fiv dr dragos albu 48

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

noi crestem... avem 3 saptamani de la ET si un beta de 1077.19.

problemutza este ca prima ecografie nu va fi cand am sperat, adica saptamana viitoare...
nu am putut gasi programare decat pentru 28 noiembrie (adica peste aproape 2 sapt.)... daca as fi stiut as fi facut programarea mai devreme... dar cine se gandea, cine se astepta???!!! ce sa fac?!

of, of... mai, mai... asteptarea asta!!!!!!!!!!!!!!!!!!

si mult noroc fetelor in focuri!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

ali, nici la alt cabinet particular nu gasesti liber cand vrei tu?macar vedeai in alta parte,sa stai linistita....parerea mea,acum faci cum crezi!
ziua 12.....si nimic,doar dureri de sani ....plini,mari....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

off, ali, asa am patit si eu la fiv. Am facut eco abia in saptamana 7. Acum, cand am avut test pozitiv(era intr-o joie) m-am prezentat la prima ora la MMF. Am avut noroc si era Madalina pe zi(care-mi cunostea cazul). Mi-a recoltat, dupa care..., am rugat-o daca ma poate vedea si d-l Dr. Eco a durat 3 minute. Asa ca nu l-am retinut foarte mult din monitorizari. Atunci aveam doar 5 saptamani si nu s-a vazut embrionul. M-a chemat la o saptamana si atunci am mers tot asa dimineata(fara programare).
fata stresata si bb mic mic.

Bafta si pupici fetelor in focuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ali eu zic ori sa te prezinti cuminte pe la sf de program si sa intri cand se poate, ori sa ii dai mail lui vaduva sa iti aranjeze eco, doar esti in urma unei proceduri la ei, trebuie sa te vada. stai pe capul lor !


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Vreau sa felicit si eu proaspata graviduta,peAli
Iti doresc sa ai o sarcina usoara si un copil sanatos si frumos.
Felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

offffff dragele mele,
qiao, tinuta, miruna,
pai lucia a tot incercat la receptie si nu a gasit mai devreme. ideea este ca -dupa cum imi explica ea-, fiind prima ecografie, nu ma poate "strecura"... trebuie facuta "cu simt de raspundere"... orice o insemna asta!!!
ma bate si pe mine gandu' sa merg asa o tura la fostu' gineco de care fusei multumita, ca ajunsei aci la doctorasul nostru gata examinata, diagnosticata si cu dosarel pus la punct, dar parca nu are farmec...
si ma mai gandesc si la varianta sa merg si sa nu se auda inca nimik...
si vroiam sa va intreb: credeti ca ar fi ceva rau daca m-ar vedea la 7 saptamani? adica, eu stiu, zic si eu... analize, chestii, trestii??? nu stiu nimic!!!

desi clar ca va trece timpul "in reluare"!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

corry ce imi place poza ta de profil !!!!

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

da, corry, frumoasa poza de profil!!!
saru'mana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruna1980

ali, nici la alt cabinet particular nu gasesti liber cand vrei tu?macar vedeai in alta parte,sa stai linistita....parerea mea,acum faci cum crezi!
ziua 12.....si nimic,doar dureri de sani ....plini,mari....


Miruna, poate e de bine ca e liniste le tine. La mine din pacate nu mai este.. de aseara am niste crampe ff puternice, de am luat si doua nospa si un uscosin azi sa ma mai lase...si sunt abia in ziua 8 dpt.. mi-e teama ca iar ma loveste in moalele capului ca la fiv in ziua 9...

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

miruna, ralu,

rezistati, rezistati! nu va luati dupa "semne"...
si eu am avut o durere puternica de cap la ambele fivuri, de am crezut ca si fiv 2 se va sfarsi cu o dezamagire, dar uite ca acelasi simptom poate sa insemne un lucru diferit.
cat despre lipsa lor, ce ar trebui sa simti??? durerea de orice fel creeaza mai mult panica, decat vreo "certitudine".
ia, vizualizati voi acolo neste bebei mancaciosi si aveti rabdare ca mai e putin pana la beta!!!

Mergi la inceput