Sezatoarea canadiana (217)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Iselin,
cred ca doar roza-scleroza e vinovata, eu eram sigura ca am raspuns da la cafeaua aia (daca spun acum cu mare placere da), pentru mine tu esti una `de-a noastra`, pe care mi-e drag s-o vad.



Fetelor, ramine atunci 10 feburarie, restaurantul propus de Simonna:

http://www.vinorosso.ca/english.html


Selon ce que je pense de moi, je suis limitée ou illimitée, libre ou esclave


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Rid singura aici, citind mesajul lui Iselin care a dus un amic 40 km... mi-am amintit de o intimplare si musai sa vi-l zic si voua.

Stiti baietii aia amariti care impart Publisac.Vine intr-o zi unul la usa, era un frig afara de crapau pietrele, eu singura doar cu copiii, suna la usa si ma roaga frumos sa mearga la baie ca are o urgenta si nu mai poate , si mai are multe rute de facut. Primul INSTINCT, of course, i-am deschis usa si i-am aratat drumul spre baie. Eh, dar nu mai iesea de acolo, am inceput sa ma ingrijorez. Deja m-a luat frica, daca iese din baie cu vreun cutit, ceva??? gata, eram deja speriata, cum am putut face asa ceva?
In final nu a fost nimic, a iesit omul de acolo, mi-a multumit de zece ori si si-a vazut de drum. Putzea in baie de mureai, dar m-am linistit.

De ce v-am povestit? ASTA sunt eu.Si asa m-am comportat si aici pe DC si in viata. Si am luat-o in bot de citeva ori!


Acum si la topic. Adriana tu esti una de a noastra chiar daca numai cu sufletul.

Iselin ma bucur tareeee mult ca vii si ca esti mai bine.

Simo, mi-au lipsit tare mult mesajele tale lungi, intelepte si haioase.

Rox si pe rest la fel.

De abia astept sa ne intilnim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Buna fetelor,

Mi-ar place sa va vad( ca sa nu se interpreteze altceva) dar eu pe frigul asta nu ma vad sa vin o ora jumate pana acasa( cu STM-ul). De fapt google imi da mai mult de o ora si din centre-ville de la birou, la ora de varf.....
Iar cu masina, nu am mai condus din septembrie si inca ma intreb de ce mi-au dat astia carnetul ca e clar ca nu stiu sa conduc. De fapt daca conduci ca mine o data la 3 luni nu o sa inveti niciodata.


Despre ce s-a intamplat pe Fb, din pacate am asistat la scena degueulasse si cum m-a facut sa imi creasca tensiunea la 170 cu 115 prefer sa nu mai ma gandesc la asta. Asa ca nici nu vreau sa imi mai amintesc de ea si nici sa mai fiu vreodata invitata in grupuri vizibile sau secrete..... Incerc sa fiu Zen ca sa conving doctorita ca sunt cuminte si nu trebuie sa iau pastile de tensiune. Dar e adevarat ca am fost dezamagita rau si socata de placerea de razbune a unora si cum savureaza asta. E o reflectie a societatii romanesti actuale transplantata pe melaguri canadiene....Am fost socata si sa vad ca unele persoane pastreaza resentimente in urma unor discutii purtate acum ani de zile.... pentru ca niciodata nu au spart buboiul si l-au lasat sa coaca acolo in sufletul lor. Macar daca ar fi jucat cu cartile pe fata.



Sper sa mai faceti o intalnire mai spre vara , pe aia promit ca nu o ratez.

Mihaela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikiion

Buna fetelor,

Mi-ar place sa va vad( ca sa nu se interpreteze altceva) dar eu pe frigul asta nu ma vad sa vin o ora jumate pana acasa( cu STM-ul). De fapt google imi da mai mult de o ora si din centre-ville de la birou, la ora de varf.....
Iar cu masina, nu am mai condus din septembrie si inca ma intreb de ce mi-au dat astia carnetul ca e clar ca nu stiu sa conduc. De fapt daca conduci ca mine o data la 3 luni nu o sa inveti niciodata.


