Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Roxy nu ca tinee, ca n-am nici ten, nici pigment la par pt culoarea aia.... imi trag suvitze sapt viitoare si peste o saptamana imi cumpar 110 si il pun pe par... intai il incerc dupa ureche sa vad cum iese
si cu greutatea... a mea a avut la sf lui sept 6800 si acum 7300 asa ca...sanatoase sa fie

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua fetelor!
Nu am citit prea mult din urma,doar asa pe diagonala,din aproape in aproape.Suntem fericiti ca este mama aici si profitam de fiecare moment petrecut cu ea.Vineri mergem la surori,la Milano sa petrecem un weekend frumos in familie.In rest suntem bine, sanatosi!
Delia,iti multumesc pentru Nesquick si felicitari pentru ”bau„, Duracell zice ”bu„..este tare haios.
Cami,inainte tineam tot postul,chiar si gravida l-am tinut pe tot dar,doar miercurea si vinerea....acum o sa tin la fel,miercurea si vinerea,saptamana de saptamana.Doamne ajuta sa ma tina ambitia si sa nu gresesc!
Scrish,multumim pentru aprecieri!Si asteptam cu interes poze noi cu voi,binenteles cand ai sa gasesti cablul.Eu te mai”urmaresc„ pe Fb ca imi place mult sa va admir,suteti o familie foarte frumoasa.
Alexina,iti multumim pentru capitol nou!Si un puuuup mare pentru printesica Teea care este o dulce.
Roxy,sa iti fie de bine vopsitul...Lavinia,si tie la fel!
Andreea,felicitari pentru micul iepuras!Ce copilas bun si rezistent ai...nu a zis el nimic si a rezistat la durere.
Madutza,la multi ani pentru Cata!Sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!
Strumpitz,un buchet mare de pentru tine sa iti treaca starea asta nasoala.Felicitari pentru piscotica Sophia si pentru reusitele ei.
Catank,sa va traiasca finutii !Am vazut poze,sunteti foarte frumosi!
Pisuc,unde esti? Te-ai suparat pe noi?
Simonelu,am vazut pozele de la aniversarea lui Daviducu ...sunteti tare frumosi iar tu mami stralucesti ...esti o mama eroina si cum ti-am mai spus..esti un exemplu pentru mine.

La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi si nu numai !!!

Fetelor,cam atat momentan ca trebuie sa ajunga sotul in pauza de masa si am de facut salata.Va mai citesc printre picaturi.

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely nici sa nu te gandesti sa intarci. crezi ca daca intarci va dormi mai bine noaptea? nu cred, tot asa va dormi.
ar fi bine sa iei vitamine. nici nu ma gandeam ca nu mai iei, ca eu asa stiam. eu am luat continuu din sarcina. le iau pana termin cu alaptarea.
La multi ani! pentru David. sa creasca mare si mai ales sanatos

La multi ani! si pentru Catalina de madutza, Stefan de azaz si Tudor de xeo
sa cresti mari puiuti si sa fiti sanatosi.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Salutare, fetele

Doamne, mi-am iesit din mana ca nu pot tine pasul nici cum, cand zic gata am recuperat de citit, cand revin alte pagini noi rasar si pac capitol nou. Eu dimineata nu resuesc sa intru, mai citesc de pe telefon, dar e tare strans programul: schimbat+titi la 8, de la 8.30 la 9 teleconferinta cu bunicii+cafea pt mami, de la 9 la 10 spalat vase, adunat, bagat la spalat, pregatit fructe pt strumf, la 10 papat fructe strumf si mami ce apuca apoi culcat strumf la 11 si mami o ia de la capat cu curatat legume pt pranzul strumfului, mailuri&telefoane la servici.
Madutza, Catank, Roxy, Simonacip, , multumim de aprecieri, ne-am facut baieti mari,cam prea mari in ultima vreme.
Bebeii vostri s-au ingrasat la inceputul diversificarii? Al meu a pus 600g in ultimele 3 saptamani de cand papa fructe si legume(carnitza si ou inca n-am bagat) si ma gandesc ca e cam mult dar sper a fie doar o faza
Lalely, nu ai luat nimic vitamine pe timpul alaptarii? Si pe mine ma mai incearca dureri articulare, dar iau din timpul sarcinii Femibion 2 , zilnic.Plus ca am piedut cred si jumate din podoaba capilara,da creste ea la loc, sper.
Am fugit la strumf ca s-a trezit sa-i dau ceva ocupatie pana fac piureul de legume. Azi avem noutati in meniu: dovlecei!!!Sper sa-i placa

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely dimineata poti manca multe chestii: paine prajita cu unt si cascaval, legumele sa nu lipseasca(sfecla rosie, ardei, telina-asa crude le manac eu), ou fiert (daca nu vrei prajit), lactate cat de multe(lapte, iaurt, sana, branza). eu toate astea le manac la un mic dejun. trebuie sa fie cea mai consistenta masa micul dejun. si vei avea si lapte cu asa mic dejun

ailed asa zic si eu, sa fie ea sanatoasa ca de crescut creste ea asa arata foarte bine, are falcute, bulanase...dar cand o pun pe cantar......
oricum, ce-am observat, nu mai are bulanasele alea de acum 2-3 luni, parca s-au mai subtiat, s-a mai lungit ea, s-a schimbat muuult. chiar ne-am uitat pe poze zilele trecute

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

anda lasa ca nici noi nu suntem pe felie mereu. mai lipsim dar apoi recuperam cumva
cate kg are Alexandru?

ailed si eu am facut ieri tocanita de ciuperci cu aripioare de pui



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

lalely dimineata poti manca multe chestii: paine prajita cu unt si cascaval, legumele sa nu lipseasca(sfecla rosie, ardei, telina-asa crude le manac eu), ou fiert (daca nu vrei prajit), lactate cat de multe(lapte, iaurt, sana, branza). eu toate astea le manac la un mic dejun. trebuie sa fie cea mai consistenta masa micul dejun. si vei avea si lapte cu asa mic dejun

ailed asa zic si eu, sa fie ea sanatoasa ca de crescut creste ea asa arata foarte bine, are falcute, bulanase...dar cand o pun pe cantar......
oricum, ce-am observat, nu mai are bulanasele alea de acum 2-3 luni, parca s-au mai subtiat, s-a mai lungit ea, s-a schimbat muuult. chiar ne-am uitat pe poze zilele trecute

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



roxy, lalely intreba de papa de post pt dimi

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza vad ca a inceput si piscoata ta sa se catere pe patut, la bara sa vezi de acum, numai asa o sa stea. Anastasia de cand a descoperit asta si sta si in picioruse nu o mai intereseaza nimic. cum o pun in patut cum hop in picioruse si face ture. mai da si ea cu caputul de grilaj, de tablia patutului dar asta este....
asa-i trebuie sa iesi cu ea, mai ales ca la voi mai mereu este vremea aia. se obisnuieste asa si n-o sa aiba nimic.
am vazut ca ai povestit de marea intalnire cu Regina... eu n-as fi mers in imbulzeala aia. eee si ce sa vad la regina? sexy nu este o vedeam la tv si gata. sau deloc.
poate spun asta ca noi, romanii, nu suntem interesati de personalitatile astea, la noi vrei mai degraba sa nu-i vezi de idioti ce sunt


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

anda lasa ca nici noi nu suntem pe felie mereu. mai lipsim dar apoi recuperam cumva
cate kg are Alexandru?



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





Are 8.2kg si 68cm, deci mic si indesat, asa ca mami


fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally super ca petreceti in familie. asa ne place si noua, sa fim toti, sa ne simtim bine, sa radem.... mai ales ca centrul atentiei acum este Edy o sa aveti ce va distra

ailed da? de post zicea? si eu bagam acolo oua, branza si lactate...
de post nu prea stiu nici eu. offf si eu tineam mai demult tot postul, sa-mi fie rusine ca acum nu mai tin. am mai tinut miercurea si vinerea dar ma simteam altfel cand il tineam tot.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput