Sezatoarea canadiana (217)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Duminica 18 Decembrie 2011
Chalet Kirkland
81, rue Park Ridge, Kirkland (Québec), H9J 1R1
Orele: intre 10:30 si 14:30

Participante:

Diana - zacusca si salata de vinete, cd-player-ul pentru muzica si jucarii pentru copiii mai mici
Simonna - pahare de plastic,pepsi&coca-cola
pitilache - placinta cu branza sarata
cge - salata de boeuf, farfurii si tacamuri de unica folosinta + servetele.
si cd-uri cu colinde.

Mikiion - placinta cu foi si iaurt sau branza. Niste fete de mese? De unica folosinta? Diana stii ca am adus anul trecut dar nu mai stiu cate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Confirm ca vin si eu cu Antonia.

Duminica 18 Decembrie 2011
Chalet Kirkland
81, rue Park Ridge, Kirkland (Québec), H9J 1R1
Orele: intre 10:30 si 14:30
Participante:

Diana - zacusca si salata de vinete, cd-player-ul pentru muzica si jucarii pentru copiii mai mici
Simonna - pahare de plastic,pepsi&coca-cola
pitilache - placinta cu branza sarata
cge - salata de boeuf, farfurii si tacamuri de unica folosinta + servetele si cd-uri cu colinde.
Ana Stroe - fursecuri, ceva dulce de rontait
Mikiion - placinta cu foi si iaurt sau branza. Fete de masa de unica folosinta
Oanagabriela: fructe, apa plata, ness (sau cafea?) si zahar



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Mihaela, la cati o sa fim, nu cred ca o sa desfacem multe mese.
Asa ca nu are rost sa ai aceleasi nr de fete de masa ca anul trecut.

Noi o sa putem aduce si un bradut.

Oana, noi am prefera cafea. Nu stiu daca ai un Tim Horton in drum, acolo vind cafea la bidon :)
Vezi si tu ce gasesti, nu are rost sa te complici prea mult.

O sapt. buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Mamici de fetite, cand ati renuntat la pampers peste zi ?
Sonica nu parea prea interesata, a facut de cateva ori la olita abandonata de Victor, dar doar asa de fun. Nu voia daca o rugam sa stea. De saptamana trecuta au inceput operatiunea olita la gradi ca e in grupa cu copii cam cu sase luni mai mari (fac trei ani in ianuarie-martie la anul. Educatoarea mi-a spus ca e voluntara, se duce sa faca cu ceilalti copii (au toalete din alea mici). In weekend i-am pus chilotei de fetita mare, am dus-o la toaleta cam la doua ore, a avut un accident pe zi. Azi la gradi a fost ok, nici un accident pana a luat-o S. seara si a facut caca in drum spre casa :(
Problema mea e ca nu cere ea, sau spune cand e prea tarziu in schimb daca o duci la olita si are pipi, ii da drumu. Nu stiu daca nu e prea devreme sa fac trecerea acum dar e incantata cand face la olita sau la toaleta si e tare mandra de chiloteii cu Tinkerbell :)
La Victor am facut tot asa trecerea, direct in chilotei peste zi, au mai fost accidente, dar el stia cand trebuie sa faca, cerea. A, si facea mai rar decat Sonia, tinea si 5, 6 ore de ne speriasem ca are ceva.
Stiu ca fiecare copil e unic, dar eram curioasa cum a fost la fetele voastre training-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007

Mamici de fetite, cand ati renuntat la pampers peste zi ?
Sonica nu parea prea interesata, a facut de cateva ori la olita abandonata de Victor, dar doar asa de fun. Nu voia daca o rugam sa stea. De saptamana trecuta au inceput operatiunea olita la gradi ca e in grupa cu copii cam cu sase luni mai mari (fac trei ani in ianuarie-martie la anul. Educatoarea mi-a spus ca e voluntara, se duce sa faca cu ceilalti copii (au toalete din alea mici). In weekend i-am pus chilotei de fetita mare, am dus-o la toaleta cam la doua ore, a avut un accident pe zi. Azi la gradi a fost ok, nici un accident pana a luat-o S. seara si a facut caca in drum spre casa :(
Problema mea e ca nu cere ea, sau spune cand e prea tarziu in schimb daca o duci la olita si are pipi, ii da drumu. Nu stiu daca nu e prea devreme sa fac trecerea acum dar e incantata cand face la olita sau la toaleta si e tare mandra de chiloteii cu Tinkerbell :)
La Victor am facut tot asa trecerea, direct in chilotei peste zi, au mai fost accidente, dar el stia cand trebuie sa faca, cerea. A, si facea mai rar decat Sonia, tinea si 5, 6 ore de ne speriasem ca are ceva.
Stiu ca fiecare copil e unic, dar eram curioasa cum a fost la fetele voastre training-ul.