Despre ce s-a intamplat pe Fb, din pacate am asistat la scena degueulasse si cum m-a facut sa imi creasca tensiunea la 170 cu 115 prefer sa nu mai ma gandesc la asta. Asa ca nici nu vreau sa imi mai amintesc de ea si nici sa mai fiu vreodata invitata in grupuri vizibile sau secrete..... Incerc sa fiu Zen ca sa conving doctorita ca sunt cuminte si nu trebuie sa iau pastile de tensiune. Dar e adevarat ca am fost dezamagita rau si socata de placerea de razbune a unora si cum savureaza asta. E o reflectie a societatii romanesti actuale transplantata pe melaguri canadiene....Am fost socata si sa vad ca unele persoane pastreaza resentimente in urma unor discutii purtate acum ani de zile.... pentru ca niciodata nu au spart buboiul si l-au lasat sa coaca acolo in sufletul lor. Macar daca ar fi jucat cu cartile pe fata.



Sper sa mai faceti o intalnire mai spre vara , pe aia promit ca nu o ratez.

Mihaela





Acum e rindul meu , eu unde am fost la discutiile alea, ca parca sunt si eu prin grupurile alea.Imi scapa ceva.Dar mai bine ca nu am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Eu am intrat sa va spun La multi ani ca nu v-am vazut/scris de mult si cind colo aici se pregateste parastas si coliva pt sezatoare.

Desi imi place la nebunie coliva (tot astept sa faca Dana) eu refuz sa inmormintam sezatoarea.

Din aceleasi motive ca si Oana, eu am alergie la FB asa ca nu am cont deci ca vreti sau nu contati pe mine aici. Despre ce cluburi selecte vorbim noi aici: masonice, ale templierilor? Davinci code reloaded? Dar cind am pus umarul la baby showers eram bune toate, nu?

Dizgratios mi se pare cum se discuta in grupuri selecte ceea ce se citeste la liber aici. Din pacate, not much to read anymore.
Eu va mai citesc din aeroporturi dar cum sint saraca la vorbe nu prea am ce sa va spun. Nah, ca m-ati facut acum sa-mi ies din pepeni asa ca o sa fac tot posibilul sa vin vineri la restaurant.

Felicitari tuturor copiilor care au intrat la scolile unde au vrut ei.

Multumesc de urari si le intorc inzecit. La multi ani baiat de maru pt 21 noiembrie, si la toate scorpioancele mele.

Realizez ca si eu am facut 10 ani de DC...si deabia astept sa va vad.

Ce se intimpla cu grupul din Toronto, si ele s-au certat pe FB? Acum observ ca a reaparut Ira, meteoric, ca a disparut din nou.

Hai sa mai descretim fruntile, ce program aveti pt vacanta?

Simi, preturile la avion pt Europa mi se par mai mari ca anul trecut si plecam tot pe 21 iunie ca si anul trecut, tot cu un traseu multi-cities deci inevitabil mai scump. Eu cred ca e cu cel putin 1000$ mai scump per total pt 4 persoane.

Diana, de cite ori mergem la aeroport copiii mei ma intreaba "unde e prietena ta"? desi le-am explicat ca nu mai lucrezi acolo.

Ah, si am intrat in cura de slabire ca nu se mai putea, si mai am o luna si un pic si ma duc la plaja asa ca fac deprima mea anuala la gindul ca trebuie sa-mi pun costumul de baie si sa vad cum imi atirna suncile.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Fetelor, eu n-as putea pe 10 din motive lesne de inteles daca va uitati la semnatura. In plus, am ramas cu un gust amar citind ultimele pagini. Si eu sunt in renumitul grup pe FB, dar sincer nu mi se pare ca fac parte din nu stiu ce club secret. Sunt anumite fete acolo cu care am afinitati, cu care imi place sa schimb o vorba, in limita timpului, asa cum sunt si aici pe sezatoare. Si nu vad nici un fel de tabere, mai ales ca acolo sunt o gramada de fete care nu au treaba cu sezatoarea. Nici n-am asistat acolo la discutii pe marginea a ceea ce se intampla aici, cum s-ar insinua.

M-am simtit destul de lezata tot auzind ca pomeniti despre babyshower, pentru ca si eu am fost subiectul anul trecut, eu imi aduc aminte ca v-am multumit si in plus am vrut sa va multumesc in persoana si sa vi-l prezint pe Kevin la intalnirea de Craciun unde m-am simtit foarte bine, imi pare rau ca nu ati putut ajunge mai multe acolo. In orice caz, am participat si eu cu draga inima la cateva babyshowere si nu-mi pare deloc rau, am dat cu drag banii aia, chiar daca persoanele respective nu mai intra.

