Prietene la bine si la greu - 144

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adisirazvan spune:

Multumim celor care ne-au votat

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=1" target="_blank">Razvan in concurs. Votati ads1 si ads2. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Ionela, m-ai induiosat!Pana la urma totul a iesit perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Dymomo, nici la mine la serviciu nu sunt fericiti pentru cel de-al treilea an si ma indoiesc ca au cum sa inteleaga diferenta intre a sta acasa cu un copil sanatos si a sta acasa cu un copil bolnav. 2 ani pare o perioada lunga, iar 3 ani pare deja exagerat.
Ramona, imi pare rau pentru necazurile de la servicu.
Shtephy, am noroc ca fratiorii se inteleg bine, seara este timpul lor favorit de joaca impreuna.

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a
Ma bate gindul sa o pun pe tratament cu Broncho-vaxom, stiti ceva de el?

Eu le dau copiilor cate 10 zile pe luna, 3 luni toamna si 3 luni primavara, pentru imunizare. Se poate da si concomitent cu antibioticul daca perioadele de administrare se suprapun cu alte tratamente.
Anul trecut la Rares am inceput administrarea din noiembrie si nu am avut pauza decat o luna intre curele de toamna/primavara.

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ramonika si eu stiu ca sunt antibiotice care se pot lua concomitent cu alaptarea.

Pediatrul favorit a spus ca sunt ok copilasii, doar ceva picaturi pentru tuse poate mai au nevoie si luni sper sa facem vaccinul.

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Pentru colici la noi a mers Infacolul, mie mi-a placut pipeta pentru administrare usoara. Desi pana la urma tot simeticon e ca si multe alte produse de acest gen...

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Multumesc mult celor care ne0au citit

Aura de perfectiune a nasterii va cadea peste cateva zile cand voi posta partea "mai tehnica". Cu toate astea eu sunt foarte multumita de alegerea mea. Cred ca a fost cea mai potrivita pentru noi din cate variante aveam .
Nasterea perfeca, de vis, ar ramane totusi nasterea acasa dupa o sarcina perfecta si bine monitorizata , asistata de o moasa profesionista si cu un sistem de interventie in urgenta serios, nu ca in Ro.

Colicii..... mama lor, azi a fost chiar bine, sper sa nu ma razgadesc pana dimineata!
Ce solutie am gasit? schimbarea pozitiei de alaptare ca sa nu mai traga aer. Mi-am dat seama ca as putea sa-i fac dus in lapte la cuum curge si el inghitea saracutul si aer din acest motiv. Pozitia e mai incomoda... dar sper sa functioneze si mai departe
Stau pe spaste si bebe e pe burta mea si suge. E incomoda ca preferam sa pot alapta din mers.... sa mai fac prin casa cate ceva cu mana ramasa libera, in timp ce Tudor papa.... dar asta e... daca asta e pretul ,,..... cum spune "sefu'mic"sa fie!


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
Sabina e bine la cresa, din pacate nu reusim sa scapam de tusea asta seaca, pe mucisori i-am fentat cu Colargol.


Si nepotelul meu are o tuse seaca si nu reuseste sa scape de ea, neam. A incercat toate siropele si i-a dat si ridiche neagra +miere. Nu mai stim ce sa-i mai facem, ca aproape nu doarme nici noaptea. Pana sa ajunga la gradi, nu avea nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Foarte frumumoasa si emotionanta poveste am citit pe blogul lui Pui Mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am cumparat papusa Maria din Real. A costat 159 lei. Pe net, la reducere e 229 lei. Ce diferenta de pret!!! De 70 lei!!!! Mai pun niste bani si ii iau si bucatarioara pt Craciun.
Maria e bilingva. Vorbeste si conta si canta si in romana si in engleza. Eu nu stiam ca poate fi si bilingva. Stiam ca e ori in romana, ori in engleza. Am nimerit exact varianta pe care o vroiam - bilingva. Are o voce de fetita mica-mica. Imi place rau.
Gabitza mersi de pont. Sigur era 139 lei vineri? Asta de curiozitate.

http://www.nicoro.ro/papusi-si-accesorii-717/5650-papusa-maria-engleza-si-romana.html

Mergi la inceput