Fix asa face si mindra mea. Doar ca eu is mai baba, stau mai prost cu rabdarea, asa ca ma apuc doar la primavara, cind e mai usor de spalat si stam mai mult pe-afara :) O pun de citeva ori pe zi, asa, de chichi.. Radu la virsta ei era scos din pampers de mult, dar el e nascut in mai si am avut toata vara de dupa ce a implinit un an sa ma desfasor... Good luck, sa-mi spui si mie cum ai facut :)

S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Venim si noi la intilnire! Noi, adica Alice plus mami. Ce copii mai mari vor veni? Seba, Victor, Antonia, Alice.Am omis pe cineva? Simo vine si Radu? Alice ma pune sa te intreb, god knows why:)))
Si ce sa aduca fata? Un platou cu cruditati si niste baclava, ma gindeam.
Eu una abia astept sa va vad!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

diana ale mele sunt nascute in decembrie, asa ca am inceput operatiunea no pampers in vara cand aveau 2 ani jumate: am trecut direct la chilotei de fetite. imi aduc aminte ca cereau pe oriunde ne duceam, si cateodata faceau foarte putin, ele voiau numai sa experimenteze prin toate toaletele publice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Salutare fetelor!

Am intrat sa va urez sarbatori fericite si sanatate multa tuturor mamicilor si copiilor. Este prima oara in viata mea cand am un fel de concediu prelungit, pt. ca am mai putine ore de la biblioteca, si sunt foarte fericita, nu am mai experimentat demult dolcele far niente, aproape ca nu stiu ce sa fac cu timpul meu!

Am terminat deja cumparaturile de Craciun (adica cele ale copilului, ca noi, astia batrani, inca mai credem in Pere Noel si tot asteptam sa vina prin semineu in fiecare an, dar cred ca suntem prea naughty, ca mosul nu si nu!)

As fi foarte fericita sa ma intalnesc si eu cu voi, carele mai functionati pe forum, sau facebook. OanaGabriela, mi-e dor de tine si de Antonia, am intrat acum pe forum si am vazut ca aveti o intalnire, nu am citit decat pagina asta si nu stiu de quoi il s'agit. Dar daca aveti nevoie de forte noi la distractie, eu mi-s prima, in caz ca nu aveti ceva intalnire privata.

Daca doriti sugestii de cadouri pt. cei mici, am sacul plin, ca tocmai am terminat de cutreierat magazinele. Pupici si spor la cumparaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Se poate face un alerte reponse de pe forum pe telefon sau mail ? Sa stiu daca ma baga cineva in seama hihihi. Mama ce fata de madame am la avatar, sau cum s-ofi chemand lol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Venim si noi (eu cu tati si cu cei doi copii din dotare)

Duminica 18 Decembrie 2011
Chalet Kirkland
81, rue Park Ridge, Kirkland (Québec), H9J 1R1
Orele: intre 10:30 si 14:30
Participante:

Diana - zacusca si salata de vinete, cd-player-ul pentru muzica si jucarii pentru copiii mai mici
Simonna - pahare de plastic,pepsi&coca-cola
pitilache - placinta cu branza sarata
cge - salata de boeuf, farfurii si tacamuri de unica folosinta + servetele si cd-uri cu colinde.
Ana Stroe - fursecuri, ceva dulce de rontait
Mikiion - placinta cu foi si iaurt sau branza. Fete de masa de unica folosinta
Oanagabriela: fructe, apa plata, ness (sau cafea?) si zahar
Doloress: salata de cous-cous si ceva de desenat / bricolat pentru copii



Mergi la inceput