Probleme de asimilare/malabsorbtie/greutate mica

Probleme de asimilare/malabsorbtie/greutate mica | Autor: histamina

Link direct la acest mesaj

Deschid acest subiect pentru ca am observat sa sunt destul de multi copii care au fie probleme de asimilare, fie chiar malabsorbtie.Se adreseaza si celor cu mucoviscidoza,de asemenea.
De ce?
Incerc sa ajut mamicile disperate, pentru ca eu insami am trecut prin momente de disperare absoluta, cautand medicamente pentru puiul meu, cu sindrom de malabsorbtie.
Voi da mai jos cateva date utile de unde se pot achizitiona medicamentele necesare.

MONOGEN
este un produs bazat 95% pe lipide cu lant mediu, asa cum este si MCT Oil-ul, numai ca acopera toate tipurile de malabsorbtie. Cu el strumful meu a luat 700 de gr/luna, la 1 an si 3 luni.
este pus in vanzare in Romania la un pret f bun, 125 de lei cutia mare.
de un real folos si de un sprijin deosebit mi-a fost reprezentantul medical senior dr Roxana Tigau caruia i-am cerut permisiunea de a-i da datele de cantact pentru ca este reprezentant Nutricia,deci si distribuitor de infatrini,nutrini.
DR TIGAU ROXANA 0731270617
in mai putin de 24 de ore am avut MOnogenul adus de dumneaei.

INFATRINI
este un complex proteic, concentrat.eu il pun in biberonul de seara.Rezultatele s-au vazut in cca 3 sapt, tonusul muscular crescand spectaculos.
costa 14,5 lei o sticluta in farmaciile Dona.
eu dau o sticluta pe zi.
dna Tigau distribuie si Infatrini( ca si cele pt mucoviscidoza).il voi lua d eacolo,ca sa nu mai platesc adosul farmaciei.

SENZYME/ KREON
sunt enzime care imbunatatesc digestia. Senzyme e undeva la 50 de lei sticluta si ajunge destul de mult, iar Kreon 138 de lei la Beladona, cutia mare.preturile incep de la 34 d elei, in functie de cantitate.

VIUSID
este un complex de vitamine obtinut strict pe cale naturala.copilul e activ, are pofta de mancare.
consta 50 de lei sticluta, la Beladona.

IMUNOSTIMULATOR CU COLOSTRU SI PROBIOTICE DE LA SECOM
costa 125 de lei flaconul pt cca o luna,dar la Beladona. In alte parti ajunge pe la 150 de lei.
e mana cereasca. sunt duper incantata.
atentie, a nu se da in infectii pt ca mareste raspunsul imunitar al organismului si deci ,creste febra.

MCT Oil
ATENTIE! CEL DIN ROMANIA ESTE PENTRU CULTURISTI!
il produce Nestle France,dar nu aveti sanse sa il luati prin Nestle Romania.Sunt efectiv refractari la orice fel de propunere.
Eu l-am primit d ela Gianni din Olanda.
Il puteti comanda si din Germania.ATENTIE! CEL DE PE AMAZON.DE/EN ESTE PENTRU CULTURISTI.
un litru e in jur de 50 de euro.
Nu are valoarea unei recomandari de tratament, ci o orientare unde puteti gasi la cele mai bune preturi acele medicamente.
daca se va gasi util voi scrie si retetele alimentare, toate avand avizul doctorului.