La France (3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

olim, nu e vorba de dezinteres neaparat, e vorba ca gestiunea cere timp si, in general, o persoana care are deja un job nu are kef sa isi manince putinul timp liber cu mailuri si sedinte cu colocatarii. Noi si asa, cu syndic, si tot ne intilnim ca sa mai vb de problemele pe care le avem -sint o suta de apartamente aici si probleme care rasar mereu: ba cu gardianul care nu-si face treaba cum trebuie, ba cu portile automate care-s in pana, ba cu garantia decenala care se incheie si trebuie facut un raport exact de starea in care se gasesc imobilele, ba cu pisicile de la asociatia de pisici libere care enerveaza unii locatari si au pus otrava de au trebuit strinse cadavre , ba cu spatiile verzi, ba cu piscina si problemele pe care le genereaza vara, ca vin o multime de persoane dinafara sa se imbaieze, alti locatari cred ca daca sint locatari pot face chef in piscina de gasesti de toate in ea apoi etc... nu e deloc simplu.
Iar ca sa multumesti pe toata lumea ... nu se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

uita-te pe situl de la castorama, ca au multe stickere si nu toate sunt dispo in magazin, dar le poti lua online.
Plus lilipuce .com, au destul de frumoase pt copilasi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

uite stikeri cu cars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

va ma stresez cu ceva
tocmai ce am inmatriculat corsa ce il aveam cu numere de spania pe franta.
masina este din 2003, noi suntem unicii proprietari,sun la direct asurance, unde avem deja o asigurare la zafira, si surpriza , imi ofera asigurarea la 506 euro, cu franciza de 240, in conditiile in care zafira este din 24 iunie 2011, si platesc 580 de euro cu franciza.Prima data au zis ca nu asigura masina ca este din 2003 si este veche.Pai peste tot cu cat este mai veche masina cu atat mai ieftina asigurarea, ei au zis ca riscul sa provoc accidente este mult mai mare la corsa decat la zafira
este normal aceasta situatie
in Spania am asigurare pana in 7 martie 2012 si platim 230 de euro cu franciza de 180 de euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

cristinuka, pat de 140 avem deja si este cam fix, alex e ff inalt pentru varsta lui, deja are 110 cm, deci musai pat de 180 minim .
ca la alea m-am uitat si eu de mai multe ori, dar sa il luam pentru 2 ani nu merita

fetelor, multumesc de ajutor ca de obicei
chato, termin cina si dau un ochi la pagina sa vad ce gasesc.multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

va ma stresez cu ceva
tocmai ce am inmatriculat corsa ce il aveam cu numere de spania pe franta.
masina este din 2003, noi suntem unicii proprietari,sun la direct asurance, unde avem deja o asigurare la zafira, si surpriza , imi ofera asigurarea la 506 euro, cu franciza de 240, in conditiile in care zafira este din 24 iunie 2011, si platesc 580 de euro cu franciza.Prima data au zis ca nu asigura masina ca este din 2003 si este veche.Pai peste tot cu cat este mai veche masina cu atat mai ieftina asigurarea, ei au zis ca riscul sa provoc accidente este mult mai mare la corsa decat la zafira
este normal aceasta situatie
in Spania am asigurare pana in 7 martie 2012 si platim 230 de euro cu franciza de 180 de euro.


e mult, e adevarat... dar ce te tine sa contactezi alte asigurari si sa ii intrebi ce iti ofera?
dupa ce gasesti mai ieftin suni iar la directu tau si le zici ca ai oferta mai buna, asa ca ori ei iti fac asigurare sub oferta din exterior, ori pleci de la ei (cu amindoo masinile ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

chato, dar pot sa plec cu amandoua, pana se expire asigurarea de la zafira
nu trebuie sa stau pana se termina in august la ei, ca nu stiu cum se procedeaza

multumesc mult de ajutor dau un suc cand trec prin zona pe la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Noi avem asig la Amaguiz asigurarea si suntem f multumiti. Noi nu mergem cu masina f mult (la lucru mergem cu metroul, in vacanta cu avionul, deci na, cu masina destul de putin), deci am optat pt o asigurare la km.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

mcoca, la noi nu cred ca ar merge asigurarea la km, facem o gramada de km, in 2 ani de Franta avem peste 80.000 de km.
ma duc maine sa dau o tura pe la asigurari sa vad ce reusesc sa obtin, caci nu mi se pare normal sa paltesc la fel pentru amandoua.
va multumesc pentru sfaturi, ma duc sa caut ceva stikere cu carspoate reusesc sa gasesc ceva interesant sic e ne place.

gasca toata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

http://www.assurland.com/


La loi Chatel facilite la résiliation de votre contrat d'assurance :
Vous avez 20 jours à partir de la date à laquelle votre avis d'échéance est envoyé par votre assureur pour résilier votre contrat d'assurance.

Mergi la inceput