Prietene la bine si la greu - 145

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

tocmai ce vroiam sa zic atunci cand am plecat de la birou ca iar e pauza, nimeni pe aici, dar iata




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


iata ca s-au aburit de la vinul meu fiert

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui monis5

tocmai ce vroiam sa zic atunci cand am plecat de la birou ca iar e pauza, nimeni pe aici, dar iata




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


iata ca s-au aburit de la vinul meu fiert

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu


sau poate nu vrea nimeni sa scrie dupa mine




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui monis5

tocmai ce vroiam sa zic atunci cand am plecat de la birou ca iar e pauza, nimeni pe aici, dar iata




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


iata ca s-au aburit de la vinul meu fiert

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu


sau poate nu vrea nimeni sa scrie dupa mine




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


pai am scris eu dupa tine

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui monis5

tocmai ce vroiam sa zic atunci cand am plecat de la birou ca iar e pauza, nimeni pe aici, dar iata




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


iata ca s-au aburit de la vinul meu fiert

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu


sau poate nu vrea nimeni sa scrie dupa mine




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


pai am scris eu dupa tine

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu


auzi, daca tot vorbim singure aici, hai pe mess mai bine




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

si eu ,si eu scriu
dar numai cat sa beau un vin fiert ,ca desi sunt cu laptele-n tzitzi din -asta imi trebuie acum

Ce fain ,Ralu ,ca le-a placut picilor piesa de tratru ,eu ma gandeam ca si tine ca nu vor avea rabdare ,dar nah cu gradi e altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Buna seara fete dragi!

Las fuga niste poze pe bancuta ca de mai mult nu sunt instare...

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Las fuga niste poze pe bancuta ca de mai mult nu sunt instare...

O petrecere cu printi si printese !

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Multumim mult de urari. Sunt rupta de oboseala, dar inainte de a ma retrage spre dormitor, am trecut sa las cate o felie de Tiramisu pt bancuta, ca vad ca vinul l-a dat raluci. Cine nu-i cu alcoalele (ca mine), este fresh de portocale din belsug.

Pt fulgusori - cate o felie de tort super delicios (blat: nuci, smochine, curmale, carob; crema: curmale, avocado, miere; ornament: zmeura si clementine).

A fost o zi super, Timi si-a facut de cap toata ziua, nu a dormit deloc la amiaza si totusi l-au tinut bateriile pana la 9 seara!!

Ma doare tot corpul de oboseala, asa ca va mai spun doar noapte buna si MULTA SANATATE tuturor bolnaviorilor.

Edit: Diana, exact asa a suflat si Timi in lumanare - printre dinti, cum a suflat Teo a ta.
Tare frumosi copii mai ai.



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna seara!
puilor sarbatoriti ieri si astazi: Paula, Geo, Natalia, Timi, Giulia, sa cresteti mari si sanatosi si inconjurati de oameni iubitori!
Imi pare tare rau sa aud de asa multi copilasi bolnavi, Lila e in pauza de muci, mi-e si frica sa ma bucur
dana, douradoudou, Lidia cum sinteti?
coquelicot ma cherie pupa 'Teiu din partea noastra tare, si la noi tot Otipax a primit pt calmat durere de urechi, cica e mai bun decit Otocalm. Antibiotic sistemic cred ca se da cind infectia si febra sint mari si dureaza de mult, probabil ca cel local nu mai face fata. Si eu am ramas cam panicoasa si ma tem sa nu-mi pierd disponibilitatea fata de alternativele medicale mai putin invazive dar pina una alta cred ca solutia cea mai buna e ce zicea cristina, mers la dr la primele semne (ceea ce eu nu faceam) si vazut git si urechi, recoltat exudate si apoi stat linistit/sau nu
simina sa ne zici cum iese analiza Mayei
shtephy bine a punctat licu, nimeni nu le zice asa frumos ca tine Ce frumos descrii cum se joaca fratiorii! Distractie placuta in rol de zina maseluta va doresc si tie si magdei
raluci tare Mus ca a rezistat la teatru, ma faci curioasa sa incerc si eu. Ma bucur ca reusesti sa faci ordine in hatisul birocratic pt CIC2
Ramonik
di ce par minunat are Teo, e o frumoasa si ea si fratiorii costumati
marijan nu ne spui si noua mai multe despre gabriela?
monis ai gasit Colargol sau n-a mai fost nevoie?
gabitza cum merg repetitiile?
ramoC cind se intoarce Domi? Cum mai e la serviciu? Ai grija cu doctoriile si urca-le undeva ca astia micii nu stiu multe , vezi ce povestesc mai jos
Multumesc mult tuturor pt raspunsurile referitoare la broncho-vaxom, pediatra zice sa vedem ce se intimpla dupa 2 luni de cura de ursuleti (care fireste ca sint ca un drog, ar roade toata cutia daca ar prinde-o) asa ca mai astept.
Va pup cu drag si va las www.youtube.com/watch?v=RvX9J3dpPOc" target="_blank">spectacol sa mearga cu vinul fiert de la raluci
Edit: monica felicitari pt simburelul bine dezvoltat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lila e fenomenala!!! Nu numai ca stie versurile, dar are si ureche muzicala si canta dupa note, ce sa mai.. M-a dat pe spate!
Foarte tare! Aveti cu ce va mandri!

Diana, foarte faina petrecerea, mi-a placut tortul cu ornamente, Teo cea eleganta. De ce plangea? Era prea obosita? La costume, no comment, vad ca te intreci pe zi ce trece. Si Timeea mi se pare mie ca s-a facut o domnisoara tare frumoasa, are un stil de pozat tare fain, mereu visatoare, ii sta tare bine.

Mergi la inceput