Prietene la bine si la greu - 144

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Neatza buna!


Fetelor va multumim inca o data de aprecieri! O sa punem si poze cu Meli, bineinteles!


Azi sunt mai bine, ca deja e sotul acasa si se simte schimbarea, cel putin cu Janisz nu mai am treaba ca e fericit nevoie mare fiindca a revenit tati, si toata ziua e cu el. I-am comandat lui janisz de pe net un banc de lucru cu diverse scule si astept sa imi soseasca, iar de mos Nicolae m-ar tenta sa ii iau un laptop pentru copii, insa sotul zice ca inca e prea mic ca sa priceapa el toate joculetele alea interactive. El zice sa optam pentru ceva jucarii de lemn (cuburi de construit si alte nebunii), voi ce parere aveti?

La multi ani Nicholas by BoboMom!

Ce mai vroiam sa zic? Am uitat...revin later!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Nicholas

Livia as vota pt jucarii de lemn, pana la laptop. Ma gandesc cu groaza ca vor ajunge la varsta la care vor fi greu de desprins de jocuri, laptopuri etc, macar acum sa se mai joace cu jucarii care le antreneaza imaginatia.

Licu suflam niste caldura poate ajunge pana la voi




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Aseara i-am intrebat pe cei de la kinetobebe ce parare au despre cizmulitele UGG. NU LE RECOMANDA! Sunt prea late pentru piciorusele lor, si ajung sa mearga pe marginile interioare a talpicului. Au talpa dreapta.Deci, vor merge foarte prost. In afara decat ca le va fi cald si ca vor fi al moda, alt beneficiu nu este. 2 kinetici mi-au spus asta si s-au referit la toti copii, nu doar la Pinky. Asa ca eu nu-i voi lua oricat de mult imi plac. Pam pam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:


Neata!

Repet mesajul meu de ieri, poate imi raspunde cineva :

Tocmai am venit de la pediatru. Controlul de 2 ani: 13,220 kg , 89 cm, inaltime, circumferinta craniana: 50,5 cm. Ne-a facut o noua doza ROR si ne-a chemat peste o luna sau doua ptr vaccin impotriva meningitei... nu stiu prea multe despre el. A mai facut cineva?

Nicholas

Dankutza, multumim ptr informatie.

Livia, si eu tot ptr ceva de construit sunt. Laptopurile, din ceea ce am vazut eu pe piata, sunt recomandate dupa varsta de 3, 4 ani.




Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Neata.

Dana nu pot sa te ajut cu un raspuns. Poate stiu alte fete cate ceva.

Livia si eu as zice pas la laptop. Ema a vazut unul la un bebe din familie si nu s-a jucat deloc cu el. Oricum este pentru copii mai mari. Eu o sa-i iau un lego, niste carti cu magnet si papusa interactiva. Asta daca nu ma sucesc...

Dankutza, chiar vroiam sa te intreb ce raspuns ti-au dat cei de la kineto. Merci de info.

Off Ancutza sedinta mai lipsea din peisaj.



A inceput concursul VARA 2011 ,ne puteti vota:www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=10" target="_blank">AICI daca va plac pozele fk1& fk2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

Dankutza multumim de info, cele pe care i le-am luat lui bubu ii vin turnate nu sunt late deloc, ii vin pe picior. sunt din piele iar interior blanitza, merge foarte bine cu ele

Dana vazut intrebarea ta, nu am facut asa ceva si nu stiam de ROR ca se mai face o doza , felicitari pt evolutia frumoasa

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 33+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Many intrebai de regulamentul pt poze, cred ca la toate concursurile e la fel, adica ai un nr de punte pe care-l poti imparti cum doresti la participanti, insa poti vota o singura data cu un anumit nr de puncte


Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 33+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dankutza era de asteptat raspunsul asta despre cizmulite. Si la adulti nu sunt indicate daca ai ceva defect de mers, pt ca-l accentueaza.

Dana in RO se face ROR la 1 an si se repeta la 4 ani. De meningita nu stiu nika... probabil la noi e optional, asa ca nu am idee.

Floricik o sa mai fac si eu comanda, ca mi-au placut tare produsele.

Raluci




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Dana La noi e obligatoriu, l-a facut la un an si 8 luni si a fost in regula, ne-au pregatit pentru super efecte nasoale si a avut nimic. Atat stiu despre vaccin. La multi si frumosi ani, Nicholas !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Va multumesc ptr raspunsuri fetelor!

Ptr concurs am votat-o pe Ancutz si pe Floricik...mai este cineva?


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 37+ cu

Mergi la inceput