Experienta vouchere

Experienta vouchere | Autor: Delyutz

Link direct la acest mesaj

Hello,

de multa vreme vreau sa deschid acest subiect. am observat ca unele firme de pe groupon, kuponiada etc revin mai mereu cu noi oferte. asa ca m-am gandit ca am putea trece aici experientele care le-am avut cu serviciile cumparate prin vouchere: bune si rele, astfel incat sa stim alta data sa ne ferim de vreo oferta sau, din contra, sa ne bucuram de alta.
Incep eu:
1. salon Madysson, undeva pe Fainari. am luat un voucher pentru 8 sedinte de masaj anticelulitic.
- primul dezavantaj, cand se pun f.multe vouchere in vanzare, nu se mai gasesc locuri pentru programari decat la ore imposibile pentru cineva care lucreaza cu un program normal
- in fine, am facut programare peste vreo 2 saptamani, in ziua in care trebuia sa ma duc m-au sunat sa ma anunte ca fata de la masaj nu mai poate, sa punem in alta zi. asa ca mi-am facut peste alte doua saptamani vreo 4 programari in avans
- ajung in sfarsit la prima programare, salonul e de cartier, dar aranjat ok. tipa de la masaj ma anunta f.sec ca trebuie sa mutam urmatoarea programare. cand am indraznit sa intreb de ce mi-a spus ca nu poate ea (fara scuze, fara nimic), deci a trebuit sa reprogramez
- un alt incident recent, aveam programare duminica la 10. m-am trezit, m-am dus, aceeasi doamna de la masaj (sunt 2) m-a anuntat ca au schimbat programarile si ca au uitat sa ma anunte ca s-a anulat programarea mea. ca nu e ea devina, ci colega (asta pe un ton extrem de ridicat si trantind caietul cu programari) care trebuia sa imi zica vineri (cand avusesem ultima programare) sa nu mai vin. i-am explicat ca nu e ok sa le mute fara sa ma intrebe inainte dar nu a contat. tot timpul a fost extrem de nervoasa si nu si-a cerut nici macar o singura data scuze pentru asta. am reprogramat prin decembrie spre sfarsit
- calitatea serviciilor/masajelor: depinde de ce iti doresti. mie imi place masajul mai tare, sa simt ca se lucreaza. daca sunteti genul asta, nu va duceti. daca insa sunteti genul mai sensibil, care prefera anticelulitic mai soft, spre relaxare, e ok.
- atmosfera: aici au un plus in cazul in care nimeriti cu doamna ok dpdv comportament :) stinge lumina, aprinde lumanarele si pune muzica de ambianta. cealalta nu se oboseste

revin si cu alte reviewuri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Asa...nr 2.Salon Arta si stil (prin colentina)
- am luat un voucher pentru cosmetica (curatare, masca, masaj) si pentru manichiura. la manichiura inca n-am ajuns, dar la cosmetica da
- salonul e micut, dar e ok
- mi-a placut aici, deoarece mi s-a curatat fata f.f.bine (fiecare punctisor negru) si tipa mi-a raspuns la intrebari, am vorbit de creme, de tratamente etc.
- deci m-as intoarce cu placere. oricum o sa o fac pentru manichiura

3. am cumparat de la farduri.ro (parca asa se cheama) o geanta de barbati david beckham
- cam micuta geanta, dar asta nu e vina lor, ei pusesera dimensiunea
- a fost ok, am dat voucherul si peste o saptamana m-au sunat sa vin sa ridic geanta (nu era pe stoc).
- tot de la ei am luat si un set sally hansen pentru manichiura, astept sa intru in posesia lui si va povestesc :)

4. Accesorize - voucher pentru reducere 50% la cumparaturi
- nu l-am folosit deoarece am fost in magazin si nu mi-a placut nimic de acolo, aveau prea putine produse
- l-am dat unei prietene care si-a luat o pereche de ciorapi si alte chestii. cand a ajuns acasa a descoperit ca ciorapii erau gauriti (ciorapi care la pret normal costau vreo 70-80 de ron). Deci atentie sa verificati ce cumparati de la ei.

5. salon Elle pe la Dimitrov - manichiura si pedichiura
- in voucher se promiteau produse OPI, n-a fost cazul
- serviciile au fost ok, numai ca am nimerit eu in weekend si venisera sotul si copilul manichiuristei
- si asa ca eu stateam cu un picior in sus si unul in apa in timp ce copilul (avea vreo 3 ani) tot imi dadea tarcoale, se cocota pe scaun etc incercau parintii sa-l potoleasca dar isi cam pierduse rabdarea saracul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Si eu am tot cumparat vouchere, inclusiv pe cel pe accesorise (mi-am luat un plic fff fain turcoaz, niste cercei si un set de diademe pt fetita).
In mare am fost multumita, dar mi-am luat tzeapa cu un organizator de sutiene comandat tocmai din septembrie, ridicat de la firma de curierul groupon de muuulta vreme (asa mi-au raspuns cei de la firma), dar la mine nu a ajuns nici pana azi!
Am mai comandat un cooler pt laptop si am primit in loc un aparat de masaj (asta nu m-a deranjat ca valoarea aparatului era > decat a cooler-ului, dar as fi avut nevoie si de ce comandasem).
Acum astept sa-mi vina (cica maine) un storcator ProV (luat tot cu voucher, dar nu mai stiu prin ce site de reduceri).
Eu iau vouchere mai mult pt produse livrate la domiciliu, ca de servicii nu prea am cum beneficia


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

este deja ceva timp de cand imi ajung pe mail oferte cu vouchere pentru diferite servicii dar am fost sceptica pana acum , nu prea am avut incredere sa cumpar . ma bucura sa aud faptul ca e in regula cu ele . (probleme cu o progrmare poti sa ai si fara voucher ).

cat despre produse , pentru mine nu prea ar fi ok sa comand A si sa primesc B .

o sa urmaresc in continuare topicul sa vad si alte pareri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu am luat un voucher la cofetaria ARMAND, pt 50% reducere. Am fi vrut sa comandam tortul de botez acolo si ne-am gandit sa testam inainte.
Am luat prajituri cam din toate sortimentele, croissanti si "pain au chocolat", plus ceva pateuri cu branza.

Produsele de patiserie mi-au placut foarte mult, proaspete si bune, doar ca vanzatoarea a cam fost pusa in incurcatura cand i-am cerut 5 croissanti, mi-a spus ca nu au decat 3, ca ei nu fac cantitati mari si daca vreau mai multi sa anunt dinainte Asta mi s-a parut un pic ciudat, ce fel de cofetarie e aia care are doar cateva produse in vitrina ?

In schimb prajiturile mi s-au parut fara nici un gust, TOATE cam la fel, ba chiar una cu ciocolata si alune mi s-a parut stricata, asa ca am renuntat sa comandam tortul de la ei.

Torturile din vitrina NU mi-au placut, erau foarte complicate ca design, dar fondantul parea "scurs" si cam inmuiat ...

In schimb niste prieteni care au mai comandat de la ei au fost foarte incantati, si pe FB am vazut pareri bune despre ei, asa ca nu stiu care este adevarul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Laura, si eu m-am uitat la organiazatorul ala de sutiene dar pana la urma am zis ca mai bine nu...


Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Si eu am tot cumparat vouchere, inclusiv pe cel pe accesorise (mi-am luat un plic fff fain turcoaz, niste cercei si un set de diademe pt fetita).
In mare am fost multumita, dar mi-am luat tzeapa cu un organizator de sutiene comandat tocmai din septembrie, ridicat de la firma de curierul groupon de muuulta vreme (asa mi-au raspuns cei de la firma), dar la mine nu a ajuns nici pana azi!
Am mai comandat un cooler pt laptop si am primit in loc un aparat de masaj (asta nu m-a deranjat ca valoarea aparatului era > decat a cooler-ului, dar as fi avut nevoie si de ce comandasem).
Acum astept sa-mi vina (cica maine) un storcator ProV (luat tot cu voucher, dar nu mai stiu prin ce site de reduceri).
Eu iau vouchere mai mult pt produse livrate la domiciliu, ca de servicii nu prea am cum beneficia


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

msilvy, sunt f.ok uneori. spre ex la manichiura, eu nu am o manichiurista preferata intr-un loc anume, asa ca imi convine sa mai incerc si alte locuri, la jumatate de pret dar de regula, cand vad oferta, ma uit mai intai sa vad daca salonul are site si verific sa arate ok. de asemenea, ma intereseaza f.mult si zona... dar nu m-as lasa niciodata pe mana unei coafeze sa ma tunda. ma gandesc ca cele cu adevarat bune au cliente fidele si nu cred ca li se mai distribuie si cliente prin vouchere...

sunt curioasa, la restaurant a fost cineva? am vazut o groaza de oferte care sunau tare bine.

