Prietene la bine si la greu - 145

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Monis, petrecerea va fi sambata cu bunicii, matusile/unchii

Magda, eu i-am luat lui Alex o parcare de la Imaginarium.
multa bafta la control!

Livia, am vazut si eu acum pozele, noroc cu Magda, ai copii tare frumosi! sa va traiasca!

tot ref la homeopate, in primavara Alex a beneficiat de semi-tratament cu homeopate, zic semi pentru ca o parte din ele nu le-a acceptat sub nicio forma. drept urmare i-am administrat o luna de zile, prin rotatie, granule de alfa-alfa, avena sativa, calcarea carbonica, silicea, pulmin histamin si oscilo.
ar mai fi trebuit sa ia un sirop multivitamin si mineral, un praf colostru cu probiotice si extract de muguri de brad, coacaz negru si mladite maces.
daca au avut efect sau nu...nu stiu ce sa zic, prima raceala a avut-o in sept la turci, din cauza aerului conditionat, in rest toate bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

monis, zau k am incercat toate metodele, dar in prezenta ui meli nu sta deloc linistit, vrea ba s`o pupe, ba sa o iubeasca, ba sa o tina in brate, ba sa imi arate ca are ochi, limba si par...asa ca inca mai astept sa ii treaca euforia asta...

am uitat ce vroiam sa mai zik...dar intre doua mancaruri revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Ramonika, nici acum nu ne-am hotarat sotul a ramas cu Lucas iar eu vreau mai nou Mateo


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Ramonika, nici acum nu ne-am hotarat sotul a ramas cu Lucas iar eu vreau mai nou Mateo


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 38+ cu



dati cu banul, sunt amandoua frumoase.
ma bucur ca esti ok cu glicemia si bebe are rabdare sa se faca bine David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
am vazut poze frumoase cu cei trei muschetari ai Dianei, papusica desteapta a Lilei si minunea mica Meli (cand vad bebe asa mic ma apuca iar jalea ).



Citat:
citat din mesajul lui monis5
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
De curand am luat un remediu homeopat pentru raul de masina. Nu vreau sa stiu ce contine, pentru ca a avut efect si sper sa mentin farmecul lui activ.

farmecul lui in dilutie mare. sau mica



_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Asa, mi-am amintit!

Vroiam sa ii urez un Nataliei!

Si mai vroiam sa o intreb pe Ionela ce mai face? Cum e Tudor? Cum e cu tandemul? Cum mai e cu colicii?

Si sa o pup tare, tare pe Ramonik! Si sa va multumesc din nou pt aprecieri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Mami de Lila talentata , imi spui cum se numeste jucaria la care canta artista mica si de unde se cumpara? Caut si eu de vreo 2 saptamani asa ceva. Multumesc de pe acum



Ma bag si eu ca musca in lapte, dar din cate am vazut pe filmulet este o jucarie pe care si noi am achizitionat`o de curand, dar care nu il intereseaza deloc, e chiar de la un magazin online cu sediul in cj, uite aici link:www.bestkids.ro/p-1368-laptop-broscuta-pc-karaoke.aspx" target="_blank">broscutza karaoke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele

De azi au inceput ofertele la Real.Stiu ca acum cateva zile vorbeati de papusa Maria. Este in catalog Real cu 139 ron, si Alesia 65

Mai multe nu pot acum, am de calcat o tona de rufe

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

ziua buna

wou... cat e de citit!

Noi azi am fost la plimbareala cateva ore, la cumparaturi si am avut oarte de "spectacol" mare de la o bula de aer inghitita de Tudor. Credc ca tot orasul s-a uitat la mine cu privirea aia: "uite ce mama denaturata" si zau ca jumatate din oras s-a simtit dator sa-mi dea sfaturi..... moaaaama... daca nu eram olecuta ocupata sa calmez copilul ce m-as fi infipt la gatul catorva....

Monis, frumos explicata treaba cu homeopatia.
Nu ma pot invata deloc cu tine in tarile calde

Dana, tinem pumnii sa vina bb2 fix la momentul potrivit. Pupam Davidutu sa se faca repede bine. Ufff e tare greu cu bebe mare si burta mare...

Cu tandemul e ok. Mihnea are cam 1-2 mese pe zi si a inceput sa mai si pape mancare de oameni mari. E greu insa cu adaptarea... asa cum spune si Livia... ba il apuca "iubitul lui Tudol", ba imi arata ca are ochi... ba il mangaie apasat pe cap spunand "beeeeebe"... ca uneori ma si enervez sa-i tot sun sa il mangaie incet ca el e mic, sa il pupe usor... etc... si imi scapa "nu-uri" muuulte..... asa ca, in consecinta Mihnea spune acum"Nana vei ata... DA" ( Mihnea vrea asta, DA) ca sa pricep ca "nu" este inacceptabil


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Hei hei,
Maya
foarte multumim de complimente, mie mi se pare ca Lila e la fel de afoana ca mine si ca tac-so dar e tocilara la versuri
Andre te-am facut sa scrii!!! Jucaria e aia pe are ti-a ndicat-o Livia, e mai ieftina la Auchan dar singura functie interesanta e asta de karaoke, restul jocurilor sint inutile inca vreun an de acum incolo, asa ca daca ai gasi o chestie care sa stie doar karaoke ar fi super. Mi se pare foarte tare ca stie Chiara mai multe limbi!
livia e tare frumoasa Meli, chiar are perisorul roscat inchis sau asa se vede doar in poze?
licu se mai anunta ceva cu livrarea de caldura?
many mai bine intrebi dr daca e cazul sa-i dai lui Vlad ursuleti d-aia, ca poate imunitatea lui face fatza si neajutata. Trebuie sa mai veniti pe la noi ca sa pun lautareasa mica sa va zica si live
monis cu dor Ai idee cite zile se poate da Colargol?
dana of, stiu ce zici, si mie mi-a fost tare greu cind a facut Lila amigdalita si nu duceam dupa mine si burtica. Ma bucur ca macar glicemia e ok
ionela
Ramonik te mai pup o data
lyly de cind am citit ce-ai scris ma gindesc la Alex/Ace citit "Eis" si ma tot distrez cind mi-l aduc aminte in parc cum venea el ca asul motocicletelor
simina mersi de info cu reducerile, mi s-a facut dor de tina cum ne facea ea rezumat cu tot ce era de cumparat de prin magazine
Gata, ma duc la trebi

Mergi la inceput