Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Miral ai un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Mda, nasol, ce sa zic. In situatii din astea cred ca as incuia incaperea in care ma aflu cu cei 25 de copii.
Lipsa de personal e o problema f acuta.

despre disparut, apai Sofia s-a gandit ca ar fi amuzant sa se ascunda prin magazin la Viena! Intr-o tara straina! la 9 ani! a fost sinistru
i-am spus f clar ca pt asa ceva merita una la popou fara dubiu.(pe care n-a primit-o, evident) Ca astea nu sunt glume, ca e f f periculos si in fine o morala din aia kilometrica.

alta solutie decat sa ii tinem strans de mana nonstop si sa ii expunem cat de putin posibil la asemenea situatii (ei fac asta din plictis) nu prea vad.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Deci si Sofia, macar m-ai "consolat".....ce bine ar fi sa putem evita aceste situatii neplacute.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

se pare ca trebuie explicat incontinuu. Nu mai stiu unde citisem ca pana pe la o varsta destul de inaintata copiii au nevoie sa auda spuse cu voce tare anumite reguli, ca sa si le reaminteasca, si cica pana la urma da roade sistemu asta de pisalogeala:D
adevaru e ca eu si acuma parca aud in cap stinge lumina la baie, inchide usa la frigider etc etc etc



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Eu nu inteleg cum poate fi pedepsit un copil sa nu se joace, Elisa cred ca nici nu ar fi inteles cum adica sa nu se joace, dar ce sa faca altceva pt ea totul eun joc . Am trimis-o si eu in camera ei cand m-a suparat dar a fost asa de tristaaa ca imi venea mie sa plang Si acum uneori se mai duce singura in camera ei daca il loveste intentionat pe darius de ex dar nu stiu daca se pedepseste sau se ascunde mai degrabaCecilia ti-am trimis pm, multumesc mult.Sabina un motiv in plus pt care Isabela ne-a spus ca s-ar duce la liceul de arta ar fi ca vrea sa cunoasca pe cineva la fel ca ea, adica artisti care sa o inteleaga Acum depinde si de noi s-o convingem ca va avea timp de toate chiar daca va ajunge la alt liceu.Myral cu Darius, Elisa si Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

poate sa mearga la un cerc de pictura. Uite, ma interesez la o colega mai micuta(23 de ani) care a facut liceul de arta in Constanta, sa o intreb care e atmosfera pe-acolo.
Poate e mai bine decat la Bucuresti.La Bucuresti abia la cel de muzica daca as da copilul, si asta de prin clasa a 11-a, sa fie clar ca e asa talentat ca nu face fata cu studiat 5 ore pe zi si teze grele la fizica si mate :D



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Fetele ......unde ati disparut, ce este linistea aceasta??????????

Sper ca nu va este frica ca va pedepsesc...am si eu timp odata sa stau la vb cu voi si ...liniste totala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Chiar ca bate vantul pe aici! Ore dincolo sunteti mai guralive?

Cum stati cu cadourile "de la Mosi"?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

azi am fost de vreo 3 ori pe-afara, e ger rau de tot !
de-abia astept sa-mi iau baiatul de la gradi si sa mergem acasa, sa ne distram !
Sabina, felicitari pentru finalizarea actiunii !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun

Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Buna seara si de la noi, si a mea domnisoara are acelasi obicie can mergem la cumparaturi, dar nu ar sta o clipa langa mine.......nuuuuu deloc, ea e printre haine, ori la cabinele de probla...si uite asa mai probeaza sau cumpara ceva...., din cauza asta mereu o strig, doar sa ii aud vocea si sa o stiu prin zona....de parca as fii o vacuta care isi stroga mereu puiul
in alta ordine de idei...de 3 saptamani de distram si noi prin spital, am fost internate de doua ori...diagnostic...entercololita virala acuta cauzata de rotavisru, cu tot tacamul: voma, diaree si febra mare, de ieri ne-am externat din nou...deh vma, refuza mancarea si mi s-a dezihitrata din nou.....pe langa toate astea mai avem un chist sinuvial la manuta plus un mic defect septal ventricular la inimioara...Ma bucur ca acum e bine ca m-a terminat cu boala ei,

Mergi la inceput