HERPES !!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Din pacate fac si eu parte din club imi apare herpes cand am o perioada stresanta (prelungita) sau cand nu beau lichide cat ar trebui... ideea e ca s-a spus aici ca virusul si-ar face de cap cand imunitatea e slabita, teoretic as inclina sa cred ca da, insa atunci inseamna ca avem tot timpul imunitatea slabita?? Intr-adevar vreun an nu mi-a iesit niciodata, dar de la o vreme apare periodic si, mai ales, in perioada menstrelor La mine functioneaza inca crema cu aciclovir, nu am alta varianta, oricum, iar pastile nu as inghiti special pt asa ceva.
Intrebarea mea ar fi: cum facem sa crestem imunitatea aia? Ca daca stressul tot acolo e, nu stiu ce sanse de izbanda avem...eventual calmante?!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Blue eyes, si eu sunt medic si la herpes prefer sa nu iau deloc antivirale. De recomandat da, insa optiunea mea personala este NU. In schimb, mai iau isoprinosin si multa vitamina C.

Off topic: nu mi se pare, dar tu chiar nu ai ce sa faci decat sa o hartuiesti pe XIO. Iar asta cu influentatul cu ce scriem pe aici: oare de ce nu se ia lumea dupa mine cand combat fumatul in timpul alaptarii (chit ca unele mame sustin aiurea ca merg)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nina, si eu am incercat ala dar nu m-a ajutat....tu cat timp l-ai tinut? Si te-a ajutat in maniera din reclama, sau dpdv simptomatic?

Blue eyes, ti-am scris mesaj, ca deja ai facut o varza din topic. Daca doresti sa mai scrii despre caracterul meu sau sa faci evaluari psihologice fa-o pe PM. Daca te faci ca nu intelegi ce scriu doar ca sa iti iasa ceva si sa spui cat de insensibila sunt, fa-o pe PM, daca ai nevoie de aplaudaci sau vrei sa impresionezi audienta, du-te la ZZ si scrie acolo, ca este subiect special.
lasa subiectul asta in pace!


Danat, poti sa iei propolis in fiecare dimineata, un complex de vitamine, miere, etc.
Anul trecut sau acum 2 ani cand era isteria cu gripa si decesele, cum mergeam prin spitale, am cumparat Imunoplant, nu am avut nici o problema desi daca nu luam o viroza macar tot pescuiam (au fost niste circumstante propice virozei). Nici nu il simti daca il pui in putina apa.
Pt. cure medicamentoase, se poate face Polidin injectabil:
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2187

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terishka spune:

mie tocmai mi-a aparut un herpes la deget. medicul mi-a dat analize pentru a vedea cum stau cu imunitatea si ele sunt foarte bune.

cand am herpes mai dau cu zovirax crema, dar nu intotdeauna, am observat ca nu face o foarte mare diferenta. nu am incercat inca tratamentul cu antivirale, din acelasi motiv descris si de xio. mie insa tinde sa imi reapara herpesul destul de des in ultima vreme. cand termin cu alaptatul parca m-ar tenta sa incerc si tratamentul cu pastile, ca doar-doar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Xio,pe mine plasturele m-a ajutat sa scap de intepaturile si mancarimile pe care le ai in primele zile si a reusit sa il usuce destul de rpd. cred ca in 4 zile nu mai aveam nimic. Recunosc, ca am stricat vreo doua pana am reusit sa le lipesc...insa pana la urma am reusit si a fost chiar ok. Plus ca parca face sa nu se mai vada asa urat herpesul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

eu am scapat mai repede punand pe herpes putina tinctura de propolis

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua,

Baietelul meu in varsta de 6 ani a facut herpes in urma cu 2 zile. Este putin mai jos de buza inferioara si cand il dau cu crema, nu rezista mult pt ca isi da cu limba tot timpul. Pot sa-i lipesc un plasture peste herpes dupa ce il dau cu zovirax? mai are efect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu cerd ca se poate lipi plasturele peste crema. dar incercati. la copii e mai dificil decat la adulti.

**Fur is for petting***
http://accesoriisihaine.blogspot.com
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

sufar si eu de herpes !
ca sa-mi intaresc imunitatea doctoritza mea m-a sfatuit sa iau echinacee. fac o cura de echinacee o data pe an .
si o data pe an iau 7 zile aciclovir .

la mine functioneaza pentru ca au trecut cativa ani de cand nu mi-a mai iesit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Maraki, cu siguranta nu poti lipi plasturele peste crema.Se lipeste greu si pe uscat, dar daca l-ai pune peste crema?

Mergi la inceput