Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***361***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Wow, Anca, pentru prima data pe forum, cred ca cineva te-a enervat, si cineva-ul asta sunt eu. Cunosc foarte bine vorba aceea, si chiar sunt de acord cu ea. Ti-am inteles si tie punctul de vedere, desi nu sunt de acord cu el. Eu am reluat subiectul sub forma de gluma, pentru ca am vazut ca tii la ea. Imi pare rau ca te-am deranjat, chiar nu mai avea niciun rost sa dezgropam morti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetelor am inceput si noi operatiunea olita. Daca ieri l-am schimbat de vreo 5 ori de pisu si asta numai seara, astazi a fost mult mai bine La pranz i-am pus pampers la somn si acum seara a facut de 2 ori pisu si un phoo Sunt foarte mandra Insa la ultimul eveniment, care a fost treaba mare, s-a ridicat fii-miu asa de entuziasmat ca a varsat tot continutul pe covor S-a si speriat saracul un pic, dar l-am linistit ca este ok. Suntem pe drumul cel bun si noi Sper sa scapam de pampers pana vine fratiorul, sa-i predea stafeta

Olga, mamica lui David iepurasul si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Acum sa fac si portretele. S-ar putea sa sesizati oboseala cronica de care sufar acum, asa ca imi cer iertare

So, eu voi fi foarte sincera si voi scrie ce imi place la persoanele respective si ce am observat ca deranjant pt mine. Chiar ma folosesc de acest exercitiu, ca sa imi dau seama ce anume nu imi place sau nu accept la mine (se spune ca modul in care ii vedem pe ceilalti este oglinda felului in care ne percepem pe noi – inclusiv ceea ce ne e greu sa acceptam la noi) , dar si ce imi place, asa ca ii multumesc lui Moni pentru initiativa. Si sper sa nu se supere nimeni.

NOVUS – Este tonica, plina de viata, o persoana pe care te poti baza, o prietena de nadejde, o fata cu care m-as infrati oricand si in orice proiect. O mama devotata, sotie iubitoare, grijulie fata de mama si bunica ei. O fata pe cinste cu alte cuvinte.
Ce m-a deranjat cateodata – mi s-a parut usor individualista – in excursii m-a “socat” un pic initial atitudinea ei transanta cu privire la mersul in grup, asteptatul unul dupa altii, etc. Ulterior mi-am dat seama ca e mult mai eficient sistemul asta. Si din aceeasi gama, uneori am perceput-o ca rece si impenetrabila in ciuda jovialitatii si a exuberantei, dar cred ca i se trage de la sangele nemtesc pe de o parte si de la acea imposibilitate de a-si deschide sufletul suta la suta de care spunea si ea, pe de alta parte.

INAPREDA – Ina e o oglinda f buna pentru mine. Asa ma vad si eu, plina de intrebari, de framantari, ma tot intreb daca fac bine sau unde gresesc. Totusi, parca eu nu despic asa firul in paispe (sau poate nu realizez asta). Ce imi place f tare la ea este ca se respecta ca femeie si isi ia acel timp pentru sine, atat de important pentru echilibrul fiecaruia. Si imi place f mult cata rabdare are cu Ian, recunosc ca imi scot palaria in fata ei la capitolul asta.
Ce mi s-a parut aiurea a fost toata acea perioada de degringolada, depresie in care se gasea, cu postari ametitoare, dar apoi am aflat motivul si am inteles si mi-am cerut iertare de la ea in gand.
Apoi mi se pare ca uneori este prea radicala in ceea ce priveste cresterea copilului, dar este evident din exces de iubire.

DODO - o apreciez pentru felul in care lupta pentru copiii ei dar si pentru faptul ca gaseste resurse in a-i ajuta si pe altii. Eu o vad exact "mama-leoaica", capabila de orice pentru a-si apara puii. Nu stiu care alta in locul ei ar mai gasi putere sa zambeasca, sa fie recunoscatoare pentru tot ceea ce are, sa daruiasca atat iubire neconditionata copiilor ei.
Ce mi se pare este ca s-a lasat "coplesita" de sistem, ca s-a resemnat, dar sincer, nu o judec si ma gandesc cam la cati metri sub pamant (moral si poate nu numai) as fi fost eu in situatia ei. Asa ca, jos palaria. Si DODO, foarte bine a zis GAZA, lasa-te suprinsa de viata, nu iti pierde speranta, nu stii ce cadouri exista pregatite pentru tine de acum inainte, nu le refuza numai pentru ca tu stii ceea ce a fost pana acum si situatia pe care o ai acum si crezi ca ceva mai bun nu se poate intampla. Se poate, trebuie doar sa crezi

ANAMARIAME - si in ea ma regasesc. O simt sensibila (uneori prea), nostalgica, cateodata inadaptata timpurilor noastre. Uneori mi-a lasat impresia ca este undeva pe un piedestal si nu permite celorlalti sa ajunga la ea. Inca nu mi se pare ca o pot "citi" foarte bine, dar o simt calda si iubitoare.

BIANCA - o admir pentru cat este de directa, pentru relatia deschisa pe care o are cu Robert, pentru felul dezinvolt in care il creste pe Vladimir. Are un spirit liber, iar mie mi se pare ca este genul de tipa care, orice ar face sau nu ar face, este populara si gata.
Recunosc ca uneori mi s-a parut "fitoasa" ca nu a vrut niciodata sa ni se alature la intalneli si, ca si alte mame de aici (INAPREDA, ILINCA,DYANA, etc) mi-a starnit de multe ori intrebarea "Mai femeie, dar tu chiar esti perfecta, pe tine nu te enerveaza copilul ala cu nimic?"

Am omis pe cineva? La urmatoarea tocanita ma bag sa fiu tocata. Si puteti sa ziceti de de toate ca nu ma supar.

A, bine ai revenit Shasa

GAZA, eu am asa o memorie de furnica in ultima vreme ca zau daca mai reusesc sa imi amintesc cu lux de amanunte faza de la Danes. Cu siguranta insa stiu ca nu ai fost tendentioasa (asta mi-as fi amintit). Va pup si mie- dor de voi! Si ma bucur ca v-ati adaptat, e normal sa existe si +-uri si -uri, ce ma pune pe ganduri e cat de mult s-a schimbat starea de sanatate a Gazulinei.

Si apropos de asta, inca una si ma duc: Ana iarasi e bolnavioara, adica nici nu stiu ce sa mai zic, ieri a avut niste crize de tuse de numa, diagnosticul a fost bronsita (astazi am aflat ca defapt e un bronhospasm, ca e o hipersensibilitate pulmonara care se manifesta prin astfel de crize declansate de x factori - virus, alergie, etc). Azi nu a mai tusit deloc, e pe aerolosi si diverse siropuri din nou, sper totusi sa fie ceva de scurta durata.

Ba nu, nu ma duc, ca mai zic una - noi ne-am mutat de duminica seara. Adaptarea cu socrii e mult mai buna decat speram, eu m-am schimbat mult in atitudine si sunt recunoscatoare pentru asta. Lucrurile sunt in continuare in sacose, dar zau daca imi mai pasa. De maine se apuca muncitorii sa lucreze, asa ca...se zice ca se comite, sa fie intr-un ceas bun

Acu chiar ma duc, va puuuup!


Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

SHASA, bine ai revenit... zisei io dupa 2 capitole.

Io votez pt autocaracterizari amu si aici, pana la final o sa uitam care ce a zis, deci io zic sa nu lasam sa se raceasca ciorba.

Cand incepe tura urmatoare??

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

1. Doresc sa (re-) citesc o carte "usoara" da "cu tilc" si, eventual, "de corazon". Ce recomandati?
Isabel Allende - Ines a sufletului meu (asta este penultima citita si mi-a mers tare bine la corason ), Frederic Beigbeder - Dragostea dureaza 3 ani, Pascal Bruckner - Hotii de frumusete

2. Ce am putea face -concret dar la indemina- pentru a deveni "un om mai bun"?
Mie personal imi face bine sa ajut pe cineva necunoscut dar acre are nevoie de ajutor, macar 1 data la o luna, doua - ma face sa dorm mai bine Dar sigur nu acesta este secretul. Cred ca in primul rand trebuie sa vedem in oameni si partea lor buna si sa-i acceptam asa cum sunt (ma refer mai ales la cei apropiati)

3. Care e activitatea preferata impreuna cu copilul/si consoarta, eventual?
Pfuu..din pacate in ultima vreme sunt foarte scurte momentele cand suntem toti 3 impreuna asa ca savurez cu placere cand David se joaca cu taica-su cele maxim 30 min pe zi. Cred ca cele mai frumoase clipe sunt acele cand plecam in excursii caci are mai mult timp de noi.

4. Cum va sarbatoreati ziua de nastere cand erati copii?
Din pacate nu mi-am sarbatorit-o niciodata cat am fost mica, dar nici apoi cand am crescut mai mare. Nu stiu cum se facea ca mama era mai mereu plecata exact de ziua mea in delegatii prin alte orase sau alte tari. Ma mai alegeam cateodata cu cate un tort. Eram cam invidioasa pe sora mea mai mica (cea mijlocie, Aliona) caci la ea se nimerea mai mereu cu petreceri si cadouri.

5. Care a fost cadoul primit in copilarie care v-a fost cel mai drag?

A venit mama intr-o noapte de la Moscova si ne-a adus un joc pe TV. Nici nu auzisem de asa ceva, dapoi sa am si parte de unul...Am fost fascinati cu totii si ne-ma jucat pana dimineata. Nu va mai povestesc zilele ce au urmat...era tot cartierul abonat la noi acasa

6. Care e prima voastra amintire? (cea mai veche)

Eram pe un teren de joaca cu fratele meu si verisoarele mele si ne jucam. La un moment am zarit-o pe mama si am alergat spre ea si am luat-o in brate. Tin minte ca eram atat de fericita si sufletul meu era plin de dragoste. M-am simtit atat de bine si tin minte si acum sentimentul acela de siguranta ca langa mama nimic rau nu ti se poate intampla niciodata. Dupa aceea ne-a facut poze. Am si acum pozele acelea. Aveam in cap cu totii in cap niste caciuli tare haioase

7. Cum vi se zicea cand erati copii?
Olea si Olishka. Olga mi s-a zis doar la scoala si de cand ne-am mutat in Ro.

8. Care e cea mai frumoasa surpriza pe care ati facut-o sotului si care e cea mai frumoasa pe care v-a facut-o el?
Ar fi mai multe, nu stiu sa le pun intr-un clasament.

9. Amintiti un obicei mostenit din familie, pe care-l perpetuati la randul vostru.
Stiu sigur ca exista, dar acum nu-mi vine nimic in minte.


10. Descrieti un personaj pitoresc din familie (indiferent cat de departe in timp) sau povestiti o legenda din istoricul familiei.
Ar fi mai multe personaje, dar cel mai apropiat este fratele meu. Pana la 18 ani a dus o viata tre nebuna, era un rebel care nu rata discotecile, femeile il iubeau ( a avut o aventura chiar si cu invatatoarea mea pe la 17 ani - era tanara si frumoasa), avea mereu prietene mult mai mari decat el, lipsea mult de-acasa si nu credea deloc in Dumnezeu, chiar o supara des pe mama caci facea misto de icoanele ei. Dupa 18 ani i s-a intamplat ceva (nici pana in ziua de astazi nu stiu exact ce a patit) si s-a schimbat la 180 de grade. Am avut o perioada cam nasoala in casa, caci nimeni nu stia ce se intampla cu el, zacea in pat, arata ciudat, bolnav nu era. Am aflat ca a avut chiar ganduri de sinucidere. A inceput apoi sa frecventeze bisericile, si-a donat toate hainele pe care le avea la saraci (aici l-a cam certat mama caci ramasese cu un rand, doua de haine) si cam peste jumatate de an a plecat la o manastire. A studiat acolo, caci aveau si scoala, cam un an si ceva. Devenise un alt om. Apoi isi dorea foarte mult sa se calugareasca, dar inainte de asta a zis ca vrea sa vuiziteze muntele Athos. A plecat in Ucraina caci avea nevoie de o viza (el este nascut acolo) si in zilele in care astepta sa-i iasa viza mergea la biserica si se ruga. Acolo s-a indragostit de Victoria, actuala lui sotie (o fata orfana care mai avea doar bunici, dar nici acestia nu erau ai ei) si ea de el si n-a mai plecat la nici un munte Athos S-au casatorit in cateva luni, fartele a devenit preot, iar acum la varsta de 29 de ani este preot intr-un sat din Ucraina (unde sunt si foarte multi romani) are 8 copii (2 ai lui si 6 infiati) si se chinuie tare mult sa construiasca un orfelinat si o manastire.

11. Faceti un Top 3 (5) al "bluzurilor" pe care preferati sa va "unduiti" in prezent alaturi de consoarta.
Cristi nu prea este fan sa danseze. Rar se intampla sa mai dansam si noi la cate un eveniment, dar chiar nu avem preferinte...

12. Credeti in prietenie sincera intre un barbat si o femeie?
Cred , dar niciodata nu am avut parte de asa ceva si aici nu vreau sa aprofundez caci nu vreau sa credeti ca ma laud

13. Cu cine va intelegeti mai bine, cu femeile sau barbatii?
Cu femeile

14. Aveti vreo prietena in adevaratul sens al cuvantului?
DA - verisoara mea Catalina pe care o iubesc tare mult Suntem prietene de mici si avem muuuulte amintiri frumoase impreuna. In fiecare week-end vine pe la noi si ne luam fiecare doza de afectiune. Si Craciunul la fel il petrecem mereu impreuna si multe alte sarbatori (chiar duminica a fost ziua ei si si-a serbat-o la noi, la fel ca si anul trecut). Imi place ca este mereu sincera cu mine si mereu ma ajuta cu ce am nevoie, daca nu poate macar ma sfatuieste ce as putea sa fac. Si sincera sa fiu, in ceea ce priveste de estetic mereu parerea ei este pe primul loc. Nu mai zic ca il iubeste pe David ca pe propriul fiu. Abia asteapta mereu sa-l vada si sa doarma cu el. Normal ca o iubesc si mai mult pentru asta. As putea sa scriu pagini intregi despre ea caci o iubesc mult, dar ma opresc aici. Aaaaa, eu am tuns-o la chelie

15. Care e frecventa cu care mai apucati sa stiti-voi-ce si ...doza de chef care va mai anima in aceasta directie ?
Acum zeroooo. Intelegeti voi de ce...Dar inainte sa raman gravida mergeam chiar bine treaba...

Pe David habar nu am cand l-am conceput si la fel si pe fratiorul lui. Cateodata stau si ma intreb si eu daca sigur sunt ai mei Caci nu-mi ies deloc calculele...

Olga, mamica lui David iepurasul si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

PISIK, succes la renovari si sanatate Anei.

Sanatate si Evei!

...si scuze pentru Floric, uitai sa urez lui Rares.

------------

Eu am avut azi o zi foarte faina cu "copiii" mei (cel mai mic e cu 10 ani mai mic decat mine, gizzz, am imbatranit, cel mai mare e de-o varsta cu mine ). Care, fiind in majoritate musulmani, m-au rugat sa schimb orarul, ca sa se poata duce la moschee vinerea dimineata culmea e ca ii si inteleg. Bine ca chinezii is comunisti si n-au pretentii d-astea religioase

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aaaa, OLI, pe tine te ratasem la urat. Sanatate! si pe Simona am uitat s-o urez... sper ca gata, terminai!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mesaj pentru fetele din Bacau (Ramona si Alexandra): credeti ca puteti rupe o juma' de zi de la gura pentru o actiune umanitara? Un Mos Craciun pentru niste copii aflati intr-un soi de spital? Se vor strange cadouri pentru ei, trebuie numai sa le duca cineva si sa le spuna o vorba buna... cineva tare

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Ce surpriza placuta, intru sa vad ce mai faceti si dau de postarile Olishkai si ale lui Pisik, va pup mult si mie tare dor de voi. Taare mi-ar fi placut sa fiu mai aproape de tine Oli, acu cand burtica e mare si vei fi dinnnou mamica. Pisik bafta cu renovarea, sa se termine repede.
Si daca vad ca s-a redeschis trendul chestionarului, am sa-l completez si eu.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

1. Doresc sa (re-) citesc o carte "usoara" da "cu tilc" si, eventual, "de corazon". Ce recomandati?

hmm... in ultimul timp nu prea am citit carti usoare si nici de corazon, dar ti-as recomanda Tuareg de Alberto Vazquez-Figueroa, este o carte plina de talc, imbinata cu realitate si e si destul de usoara.

2. Ce am putea face -concret dar la indemina- pentru a deveni "un om mai bun"?

. In primul rand ar trebui sa vrei si sa constientizezi ca poti fi mai bun. Apoi eu cred ca cel mai important este sa privesti mai atent cu mai multa intelegere pe celalalt. Sa te pui in postura lui, sa percepi oamenii si situatiile in intreg ansamblul lor si nu ca o metafora a unei teoreme sau a unor judecati de valoare. Si cand ajungi cu adevarat sa-l vezi pe celalat atunci iti dai seama ca singura metoda de a demonstra ca esti un om bun este actiunea. Sa-l ajuti pe celalat prin actiune si nu doar prin intentii bune dar nefinalizate, sustinere verbala, mentala, raliere la un curent etc. Mai pe scurt, cred ca ar trebui sa fi mai tolerant cu cei din jur si sa te implici activ in a-i ajuta.

3. Care e activitatea preferata impreuna cu copilul/si consoarta, eventual?

Sa ne jughinim in pat toti trei, sa-i aud rasul cristalin si sa-i vad bucuria Gazei ca e cu amandoi. Si ar mai fi prima dimineata din weekend cand luam micul dejun toti trei si dansam si ne facem planuri de plimbare fara graba din timpul saptamanii.
Iar activitate mea doar cu ea, adormitul de seara cand povestim cate in luna si in stele, cand imi cere sa-i cant si canta cu mine parafrazand catecul de leagan asa cum il simte ea, cand se gheia o pauzaste in bratle mele si simt cat de mult ne iubim.

4. Cum va sarbatoreati ziua de nastere cand erati copii?
Cam toate zilele de nastere mi le-am sarbatorit acasa cu musafiri copii. Numarul lor a variat in functie de varsta. Cand eram mai mica erau prieteni cu copii si vecinii mei, apoi au fost si colegii de scoala dar niciodata nu au fost foarte multi. Stiu ca mama si tata se dadeau mult peste cap sa-mi faca o zi placuta. Mama imi facea mereu un tort de ciocolata care era moartea copiilor si acu il adoooor dar de care atunci nici nu ma atingeam, facea aperitve in forme hazlii, barcute din tartine, ciupercute din rosii si oua, etc. Daca era si tata acasa el ne organiza jocurile, ne facea teatru de papusi. Daca nu era tata stiu ca de multe ori eram cam plictisitor pentru musafiri (asa imi aduc eu aminte) desi aveam toata sufrageria la dispozitie si toate jucariile.

5. Care a fost cadoul primit in copilarie care v-a fost cel mai drag?

Cand a venit tata dintr-o delegatie mi l-a adus pe Boc. Boc era un catel cafeniu, culcat pe labe, cu urechi pufoase si ochi calzi si maaare, dar foarte mare nu vazusem niciodata in magazine un animal de plus asa de mare. Toata ziua il calaream pe Boc si ma lipeam de el cand vroiam sa ma simt in siguranta. Si acum il mai am si vad ca a avut succes si la Mitzi a mea.

6. Care e prima voastra amintire? (cea mai veche)

Poate nu o sa ma credeti dar cea mai veche amintire a mea e de cand eram bebe. Imi aduc aminte o lumina difuza, calda si vad mainile mamei deasupra mea imi aratau o jucarie. Amintirea e insotita si de senzatii, ma simt mic ca un bebe si sunt intinsa intr-un patut. E tare greu de descris si mult timp am crezut ca a fost un vis care apoi mi-a ramas in memorie dar i-am povestit odata mamei cum arata jucaria si mi-a spus ca era o jucarie de cand eram eu mica si mi-a agatat-o la landou. Poate nici eu nu as fi crezut dar am o memorie fff buna a copilariei mele asa ca eu cred cu tarie ca acesta e cea mai veche amintire a mea si are un loc aparte in sufletul meu. Urmatoarele amintiri ar fi din jurul varstei de trei ani si sunt multe si variate, majoritatea legate de excursii sau de persoanje intalnite.

7. Cum vi se zicea cand erati copii?
Verisorii mei imi ziceau Cacudia, pentru ca asa ma strigam eu pe mine cand eram mica. Bunicul imi zicea, si mi-a zis muult timp si cand am fost mare Clodi. Prieteni de joaca imi ziceau simplu Claudia.

