Prietene la bine si la greu - 144

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am mai avut o sangerare tot asa dupa amiaza asta.
am vagi senzatii de contractii si durerea de burta e aproape inexistenta.
maine la 9 am eco, sa vedem daca ma lamureste si cu privire la sangerarile astea.
sunt cam pesimista



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

am mai avut o sangerare tot asa dupa amiaza asta.
am vagi senzatii de contractii si durerea de burta e aproape inexistenta.
maine la 9 am eco, sa vedem daca ma lamureste si cu privire la sangerarile astea.
sunt cam pesimista



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Of of .va fi bine ,tinem pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ramonika, eu am patit asa la prima sarcina. Am sunat medicul si pentru ca era vineri mi-a prescris repaus la pat si medicatie pana luni cand am mers la cabinet. Nu mai stiu ce am luat atunci, dar pe termen lung am luat no-spa si utrogestan.
Incearca sa stai linistita pana maine, sunt lucruri care se mai intampla in primul trimestrul, maine iti va spune medicul ce trebuie sa faci ca sa fie totul in regula.

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

La multi ani Matei! Sa cresti mare, sanatos, voios si norocos!

La multi ani Doz! Sa-ti dea Domnu multa santate, fericire si tot ce-ti doresti tu!

Ramonik tinem pumnii stransi stransi sa fie bine

Mami fericita de Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani, Matei!


Sa cresti mare,sanatos si norocos!!!

La multi ani, Dozz!

Sa fii sanatoasa si fericita impreuna cu familia ta frumoasa!

Ramonika
,imi pare rau sa aud ca treci prin asa ceva...si mie mi s-a intamplat,si,dupa cum spunea si Magda, a trebuit sa stau in pat(o perioada nu aveam voie nici sa merg) si sa iau No-Spa si nu mai stiu ce(in Japonia).
Evita orice fel de activitati,si mai ales,sa o iei pe Sandra in brate(sunt sigura ca sotul te va ajuta),si sper sa vii cu vesti bune maine!

Am facut pozici,dar cu netul meu,cred ca mi-ar trebui o sapatamana sa le descarc!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello!
Rasfoiesc prin urma sa vad ce mi-a scapat in ultimele zile. Dar pana atunci va zic ca la noi continua crizele ,dar s-au mai rarit .Ultimele nopti au fost ok ,fara plansete ,fara treziri cu exceptia micilor pauze de tzitzi .Ma cearta mereu cu "lasa-ma pashe" ,iar mie mi se pare tare amuzant.

Si Stefi e agitata rau in ultimul timp ,ma oboseste cumplit ,iar seara abia astept sa se culce sa -mi trag sufletul.Se cearta aproape continuu cu Iustin ,sunt numai tipete in casa asta .
Dar si cand se joaca frumos nu mai pot de dragul lor . Isi fac tot felul de roluri ,pe care chiar si Iustin a inceput sa le inteleaga si se distreaza bine ,dar nu pt mult timp pt ca zilele astea e ceva in aer si se iau la cearta.
Gradnita este acum pe placul ei .Au facut paine ,au framantat-o cu pumnisorii ,au vizitat o brutarie , au facut cioco de casa .S-a imprietenit cu un baietel cam nazdravan si nu stiu daca nu cumva de-asta -i agitata si acasa .
La ea in grupa au fost prezenti in ultimele zile doar 8 copii ,restul pana la 31 au facut varicela .Asa ca ma bucur ca noi am facut in iarna cand eram toti acasa . Varilixul nu l-as fi facut ,varicela e o boala usoara doar ca e nevoie de pauza mare de colectivitate .

RamoC ce mai faci ? Ce-ai mai facut la job?

Angi ai disparut iar fara povestile despre sarcina promisa . Si poze noi ne mai arati ?

Monis parca as fi scris eu despre Iustin ce ai scris tu pe 2 nov despre Santi .A fost foarte tare cu chestiile de pe dulap . Si mie mi se pare ca a crescut mult puiul de cand vorbeste toata ziua. Nu mai pot dupa gurita lui .
Saracul fratele tau ,ce s-a mai chinuit cu gradinita .Si eu am detestat-o si am plans in fiecare dimineata .
De rinita alergica cum zici ca ai scapat ?
Imi pare rau ca ti-am dat multe batai de cap cu pozele alea .

Andre vreau povesti si poze cu Chiara . Cum se simte la Cluj?
Parca am citit ca ai vorbit cu cuscra ta .Ce mai fac ei ?Imi e dor de ei .

Dana mai fa te rog publice pozele din august sa le vad si eu .
Edit
le-am gasit ,sunt minunati cu totii !
Cele de la ziua lui David sunt frumoase rau ,ca de obicei . A crescut tare frumos David ,are un bilant excelent .
Vaccinul antimeningita la noi nu e in schema obligatorie.Ror-ul se face la un an si la sapte ,asta in Ro .
Imi pare rau ca esti tristuta cu glicemia ,precis e de la hormoni si nu prea ai ce-i face .Gandrste-te doar ca vor trece iute astea doua saptamani.


Licu ce voinicel e Dragos !
Tin pumnii sa se rezolve repede cu putin masaj posibilul torticolis .
Ia uite ce scriai tu in 4 nov " invidie+++ la maxim pe Monica care in loc de bb2 se concentreaza sa dreseze un beagle, pfoai sunt asa deliciosi cainii din rasa asta!!" iar 3 zile mai tarziu a venit Monica cu vestea cea mare .

Mi-a placut mult cum ai povestit despre voi . Nici pe mine nu m-a bagat in seama Stefi la spital,iar cand am venit acasa abia astepta sa sara pe puiul mic si sa-l dragaleasca asa si asa .
La ea au aparut si momente de gelozie ,obisnuia sa-l traga de maini pe Iustin cand era cu capsa pusa .Ma durea inima cand o vedeam asa ,dar a fost destul de intelegatoare de-a lungul timpului.
Iustin in schimb este tare gelos acum .Nu suporta sa o vada la mine in brate ca lasa orice si vine si el in brate sau cere tzitzi . In cazurile rele incearca sa o dea jos de pe mine.

Cuscri cum te impaci cu noul stil de viata ?La ce ora o iei pe Sabi de la cresa? Cred ca pana la ora de nani zboara rapid orele si nu ai timp de nimic. Printesei cum ii mai merge la cresa?
Of ce femeie mai e si sefa aia a ta ...
Ai ramas datoare cu pozele de la party ,dar te mai pasuiesc o vreme ca stiu ca numai de astea n-ai tu timp acum.

Livia ma bucur ca a venit tati acasa .Imi place mult setul de construit ,sunt siguura ca si Janisz il va agrea.
Am vazut si pozele ,sunteti tare frumosi !

Cory ce bine sta Andrei cel vorbaret cu imunitatea .Bravo !

Lumi ce fain ca Alexa face diferenta intre romana si engleza .Cred ca-i tare rau cu what s that.Unde sunt pozicile de ieri ???????
Va tin pumnnii sa luati cea mai buna decizie cu servici /gradinita . Ce fain ca vine tatiii !

Marijan ce ati mai tras cu viroza ,Cum este micuta acum?

Miany cred ca iti e tare greu cu turele de noapte .Ce scump trebuie sa fie David cum te iubeste ,se vede ca ii lipsesti cat timp esti la servici dar sunt sigura ca e alintat in acest timp .Lucrezi intr-un spital?

Tina pup vorbaretul si mancaciosul ,sper sa iasa curand maselutele sa nu mai chinuie baiatul .
Poate ca nepotica era doar obosita de ziua ei sau era in toane proaste . Nu numai noi ,adultii putem avea zile sau toane rele. Nu fi supi pe ea .

Dymo ma bucur ca se simte bine Danut la terapie .Va doresc sa ajungeti la Viena asa cum va doriti. Noi am fost cu Stefi inainte sa aiba 2 ani la Budapesta ,Viena ,Munchen si a fost ok in masina.Mai greu a fost cu mancarea . Ea era obisnuita cu plimbarile cu masina .
imi pare rau ca in continuare soacra iti da batai de cap ,sper sa fie mai bine .

Cristina_boc ce bine ca a trecut repede febra . Din pacate nu stiu ce sfat s aiti dau cu mocheta ,nu sunt deloc in tema.

Many mie mi se pare ca sunteti pe drumul cel bun cu gradi .Te felicit si eu pt inscrierea la clinica ,tin pumniiiii.
Intrebai de mana mea ,e destul de ok ,partea frumoasa este ca nu am deloc dureri ,musculatura este aproape ca inainte .Il pot tine linistita pe Iustin doar cu mana stanga . Nu am dobandit mobilitate perfecta ,dar nici nu se putea .Cand imi aduc aminte cat m-a chinuit m-apuca iar palnsul .Nu o pot intinde perfect ,imi lipsesc vreo 5 grade ,nu se prea observa ,dar ma incurca uneori atunci cand trebuie sa intind mana dupa ceva.Multumesc de intrebare

Diana si noi va pupam .Ma bucur ca v-ati acomodat acolo si mai ales cei mici .Precis in curand va fi bine si cu nani la gradi . Poze ?

Ionela astept nerabdatoare povestea nasterii pe lung ,dar si relatari zilnice despre voi .
Baietii tai sunt tare ,tare frumosi ,am dat apa la soricei cand m-am uitat la filmulete . Mihnea e un fratior tare bun !
Am trait si eu ce ai descris pe blog ,din pacate vor mai fi multe momente ca acela cand vei vedea tristete in ochii lui Mihnea ,dar Laura a zis tare bine ca fratiorului mare nu i s-a luat nimic ,ci i s-a dat un frate mai mic.
ma bucur sa aud ca v-ati descurcat fara ajutoare si sper ca durerea de masea a trecut deja .

Strumphy ma bucur ca-i bine Andruta ,dar tu de ce esti trista ?

Biara imi pare rau de stare ta ,sper ca esti mai bine .Eu am pierdut niste poze de asta iarna din pacate ,le aveam salvate doar in laptop si o data cu zgarierea hardului de acum cateva luni s-au dus .
Picasa e o idee buna ,dar ne dai si noua un link ?n-am mai vazut-o demul;t pe Maia.

Dankutza tare frumoase filmuletele cu Cezara !

Lyly esti tare ocupata !Cand ajungi acasa la Alexut?

Floricik in perioada asta cum e la servici ? E mai liniste asa-i?
Desper ce creme vorbesti cu Monis ?

Gabitza ce pacat de puii mici ca plang iar la gradi .Sper sa se acomodeze repede si sa raman sanatosi

Rgagapie felicitari pt casa noua ! Te asteptam mai des .

Coquelicot m-am servit cu bunatatile tale dar astept neaparat si poze cu baiatul mare de doi ani

Magda ce mai faceti voi ?

Raluci abia astept sa vad poze cu tandemul si la voi si cu intalnirea dintre fratiori .Dar mai am rabdare sa ajungeti la termen .Sper sa aveti si voi .

Monica te-ai mai obisnuit cu ideea ?
Cum se impaca Mariuta cu Lady ?
Parca tu scriai ca ti-ai luxat piciorul ,esti bine acum ?



Scuzati placintoiul ,greselile , echipa de fulgusori ,o noapte frumoasa !
















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

acum nu gasesc eu poze de la petrecerea lui Santi ,pe blog am vazut cateva ,dar eu vreau mai multe .Monis help

si mai vreau si de la party de la Bubu pliz pliz pliz

gata ,nani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

?
Eu beau o cana la birou si "degust" placinta a la Shtephy , imi era asa dor de placintele ei.
O zi faina sa aveti si un w-e pe masura.

P.S.Ramonika ma gandesc la tine, eu in sarcina cu Vlad am sangerat din sapt.4 si 6 zile (cand am crezut ca totul este pierdut) pana spre sapt. 8, recomandarea a fost de activitati canapeloase si utogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ramonika ma rog pentru tine ca totul sa fie bine si sa nu fie altceva decat o alarma falsa.

Dana mai e un pic doar si sunt convinsa ca va fi bine. Inca un pic!

Laura spune-mi te rog, ce parere are Amelusul tau drag despre bucatarioara? Inclin sa-i cumpar si eu lui Pinky. Am pe lista Lego (original - cutie cu multe piese), papusa Maria (dar o pandesc la oferta) si bucatrie pt fetite. MA vazut in Carreffour cu 124lei si avea 17 accesorii. Mi-a zis asistenta mea ca amandoua nepotelele ei au avut bucatarioara si amandoua au fost pur si simplu incantate de ea. De aceea cam trag sper bucatarioara.

La multi ani, Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:



Teodora




Diana te mai asteptam pe aici, eu sunt tare curioasa cum s-au acomodat copii im Germania cu scoli/gradinite, cu limba, care mie personal mi se pare tare grea. Am inteles ca ai ajutoare, parintii tai, raman la voi sau sunt in vizita? Una peste alta sa-ti traiasca micuta alaturi de fratiorii ei si de voi, parintii.

Mergi la inceput