat;
Cocutza;200/Irinuka;70/Simis;70/Loutzy;30
Ati primit coletele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Tunde ma duc azi sa-ti trimit banutii si sa iau coletul, chiar daca e un cancer afara, brrrr.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Monika, felicitari pentru olita si asa putine treziri!

Loutzy, daca e sa ne luam dupa asta... pai eu v-am adormit de o mie de ori cu problemele mele! Dar nu de asta suntem aici? Sa ne ascultam una pe alta?

Luiza, poate ar trebui sa nu auda robinetul. Miruna adora baita, e fan, DAR am incercat sa o duc in baie sa ii fac in cada mare si s-a speriat rau cand am dat drumul la apa (si nu era jet puternic). Zic si eu...
A, Mirela, vin si eu cu un sfat, sa nu dai cu rosii nici in mine. Pune-le caciulite. Cat sunt raciti. Eu eram disperata si am vb cu mama la telefon, sa-mi spuna ce sa fac. Si ea a zis ca noi n-am avut niciodata asa probleme mari (suntem trei ), sa ne iasa mucii pe ochi si ca ar fi o idee sa ii pun o caciulita subtire, ca poate a racit "la cap", daca e vreun fir de curent, de frig de undeva. E babesc, stiu, dar eu am aplicat si mi s-a parut ca are efect. Acum, la cresa, doar cu caciulita sta.

Na, noi incercam sa dam ce sfaturi am primit si noi sau ce a functionat la buburuzele noastre... sa se faca bine motanii.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Monik de unde ai gasit pampersi mai ieftini si de care?

Laura Luiza am citit undeva in SUper Nany de un copil careia ii era frica la baie. Era cartea parca pe mail. Daca nu o gasesti ti o trimit eu.

Am o problema. Eu vesnica stresata dupa cum ma stiti. Ieri a facut vreo 2 scaune apoase. Azi l a facut gelatinos. Cu vreo 2 nopti in urma a tras intruna de titi. De la dinti sa fie asa sau sa fie altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lili, Miruna a avut diaree serioasa la dinti. La ultimii doi. Si ea, care nu e fan suzi decat la somn, o cauta disperata cand se juca, mereu mereu statea cu suzi (la tine sta la titi). E bine sa fii atenta si sa urmaresti, dar poate fi si de la dinti.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput