Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

pus mesaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

morning ladies!

n-am mai intrat ieri, am fost cam in priza...Eric a stat 2 zile acasa, nu l-am dus la gradi...putini muci si raguseala...dar se pare ca n-a evoluat in niciun fel asa incat azi al gradi cu el...

am pus si eu la bazar ceva pt Vladut...hainute de copii n-am aci, ca-s la ai mei in saci, depozitate...dar ajung si la banca...doamne ajuta!

in alta ordine de idei, va ziceam ca vrem sa ne mutam...ieri am fost cu o tipa de la o agentie sa vad un ap intr-o vila...m-am indragostit... sper sa si reusim sa-l achizitionam...cat de curand...dar asta inseamna sa vindem ap nostru...sa vedem cum facem...complicat...

revin!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Histamina, sa stii ca si mara e cam rea. Adica nu a dat palme in cap sau peste fata niciunui copil dar le da mainile la o parte, ii impinge asa se baga in ei sa le ia locul
Iar cu iubirea excesiva, si eu imi pun intrebarea asta de fiecare data cand face crize de nervi. O vad alintata dar nu pot sa nu o pup, sa o iau in brate sa o mangai. E copilul meu il iubesc.

Paula, si mie mi se pare ca acum incepe greul, la educatie. Imi zicea o matusa zilele trecute " primii zece ani sunt mai grei, apoi nu devine mai usor dar te inveti" :))

Ramona, la cat mai multe kile :)

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Fete dragi,multumesc de sustinere.

Eu stiu despre mine ca-s cea mai curajoasa persoana din lume si cea mai fericita, pana vine vorba de boala. Atunci imi trebuie timp sa ma repliez.

Mi-am dat seama ca vestea cu bolile astea necrutatoare ma da gata, acum 4 ani cand asa din senin ma suna fratele meu ca se opereaza, l-am adus la bucuresti, el stia ca are un nodul, avea cancer,e drept ca stadiul 1, dar frica tot ma bantuie. E mai mic decat mine cu 5 ani, avea 26 de ani, deci nu mi-am inchipuit ca i se poate intampla asta. si de acolo frica.

Incerc sa fiu rationala si sa vad ce am de facut.

Deci, streptococus agalactiae- betahemolitic de tip b , stiti ceva de el? asta mi-a iesit mie la secretia din col. se poate lua la copii, se trateaza si sotul? o sa ajung si sapt viitoare la gineco, dar pana atunci eu am tratament, dar atat. si mai am candida? asta-i aia de scapi de ea intr-o suta de ani nu?

si mi-a iesit la papanicolau- anomalii ale celulelor glandulare AGC NOS. Am intrebat doctorita evident, mi-a zis sa nu-mi fac griji deocamdata, sa fac tratament, sa repet pap-ul si daca e cazul facem biopsie in ianuarie.

Multumesc pentru raspunsuri. Pentru antibiotic tre sa iau si probiotice asa-i?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

repeta pap la alt dr.Badiu este fff bun si inchestiuni de astea ai nevoie de cei mai buni.
e cam dusa dr ta:cum adica,stai calma,ca peste 2 luni iti fac biopsie??????????????
nu ieseam pana nu imi desena si explica totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

crissteo - eu nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Eventual consulta si alt medic.

Azi dam de baut caci sarbatorim 4 ani de la nunta (eram o mireasa cu nasul rosu ca al lui Rudolf haha)

Diseara iesim cu nasii la restaurant, iar piticia ramane acasa cu sora-mea. Sper sa se descurce (mai ales la schimbatul scutecului ca Bianca mea e aici precum e si acolo)

ooana - am reusit sa cantaresc cat a mancat, revin acus cu detaliile

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

crissteo, eu am experienta in d-astea (doar am taiat din col cu juma de an inainte sa o am pe Rebeca). intrebarea e: colposcopie ti-a facut? acolo se vad cel mai bine modificarile, nu te arunci sa tai colul una-doua. Se fac analize de secretie, mycoplasma, genomizare HPV, etc. Trebuie sa vezi de la ce au aparut modificarile. Poate fi nevoie doar de un simplu tratament local (pentru asta trebuie vazut ce anume tratezi), nu te repezi sa tai. Parerea mea!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

michelle, multi multi ani inainte va doresc!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Salutari fetele.

Michelle multi ani fericiti.

Denisa cu intarziere,multi ani fericiti si voua si lui Calin multa intelepciune.

Noi azi am stat acasa,suntem cu muci pana la chiloti,azi noapte a dormit bine,dar de la 5 dim au inceput foieli maxime.Mi-e mila de el,starea lui este la fel,se joaca,energic,vioi,dar cu rauri de muci la nas.I-am dat aseara un pic de Nurofen ca facuse febra (banuiesc de la dintisorul nr 8),dar nu ii voi mai da decat in caz de repetare,in rest aspirat si atat.

Maine ma duc si eu la tuns,abia astept

Ramona la cat mai multe kg date jos.

Saddie trimite-mi si mie pe mail plz despre Monti.Am cartea in format pdf dar timp s-o citesc din pacate.Si te mai rog sa scrii acel dulce facut de tine din migdalele ramase de la lapte,cu cacao si nu mai tin minte ce.

Crispo atat de tare te-am suparat de nu mai intri deloc???

Paula tu cum mai esti???

Cristeo sper sa nu fie nimic grav,ci doar o eroare medicala

Eladea iti doresc sa va iasa planurile asa cum vreti voi.

Cu Paul nu am probleme cu violenta in public,in schimb daca vede o suzeta la cineva se duce sa o ia,ori o arunca ori o baga in gura.In rest e cuminte foc,a mai tras el o palma la o fetita,dar nimic grav.Dar daca incerc sa-l duc acasa si el mai vrea in parc ma smuceste,trage si ma musca.Atat!!
Cu taica-so e gelos,daca ma vede ca ma ia in brate in pat,in nici 2 sec e intre noi,urland ca's doar a lui si atat.Iar daca vede alti barbati pe langa mine se duce si tipa la ei.Eu l-am calmat pe Ovidiu spunandu-i ca nici daca as vrea nu am cum sa-l insel ca face urat fiu-so si se afla treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

adriana, btz - Multumim, asemenea!

ramo - la cat mai multe kg date jos!
Cum e supa de dovlecei/ zuchini?

eladea - succes cu noua locuinta!


Gata, am culcat-o pe Bianca. Azi am cantarit ce a mancat la pranz:
- rosie: 40g
- pilaf cu legume: 75g
- carne vita fiarta: 14g (era un cubulet mai micut)
- supa de rosii: 130g
- paine: 5g
Total 260g



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput