Cursuri de actorie si canto pentru copii

Cursuri de actorie si canto pentru copii | Autor: sofia_misicu

Link direct la acest mesaj

Salut!

Am un copil destul de dotat in ceea ce priveste vocea si carisma si mi-ar placea sa o dau la un curs de actorie, care sa contina si modulul canto. M-am tot uitat pe internet insa nu am gasit pareri pertinente despre acest subiect.
As fi dispusa sa o dau si la cor, insa nu vreau sa invete sa cante cantecele imbecilizante (scuzati expresia).
As vrea sa faca si actorie, ca sa aiba mai multa incredere in ea si prestanta.
As vrea sugestii de la mamicile care au dus copiii la asa ceva si eventual sa facem si o baza de date cu asemenea cursuri..

Multumesc anticipat,
Sofia, mama de Nuca

www.flickr.com/photos/9686511@N06/" target="_blank">Nuka si www.flickr.com/photos/sofica/" target="_blank">Mama la Nuka
Blog

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Buna
Poti sa il testezi daca are aptitudini pentru arta. Este foarte simplu numai ca trebuie sa gasesti locul si persoana potrivite sa faca acest lucru.
O persoana avizata si cu experienta in domeniu ar putea sa te ajute sa il indrumi spre domeniul cel mai potrivit pentru el.
Exista mai multe variante dar eu iti recomand sa mergi la o scoala privata de muzica.
Este una chiar in zona piata unirii (Horoscop), nou deschisa, se numeste BREVIS MUSICART, si au cursuri de muzica (instrumente, canto, cor si nu numai) actorie si arte plastice.
Au si un site, poti intra pe google sa il cauti, si acolo ai toate detaliile.
Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstroia spune:

intra pe fb :trupa de teatru vlady
http://www.youtube.com/watch?v=JQ1oI0pN9Iw&feature=related


Mergi la inceput