Nu cred ca Sezatoarea nu mai e activa din cauza FB, pentru ca ma gandesc la fetele din Ontario, ele au disparut cu mult inainte de a incepe nebunia cu FB si chiar imi pare rau ca nu mai intra aproape nici una.

Eu incep acusi serviciul si nu cred ca o sa mai am prea mult timp la dispozitie, nici pentru DC nici pentru FB, mai vreau sa ma apuc si de scoala din nou, si de scoala de soferi, deci o sa fiu destul de prinsa, daca nu mai intru, asta e motivul principal, sa stiti.

Nu stiu ce se intampla cu fetele noi, care se pregateau sa vina, sau care chiar au venit. Eu as vrea sa le mai vad. Si pentru ele, sper sa reinvie sezatoarea, imi aduc aminte cum eram la inceput si cata nevoie aveam de informatii. Ar fi pacat sa se piarda asa o sursa buna de informare. Si eu am invatat multe de aici, acusi vrem sa ne luam casa, mi-ar place sa mai discutam despre una, alta.

DIANA - e musai sa ne vedem din nou, am gasit inca doua carti de-ale tale la mine! Nu stiu cum le-am ratacit si nu le-am vazut. Dar acum pe 10 mi-e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Doloress nu se referea nimeni la tine. Nu iti face probleme.

Si La multi Ani lui Kevin si intoarcere usoara la lucru!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Doloress cum a zis si Mihaela , nu se referea nimeni la tine. Nu ai de ce sa te simti lezata.
Pe FB sunt mai multe grupuri, eu fac parte din 3 (cine stie or mai fii si altele din care nu fac parte) si nici eu nu am vazut mare lucru, probabil se petrece totul prin mesaje.

Servici usor, succes la carnet si pupa baietii frumosi din partea mea.

Mihaela, daca nu am sta asa de departe cu drag ti-as fi oprit coliva (am facut de curind).Mi-e dor de tine, sper sa ajungi la resto.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Ufff, de cateva zile vreau si eu sa va scriu dar am vrut mai intai sa scap de quizz-ul de saptamana asta.
Deci, iata-ma! Unul din magarusii din ceata care isi face (re)aparitia. Sper totusi ca nu eu sa va fi suparat cu ceva, iar daca da, imi cer scuze. Voi ati fost alaturi de mine si la rau, si la bine, nu am cum sa uit asta. Eu sunt mai buna la numere decat la cuvinte, cred ca se vede usor, nu-i asa?...

Daca tot am scos nasul, sa va spun in cateva cuvinte si despre mine. Nu am mai scris in ultima vreme nimic nici aici, nici pe FB din cauza ca programul meu a fost din ce in ce mai complicat si mai incarcat: mama a plecat acum aproape un an si nu va mai reveni in lunile imediat urmatoare pentru ca sora mea a nascut recent; acum mai bine de 6 luni am ramas fara serviciu (reduceri de personal, au folosit sistemul LIFO ca era o pozitie sub sindicat), am lucrat ca temp iar intre timp am tot cautat ceva ce nu am gasit, ca acum firma la care sunt sa imi propuna o pozitie permanenta- astept zilele astea o oferta scrisa-; iar peste toate astea, dupa o pauza de aproape 5 ani, m-am reapucat de scoala. As mai avea de dat numai 4 examene ca sa termin, si am inceput cu cel mai usor din cele ramase, FA4 pentru cine stie despre ce e vorba. Si uite asa, prinsa intr-un program intens si fara pauze cu copiii, casa, serviciul, job-search-ul, invatatul si temele, intalnirile la scoala Dianei, programarile la medici etc, am ajuns la concluzia ca as mai avea nevoie de inca cel putin 20 de ore pe saptamana ca sa fac fata la toate. Si de o vacanta mai lunga. Si sa castig la loto


Folosesc ocazia asta ca sa fac o strigare catre fetele din Vancouver. Dana si Roxana, daca vreti si aveti timp, candva de prin martie incolo (ca sa scap mai intai de examen) mi-ar face placere ne revedem si noi. Poate intr-o pauza de prinz?…

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Mi-as bucura daca si din Ontario ar mai posta cate cineva. Asa, eu va mai citesc, dar nu prea am de zis mare lucru...Mi-ar parea rau sa se stinga sezatoarea asa.
Va urez un an bun, cu sanatate si mult spor in tot ce faceti!

Mergi la inceput