8. Care e cea mai frumoasa surpriza pe care ati facut-o sotului si care e cea mai frumoasa pe care v-a facut-o el?

Dupa cum spune el cea mai frumoasa a fost cand eram doar prieteni si m-am incumetat sa fac singura, fara stirea lui, un drum destul de greu de la Sibiu la Curtea de Arges cu rata, autostopul etc. ca sa-i fac surpriza de a fi langa el de ziua lui. El mie mi-a facut multe si marunte dar foarte importante pentru mine.

9. Amintiti un obicei mostenit din familie, pe care-l perpetuati la randul vostru.

Sa tin o legatura stransa cu familia largita (bunici, veri, matusi). Sa ne sunam, sa intrebam de sanatate, sa ne uram "La multi ani", etc

10. Descrieti un personaj pitoresc din familie (indiferent cat de departe in timp) sau povestiti o legenda din istoricul familiei.

Eiii... aici as putea povesti o gramada pentru ca am avut bunici si strabunici cu povesti de viata extraordinare.
Am o poveste frumoasa (cel putin pentru mine), pe care unele dintre fete deja o stiu. E o poveste gen Romeo si Julieta dar cu final fericit si e cea mai indragita in familia mea. Personajele sunt strabunicii mei din partea mamei. Locul Poiana Sarata, in pasul care face trecerea dintre Ardeal si Moldova la aprox 5km de Oituz. Fiind o trecatoare pentru comert inca din cele mai vechi timpuri atat strabunica mea (pe care am sa o denumesc asa cum ii ziceam eu, Maica Buna)cat si strabunicul (Tata Mare) sa trageau din vechi familii de negustori. Maica Buna se spune ca era de-a lui Bulgaru, o veche familie de negustori bulgari iar Tata Mare de-a lui Pascalinii, o veche familie de negustori italieni. Cele doua familii nu se suportau de loc ba chiar se urau. Evitau orice contact. Despre Bulgari se zicea ca sunt caposi (incapatanati) iar depre Pascalini ca sunt gura sparta si numai gura e de ei. Dar uite ca se face ca baiatul cel mare al lui Pascalinii (Tata Mare) care era tare frumos de toate fetele intorceau capul dupa el dar si foarte iscusit in a manuii caii, s-a indragostit de fata bulgarului. Iar fetei bulgarului (Maica Buna) care era tare rusinoasa si la locul ei i-a cazut cu tronc baiatul Pascalinilor. Si desi cele doua famili nu se suportau si s-au impotrivit cu inversunare, cei doi tineri s-au casatorit si si-au intemeiat o famile foarte frumoasa.

11. Faceti un Top 3 (5) al "bluzurilor" pe care preferati sa va "unduiti" in prezent alaturi de consoarta.

N-as putea sa fac un top . Noua ne place tare mult sa dansam, ne place muzica veche asa ca toate melodiile de acest gen ne sunt la suflet. Si ar mai fi si melodiile din Dirty Dancing pe care cu siguranta nu le ratam.

12. Credeti in prietenie sincera intre un barbat si o femeie?Da.

13. Cu cine va intelegeti mai bine, cu femeile sau barbatii?

Intotdeauna m-am inteles mai bine cu barbatii. Desi se pare ca de cand am devenit mama acest lucru s-a mai schimbat nitel.

14. Aveti vreo prietena in adevaratul sens al cuvantului?

Da. Desi nu stiu care este adevaratul sens al cuvantului, pentru ca prietenia noastra e atipica. Nu stam toata ziua bot in bot, ne vedem din an in pasti dar de fiecare data cand ne vedem e ca si cand am fost despartite doar o zi. Rezonam perfect una cu cealalta si stiu ca daca i-asi cere ajutorul s-ar da peste cap pentru mine. Si chiar daca ne vedem rar, a fost mereu langa mine in momentele importante cand am avut nevoie. Din pacate nu mai dau de ea acum de cand am plecat si sunt cam ingrijorata.

15. Care e frecventa cu care mai apucati sa stiti-voi-ce si ...doza de chef care va mai anima in aceasta directie ?

Cam rar. Doza de chef este dar cu sincronizarea stam cam prost.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput