Blind date pentru parinti divortati

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns twinkle spune:

Nu am mai intrat de ceva timp pe forum, de altfel eram pasionata sa citesc si mai putin curajoasa sa intervin in discutii !! Sunt ca si voi o mamica singura si strigarea dupa barbatii singuri , cumva m-a amuzat. Ce am descoperit cu stupoare in cei 4 ani de cand sunt singurica este ca barbatii divortati nu raman foarte mult timp solo. De altfel 90% din ei, sunt deja intr-o alta relatie cand pleaca. Voi nu ati remarcat acelasi lucru ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PDaddy spune:

Buna ziua dragi mamici !
Permiteti-mi sa nu fiu in totalitate de acord cu afirmatia ca de obicei taticii sunt lansati in alte relatii si de aceea nu sunt pe acest site.
Cred ca de vina este in primul rand lipsa de informare (cati barbati credeti ca se uita pe astfel de adrese ?). Mai este si publicitatea excesiva a siteurilor de socializare plus ca relatiile pe care le propun ele sunt de alt tip si presupun mai putine responsabilitati.
In realitate este foarte greu sa-ti gasesti o relatie serioasa cand nu ai timp decat de copii, credeti-ma ca stiu asta.
De aceea ma bucur ca am gasit topicaul acesta. Cine stie, poate poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PDaddy spune:

Scuze pentru "a"-ul care s-a introdus in cuvantul "topic". Permiteti-mi sa-l dau afara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

buna dimineata
fetelor, vreau si eu un blind, dar nu un date. :)
de fapt, am o propunere si nu prea stiu unde sa o postez. sunt mamica unei minunici de 8 luni jumatate si as vrea sa plecam o saptamana la mare. mai vrea cineva? ia sa vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PDaddy spune:

La mare este furtuna de nisip si va bate vantul toata saptamana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

asta nu inseamna ca pleaca marea undeva. tot acolo va fi si luna viitoare. :)
iar eu intentionez sa-i fac o vizita cu fiica-mea! mi se parea, totusi, mai usor si mai amuzant daca mai mergeau o mamica si un pici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PDaddy spune:

Succes atunci. Intre timp vremea s-a facut superba. Si sunt multe mamici (sau viitoare mamici !) pe plaja .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

intre timp am decis sa-mi iau maimutzica si sa plecam pe alte meleaguri. mi-am amintit ca nu-mi plac oamenii din tara asta pentru ca sunt cascotasi si uneori rautaciosi gratuit. asa ca nici anul asta nu voi vedea marea autohtona. :)
vacanta placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Denisa, permite-mi sa iti spun ca si tu ai fost indarjita si rautacioasa gratuit acum. Cu atitudinea asa... nu iti faci usor usor "parteneri de joaca la mare".
Vacanta placuta oriunde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

draga eleni, eu nu consider ca am fost nici indarjita si nici rautacioasa. am vrut sa plec fara sa bat in cuie detaliile plecarii, tocmai pentru a le putea discuta si stabili cu cealalta mamica, sa nu impun nimic aiurea, insa disponibilitatea mea a dat curs unor discutii fara vreo legatura cu intentia mea. aceasta a fost inteleasa total gresit.

Mergi la inceput