Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

aaaa si cum mai stim diverse pensiuni,cabane,vile cum mergem (de fapt mergeam frecvent la ski)as putea sa va propun si eu cateva.





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fetelor!

Noi am lipsit motivat- am ajuns pe la ai mei, in Otopeni! Ieri noapte s-a alaturat si sotzul asa ca am revenit azi acasa. Am mancat ca porcu' pe acolo, sarmale, fripturi, prajituri etc. Antonito a primit decat niste chec cu chiu cu vai m-am luptat, nu gluma, cu ai mei sa nu-i dau sarmale " sa vada si el cum sunt" oricum, pot sa zic ca a mancat bine zilele astea si fara nazuri dar asta pt ca am schimbat mediul.

Suzeta- A. nu a folosit decat in primele 2 sapt de viata, pe urma o scuipa cat colo , am mai avut eu tentative sa-l determin s-o accepte in ideea de a mai lasa suptul de noapte dar nu mi-a mers . Eu, cand eram mica, eram fan supt lenjerie de pat. Urmarea- de la 7 la 10-11 ani am purtat aparat dentar. Cu intermitente pt ca nu il suportam , ma dureau dintii efectiv, maxilarul cu totul il aruncam si ai mei ma duceau iarasi sa-mi faca din nou, saracii, ce-au mai umblat cu mine .... Oricum, erau oribile aparatele dentare pe vremea aia, nu puteai nici sa vorbesti cu ele in gura, nu ca acum cand sunt la moda. Dintii mi s-au mai indreptat dar tot ar mai fi fost nevoie sa-l mai port ....





la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Paula acum citesc postarea ta de vineri,ai dreptate stiu.
acea parte este spre rezolvare. Eu sunt ca noi toate in CIC,insa din 7 ani lucrati ultimul an am lucrat in vanzari,gen asigurari,si cartea de munca e trecuta pe firma sotului. Dupa acesti 2 ani sau chiar mai repede intentionez sa demarez unul din proiectele ce le tot gandesc de ceva timp(nu locul de joaca inca ca acolo e mai complicat,ceva mai mic). Deci am facut pauza si revin la lucru. Asa ca nu consider ca sunt dependenta financiar de el. Intr-o anumita masura da,ca doar nu ne ajung doar banii copiilor pt trai,trebuie sa contribuie si el.ca doar avem ditai casa de intretinut. Ei cu asta chiar nu m-as descurca,insa intr-un apartament da.
Bumblebee stiu,normal ca aruncatul sub pres nu e solutia,insa nu stiu... cu vorba buna par sa se rezolve lucrurile temporar,ca dupa cateva sapt sa revina iar! asta e problema!!!!

Legat de faza de marti: in weekend tot incerca sa ma convinga ca i-a cerut ospataritei cu pricina parerea despre localurile din zona,intrucat al meu isi doreste mult sa deschida o pizzerie in spatiul ce-l detinem pe acea strada. Si cica ea ar lucra acolo de 4 ani si cam stie mersul,volumul de clienti etc.....bla-bla...ce sa zic,vrajeala!
astept un moment anume sa plec temporar, sa ii dau o lectie,dar vreau sa pregatesc totul din timp pt ca am 2 copii. Nu pot face ca mai demult ca imi iau jucariile si plec la Miha,suntem 3 acum nu 1.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Btz-Gabitza, multa bafta la cresa! Sunt intru totul de acord cu sfaturile lui Crissy. Asa as fi reactionat si eu acum 10 ani, sa sar la gatul cuiva care nu respecta regulile , dar viata m-a invatat ca sunt momente cand trebuie sa actionez cu tact pt ca altfel imi tai singura craca de sub picioare.

Paula, ma bucur mult ca v-ati mai linistit!

MI- si mie mi-ar placea asa ceva, poate data viitoare vom fi si noi prezenti!

Mai vroiam sa zic multe dar.... am uitat !

Nb!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata

vin eu cu , adica ness, ca am nevoie de ceva strong. aseara piticania s-a culcat la 9, eu fericita tare ca am putut sa lucrez pana la vreo 11, dar cine credeti ca statea cu puiul apoi? la 12, la 1, la 2....a papat de 3 ori lapte aseara si azi noaptea acum doarme langa taica-su, ca mie mi=a sarit somnul. si azi am o zi luuunnnga, cu musafiri la birou, sedinte etc. sper sa ies bine diseara ies la lunch...

nu ma laudati, ca nu merit. cu invatatul sunt in plop nu am chef si timp, si in weekend am lucrat / lenevit in loc sa invat...

asa...unde ramamasese...

Ochidut, Oana si noi vrem in Dubai, dar cu tot cu Andrei. zi-mi si mie unde vreti sa mergeti? la plaja sau in oras?

Paula ce ma bucur ca sunteti bine si ca te-ai linistit. un mare pentru voi, sa treaca si raceala

apropos, Oana, Paula, Ramona de Craciun sunteti in Mures? poate reusim sa ne vedem acum intr-o dimineata. va trimit eu PM cu mai multe detalii sau pe PM. hai mai fetelor, sa fiti acasa!!!! ca de cand tot zicem ca ne vedem

si eu ma bag la MI, doar sa stim din timp, ca noi suntem cu concedii, etc.

Denisa cum a fost weekendul? cum mai sunteti?

Histamina esti o mama curajoasa, nimeni altcineva nu ar fi facut mai bine si mai multe pentru puiul tau

si asa e, nu o sa scapam niciodata de sentimentul de frica si poate usor amestecat cu culpabilitate cand ne gandim la startul copilasilor nostri. dar ce conteaza este ca acum au crescut, ca sunt frumosi, destepti si ii iubim mult de tot!!!! nu are rost sa ne gandim la altceva!!!

noi am fost norocosi, am avut noroc de un dr bun si de multa dragoste de la Doamne Doamne, asa ca totul s-a terminat cu bine! la noi a fost doar o luna mai devreme, dar emotii cu caru', ca piticul voia sa iasa de la nici 7 luni...dar acum? nimeni nu ma crede ca a fost nascut inainte de vreme, ca arata ca o mica stafiuta si ca a avut fluturasi in caput si in manutele lui mici!!! asa ca, sa privim cu incredere, ca minunile noastre cresc sub ocrotirea noastra!!!

gata, ca m-a apucat nostalgia de dimineata

va si va doresc o zi minunata!!!!


am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

aaa....si sa nu plec pana nu zis LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!!! MULTA FERICIRE SI DRAGOSTE SI MULTA MULTA SANATATE!!!

Radu Gabriel, voinicutul Tinei
Theodor Mihai
Radu Gabriel al Matusii
Mihai (Victo)
Vlad Mihail (Anca)
Denis Gabriel (princess)
Antonia Gabriela, surioara de David

Miha_gina
Gabitza
Michelle
Bianca, mami de Andruta

pe cine am uitat?


am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani (Radu) Gabriel (aici avem urare dubla ), (Theodor) Mihai, Mihai fratiorul lui Stefan, (Denis) Gabriel, (Antonia) Gabriela!

La multi ani Mihaele si Gabriele!


Azi nu mai dau cafeaua, o dau sarbatoritele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

carla, daca e caz umanitar, atunci cred ca trebuie sa iei legatura cu un moderator sau cu administratorul site-ului DC, iti trebuie acte doveditoare cu diagnostic. Poate stie crispro mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Racusor:

Citat:
aaa....si sa nu plec pana nu zis LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!!! MULTA FERICIRE SI DRAGOSTE SI MULTA MULTA SANATATE!!!

Radu Gabriel, voinicutul Tinei
Theodor Mihai
Radu Gabriel al Matusii
Mihai (Victo)
Vlad Mihail (Anca)
Denis Gabriel (princess)
Antonia Gabriela, surioara de David

Miha_gina
Gabitza
Michelle
Bianca, mami de Andruta

pe cine am uitat?



+ Mami Larissa Gabriela
Pupam dulce dulce si le uram si noi un calduros LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Denisa, cu moderatorii trebuie sa discuti, trimite un PM unuia dintre ei.
Asta tb sa faci:
1. Trimite un mail la adresa info@desprecopii.com cu urmatoarele informatii:

- descriere succinta a cazului (aceasta descriere va trebui postata mai apoi pe forumul umanitar Desprecopii.com de catre conducatorul campaniei. Desprecopii.com va aproba ulterior mesajul)
- descriere pe larg a cazului (pentru arhiva Desprecopii.com, nu se face publica)
- cat mai multe acte doveditoare care sa dovedeasca veridicitatea (certificate medicale, persoane de contact din randul medicilor care cunosc cazul, inclusiv datele lor de contact etc.)

OBLIGATORIU:
- numele si datele de contact ale persoanei care se erijeaza in organizatorul/coordonatorul actiunii (CONDUCATORUL CAMPANIEI). Aceasta persoana va fi persoana de contact pentru noi.
- Aceasta persoana va trebui sa dea o declaratie scrisa si semnata prin care isi asuma raspunderea pentru organizarea actiunii, declaratie care va fi trimisa politiei romane in momentul in care iese scandal!
- declaratia trebuie scanata si impreuna cu un scan al unui act de identitate se ataseaza mailului initial care propune cazul.
- declaratia trebuie scrisa de mana dar trebuie sa fie citibila

Fara declaratie si scanarea actului de identitate NU SE ACCEPTA nici o cerere.

bafta!! noi suntem aici si stii ca fetele sunt tare inimoase!

Mergi la inceput