Edit: da, problema cu programarea o ai in mod normal, numai ca la vouchere ai o perioada in care trebuie sa le folosesti, spre ex 2 saptamani, o luna, doua. ori daca tu n-ai cum sa te programezi ptr ca au vandut mult prea multe vouchere, pierzi banii

Citat:
citat din mesajul lui msilvy

este deja ceva timp de cand imi ajung pe mail oferte cu vouchere pentru diferite servicii dar am fost sceptica pana acum , nu prea am avut incredere sa cumpar . ma bucura sa aud faptul ca e in regula cu ele . (probleme cu o progrmare poti sa ai si fara voucher ).

cat despre produse , pentru mine nu prea ar fi ok sa comand A si sa primesc B .

o sa urmaresc in continuare topicul sa vad si alte pareri !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

dely : ahaa , am inteles si faza cu programarea ; nu ma gandisem la lucru asta ; poate fi chiar o tehnica ..

atunci nu stiu ce sa zic ... hmm , hmm , hmm ...
cumperi , sperand as ai noroc ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

msilvy, nu e neaparat de noroc
1. uita-te la nr de vouchere cumparate (ai acolo si nr de vouchere oferite si cate au fost cumparate). daca pentru o luna sunt cumparate 300 de vouchere atunci....iti dai seama care e treaba
2. imediat ce ai luat voucher suni pentru programare (nu astepti cateva ore, zile..ci imediat). daca ai mai multe sedinte e bine sa iti faci programare pentru toate chiar la inceput cand inca sunt locuri ;)

bine, asta e problema daca ai un serviciu de la 9-7. daca poti merge oricand, e ok, cu siguranta gasesti loc la 11, 12. sedintele de dimineata si cele de seara sunt cele mai cautate.

Citat:
citat din mesajul lui msilvy

dely : ahaa , am inteles si faza cu programarea ; nu ma gandisem la lucru asta ; poate fi chiar o tehnica ..

atunci nu stiu ce sa zic ... hmm , hmm , hmm ...
cumperi , sperand as ai noroc ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si eu am tot luat si in general am fost multumita. De doua ori am avut experiente nasoale: la madisson si la un salon in colentina la pod, parca i-ar zice arta si stil dar nu bag mana in foc. Ca sa vezi coincidenta
La madisson am luat epilat, cosmeticiana e si patroana din cate mi-am dat seama. A dat rasol, nu ma mai prinde de clienta nici la un tuns de varfuri. Am vazut ca are foarte multe oferte, mereu a tot aparut peste tot, ma face sa cred ca e adepta cantitatii.
Pentru programari puteti sa sunati imediat inainte de a cumpara voucherul, asta e un pont impartasit chiar de patroana sus amintita.

PS Vedeti ca sunt site-uri care dau banii inapoi pe vouchere, daca cereti asta in perioada de valabilitate a lui. Ma gandesc ca daca mai sunt 2-3 zile si se termina si nu ati reusit sa va programati puteti cere banii inapoi.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Andronix, ca sa vezi Eu la arta si stil am avut o experienta placuta la cosmetica, acum sa vedem la manichiura ...
la maddyson nu mai calc.... asteptam intr-o zi sa intru la masaj, era ora 19 si a venit un domn cu un voucher pentru tuns (avea programare). mai ca l-au linsat pentru ca nu zisese la telefon ca are voucher, ca ei au crezut ca e tuns normal, ori la voucher mai era si nu stiu ce masaj capilar si urma sa dureze mai mult timp si era ultima programare... oricum, s-au purtat urat.

Mergi la inceput